کد خبر: ۶۳۱۶۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال:

در حالی که رهبر حزب اسلامی حکمتیار در افغانستان گفته که در این حزب دوگانگی وجود ندارد، اما «ارغندیوال» رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال تصریح کرد که با حکمتیار برای رهبری حزب اسلامی به توافق نرسیده است.

درباره رهبری حزب اسلامی در افغانستان با «حکمتیار» به توافق نرسیدیمبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «عبدالهادی ارغندیوال» رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال اعلام کرد: با «گلبدین حکمتیار» درباره رهبری حزب اسلامی افغانستان توافق ندارد.

ارغندیوال که در کنگره شورای مرکزی حزب اسلامی در تالار «لویه جرگه» نیز حضور پیدا نکرد، گفت حزب اسلامی در وزارت دادگستری افغانستان به نام وی ثبت شده است و تاکنون با حکمتیار درباره رهبری این حزب توافقی صورت نگرفته است.

وی افزود: گفت‌وگوها در این باره جریان دارد و امیدواریم به توافق برسیم. هر کس را که حزبی‌ها به‌عنوان رهبر تعیین کنند مورد قبول ما هم خواهد شد.

گفتنی است که از روز پنج شنبه حکمتیار کنگره شورای مرکزی حزب اسلامی را فراخوانده است و در انتهای نشست سه‌روزه قرار است رهبر حزب اسلامی تعیین شود.

پیش از این حکمتیار در نشست مشترک مطبوعاتی با کمیسیون انتخابات افغانستان در پاسخ به پرسشی درباره دودستگی در این حزب تصریح کرد این حزب با مشکل «دوگانگی» روبه‌رو نیست و ارغندیوال نیز در تمام جلسات این حزب حضور داشته است.

از سوی دیگر نیز سخنگوی وزارت دادگستری افغانستان گفت حزب اسلامی به نام ارغندیوال در این وزارت به ثبت رسیده است.

وی افزود فعالیت دیگر افراد تحت نام حزب اسلامی افغانستان می‌تواند «غیرقانونی» باشد، اما با عنوانی دیگر می‌توانند حزب خود را ثبت کنند و فعالیت سیاسی داشته باشند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر