کد خبر: ۶۳۲۱۶۱۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طرح میان وعده سالم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در بیش از30 درصد از مدارس استان اجرا می شود.

اجرای طرح میان وعده سالم در 30 درصد از مدارس کرمانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  ، محمد محسن بیگی، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه تغذیه سالم نقش موثری در تسهیل فرایند یاددهی ، یادگیری دارد گفت: اگر دانش آموزان در سن کودکی با اهمیت تغذیه سالم و نقش آن در زندگی سالم آشنا شوند زمینه سلامت جسمی آنها در سنین میانسالی و سالمندی فراهم می شود.
وی از تعامل موثر و مفید دانشگاه علوم پزشکی با آموزش و پرورش استان تقدیر کرد و از انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استان با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه های تغذیه سالم، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، وارنیش تراپی وغیره خبر داد.
محسن بیگی با بیان اینکه طرح میان وعده سالم در 30 درصد از مدارس استان کرمان اجرا می شود افزود: پیش بینی می شود بیش از 100 هزار دانش آموز استان زیر پوشش این طرح قرار گیرند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بر مناسب سازی فضای بوفه های مدارس و نظارت جدی بر مواد غذایی که در آنها توزیع می شود تاکید کرد.
محسن بیگی به تشکیل کمیته ایمنی تغذیه سالم در مدارس استان اشاره و تصریح کرد: فرهنگسازی تغذیه سالم در بین دانش آموزان نقش موثری در نهادینه شدن آن در جامعه و خانواده ها دارد.
وی بر استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در زمینه تغذیه سالم در مدارس تاکید کرد و گفت: طرح تغذیه سالم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در 20 مدرسه شهر کرمان از ابتدای آذرامسال به صورت پایلوت استانی اجرا می شود و پوشش 30 درصد از مدارس استان به تبع آن در سال تحصیلی جاری در دستور کار قرار دارد.
انتهای یپام/ی

نقش میان وعده در یادگیری دانش آموزان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر