کد خبر: ۶۴۰۳۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
گزارش/

مقامات واشنگتن بارها از گزینه‌های روی میز و حمله نظامی به ایران حرف زد‌ه‌اند، اما هیچ وقت جرات عملیاتی کردن آن را ندارند، چرا که از توان دفاعی ایران آگاه هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایالات متحده آمریکا که هنوز تصور می‌کند ابرقدرت جهان است در چند سال اخیر این جرات را به خود داده که برخی کشورها چون جمهوری اسلامی ایران را به حمله نظامی تهدید کند و حرف از گزینه‌های روی میز بزند.

این کشور پس از دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای تهدیدات خود را افزایش داد، اما نکته جالب این است که آمریکا و تمامی سیاست‌مداران واشنگتن از توان نظامی ایران خبر دارند، پس باید از آن‌ها پرسید چگونه با این شرایط، کشوری چون ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کنند.

گزینه‌های روی میز 

ایالات متحده آمریکا که بعد از سال ۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی کینه قدیمی از ایران به دل گرفت و قصد کرد به هر نحوی که شده جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد و به همین خاطر به ترور، جنگ‌های قومی و مذهبی و تحمیل جنگ روی آورد، اما متوجه شد که هیچ کدام جواب‌گوی خواسته‌اش نیست.

دشمن که دید ایران اسلامی در حال پیشرفت است و دانش هسته‌ای را به دست آورده کشورمان را تحریم کرد، اما باز هم نتوانست کاری از پیش ببرد، پس به تهدید نظامی روی آورد؛ هر رئیس‌جمهور آمریکا که به کاخ سفید وارد می‌شد ابتدا ایران را تهدید می‌کرد؛ در این خصوص دمکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها به یک اندازه پیش می‌رفتند؛ برای نمونه باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در زمان تحریم‌های هسته‌ای حرف از روی میز بودن گزینه نظامی زده بود.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

حرفی که خود آمریکایی‌ها نیز آن را قبول ندارند و بار‌ها گفته‌اند که این موضوع را برای دل خوشی متحدان منطقه‌ای خود گفته‌اند، اما توان نظامی ایران و آمریکا در چه حد است.

اختلاف ۲۰ پله‌ای ایران و آمریکا در رتبه نظامی

ایالات متحده آمریکا به خاطر هزینه سالانه ۵۷۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برای برنامه دفاعی؛ رتبه نخست  جهان ارا در اختیار دارد، اما این رتبه بیشتر به خاطر همین هزینه است، در حالی که بار‌ها اثبات شده سلاح‌های آمریکایی کارایی لازم را ندارند؛ این موضوع را عربستان سعودی یار همیشگی واشنگتن با خرید سلاح از روسیه ثابت کرد.

در ایالات متحده با جمعیتی بیش از ۳۲۳ میلیون نفر، ۱۴۵ میلیون و ۲۱۵ هزار نفر نیروی آماده به کار هستند که از این میان بیش از ۲ میلیون نفر آن‌ها هر ساله به سنی می‌رسند که باید نظامی شوند که از این بین در حدود ۱ میلیون نفر نیرو‌های حاضر در خطوط مقدم و کمی بیش از ۹۰۰ هزار نفر دیگر نیروی ذخیره هستند. [بیشتر بخوانید]

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

در طرف مقابل جمهوری اسلامی ایران که در رده‌بندی نظامی در جایگاه ۲۱ قرار دارد سالانه به طور میانگین ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای بخش نظامی خود بودجه در نظر می‌گیرد که از این حیث جایگاه سی و سوم را به خود اختصاص داده؛ این میزان بودجه بسیار کمتر از بودجه برخی کشور‌های منطقه است اما با آن‌ها تفاوتی فاحش دارد.

ایران که یکی از کشور‌های مهم و استراتژیک منطقه غرب آسیا است، جمعیتی بالغ بر ۸۲ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۳۳ نفر دارد که ۴۷ میلیون نفر از آن‌ها نیروی انسانی آماده به کار هستند که از این میان ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هر ساله به سن حضور در نیرو‌های نظامی می‌رسند که ۵۴۵ هزار نفر از آن‌ها نیرو‌های حاضر در خطوط مقدم و ۴۰۰ هزار نفر دیگر نیرو‌های ذخیرهستند. [بیشتر بخوانید]

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

با این اختلاف قطعا جمهوری اسلامی ایران باید ضعیف‌تر از ایالات متحده آمریکا باشد اما این‌گونه نیست؛ ایران نه تنها ضعیف‌تر نیست، بلکه قادر است تجهیزاتی در تراز تسلیحات آمریکایی ساخته و وارد صحنه نبرد کند؛ کاری که در سال‌های اخیر انجام داده است.

کرار ایرانی رقیب جدی آبرامز آمریکایی

کشور‌های جهان همیشه در زمین، دریا و هوا به ساخت تسلیحات پرداخته و می‌پردازند؛ ایران و آمریکا هم از این قائده مستثنی نیستند.

جمهوری اسلامی ایران در حوزه تسلیحات زمینی امروز ۱ هزار و ۶۱۶ دستگاه تانک، ۱ هزار و ۳۱۵ دستگاه خودرو ترابری، بیش از ۲ هزار قبضه سلاح خودکششی و ۱ هزار و ۴۷۴ فروند سامانه موشکی دارد و در طرف مقابل آمریکا ۵ هزار و ۸۸۴ دستگاه تانک، ۴۱ هزار و ۶۲ خودرو ترابری، ۱ هزار و ۲۹۹ قبضه سلاح خودکششی و ۱ هزار و ۳۳۱ فروند سامانه موشکی را در اختیار دارد.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

از حیث کمیت شاید ایران از آمریکا عقب باشد، اما در حوزه کیفیت به راحتی می‌توان گفت که تهران هم رده واشنگتن است؛ ایران در حوزه ساخت تسلیحات بومی که از ابتدای انقلاب در پیش گرفته تا امروز تانک‌های زیادی چون سبلان، صمصام، مبارز و سفیر را ساخته اما مهم‌ترین آن‌ها سری خانواده تانک ذوالفقار و تانک پیشرفته کرار است که قابلیت رقابت جدی با تانک‌های فوق مدرن آمریکا را دارند.

پرنده‌های ایرانی کابوس جنگنده‌های آمریکایی

در حوزه هوایی جمهوری اسلامی ایران ۴۷۷ فروند هواپیما در خدمت دارد که از این تعداد ۱۳۷ فروند جنگنده/رهگیر، ۱۳۷ فروند هواپیمای بال ثابت، ۲۰۳ فروند هواپیمای ترابری، ۸۰ فروند جنگنده آموزشی هستند و در کنار آن ۱۲۸ فروند از انواع بالگرد‌ها را در اختیار دارد که تعداد ۱۲ فروند از آن‌ها بالگرد‌های تهاجمی هستند.

در سمت مقابل اما آمریکا ۱۳ هزار و ۷۹۲ فروند هواپیما دارد که ۲ هزار و ۲۹۶ فروند آن جنگنده/رهگیر، ۲ هزار و ۷۸۵ جنگنده بال ثابت، ۵ هزار و ۷۳۹ فروند هواپیمای ترابری و ۲ هزار و ۸۳۱ فروند نیز جنگنده آموزشی هستند و همچنین ۶ هزار و ۶۰۵ فروند از انواع بالگرد‌ها را نیز در اختیار دارد که ۹۲۰ فروند از آن‌ها بالگرد‌های تهاجمی هستند.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

در این حوزه هم با وجود این که ایران از آمریکا در تعداد عقب است، اما در حوزه طراحی و ساخت جنگنده‌های بومی در سال‌های اخیر کار‌های فراوانی را انجام داده که نتیجه آن تولید صاعقه، آذرخش، شفق و قاهر ۳۱۳ بود که هر کدام حریف جنگنده‌های آمریکایی در صورت تجاوز به آسمان ایران خواهند بود.

ناوهای چون کوه ایرانی حریف ناو‌های آمریکایی در دریا‌ها

با وجود این که در حوزه‌های زمینی و هوایی در تعداد ادوات بین ایران و آمریکا اختلاف وجود دارد، اما در دریا اختلاف به حد زیادی کم شده به نحوی که آمریکا در رتبه سوم و ایران در رتبه چهرام قرار دارد که این نشان از اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی می‎دهد.

ایران در دریا ۳۸۹ فروند از انواع ناوها، شناور‌های تندرو و تجهیزات جدید دریایی را دارد که ۵ فروند ناوچه، ۳ فروند ناوچه سبک، ۳۳ فروند زیردریایی، ۲۳۰ فروند شناور گشتی و ۱۰ قبضه مین دریایی است و در طرف مقابل ایالات متحده در مجموع ۴۱۵ تجهیزات در دریا دارد که ۱۹ فروند آن ناوهواپیمابر، ۸ فروند ناوچه، ۶۳ فروند ناوچه سبک، ۷۰ فروند زیردریایی، ۱۳ فروند شناور گشتی و ۱۱ قبضه مین دریایی است.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

در این حوزه هم با وجود اختلاف اندک، به جرات می‌توان گفت ایران برابر و حتی برتر از آمریکا است و این موضوع به خاطر توانمندی جوانان ایرانی در ساخت شناورهایی چون جماران، دماوند، زیردریایی فاتح است.

اما ایران برگ برنده‌ای دارد که در زمان لازم با رو کردن آن قادر خواهد بود حتی آمریکای ابرقدرت را به زیر بکشد؛ برگی برنده‌ای ایالات متحده از آن با خبر است.

سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی برگ برنده ایران در برابر آمریکا

مقامات آمریکایی درباره ایران زیاد حرف می‌زنند، اما خوب می‌دانند که توان اقدام ندارند، چرا که با قدرت یکی از بازو‌های انقلاب اسلامی یعنی سپاه پاسدارن به خوبی آشنا هستند.

آن‌ها می‌دانند که اگر امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه ۲۱ برترین نیروهای نظامی جهان قرار دارد به خاطر توان ارتش است و اگر توان رزم سپاه به آن افزوده شود حتما جایگاه ایران بهتر خواهد شد و به میان ۵ قدرت برتر جهان خواهد آمد.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب تشکیل شده بود، در زمان جنگ تحمیلی در کنار ارتش و نیرو‌های مردمی اقدامات بزرگی را انجام داد و پس آن هم روند رو به رشد خود را در قالب نیرو‌های زمینی، هوافضا و دریایی ادامه داد و امروز به جایگاه بسیار خوبی برای تامین امنیت ایران رسیده است. [بیشتر بخوانید]

موشک و پهپاد و قایق‌های تندرو ایرانی خواب را از کاخ‌نشینان واشنگتن ربودند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همان سال‌های نخست تاسیس واحد‌های خود را سازمان داد و به هر یگان ماموریت تولید ادوات را سپرد که نیروی هوافضا در این راه بسیار خوب عمل کرد و توانست انواع موشک‌های با برد کوتاه، متوسط و بلند، چون خانواده شهاب، قیام، زلزال و عماد را ساخته و به تولید انبوه رساند.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

این نیرو همچنین در ساخت پهپاد‌ها نیز چنان فعالیت کرد که امروز ایران به یکی از ۵ قدرت برتر پهپادی دنیا تبدیل شده و توانسته انواع پهپاد‌های بومی، چون کرار را طراحی و عملیاتی کند؛ هوافضای سپاه همچنین توانست با شکار یک پرنده بدون سرنشین و رادارگریز آمریکایی، نمونه ایرانی آن را بسازد و وارد فاز تولید پهپاد‌های رادارگریز شود.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

در نیروی دریایی هم سرعت پیشرفت بسیار خوب بوده و هست و این موضوع منجر شد تا ایران در حوزه ساخت شناور‌های تندرو به جایگاهی برسد که حتی ایالات متحده از آن حساب ببرد؛ این نیرو توانست با دانش بومی قایق‌هایی چون عاشورا، آذرخش و ذوالفقار را بسازد.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

انگشت چه کشوری روی ماشه است؛ ایران یا آمریکا؟

آمریکایی‌ها بار‌ها از حمله به ایران و بودن انشگتشان روی ماشه حرف زدند که مقامات کشورمان در برخی مواقع به آن واکنش نشان دادند.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

در این زمینه امیر احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات و جانشین سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن وقتی می‌بیند که نیرو‌های مسلح ما به صورت مستمر در میادین هستند و انگشتان سرباز‌ها روی ماشه سلاح‌ها است، جرأت تهدید و تعدی به مرز و بوم ایران اسلامی را به خود راه نمی‌دهد.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این باره اظهار کرد: نیرو‌های مسلح باید در بهترین شرایط آمادگی و توان رزمی باشند؛ البته که تمام نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران انگشتانشان روی ماشه سلاح‌ها قرار دارد و فقط منتظر صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا هستند تا در هر نقطه‌ای از این کره خاکی ماموریتی که به آن‌ها محول شود وارد عمل شوند.

حتی سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمانی که تهدید علیه ایران زیاد شده بود و بحث برنامه موشکی پیش آمده بود در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره برد موشک‌های جمهوری اسلامی گفت:  ما می‌توانیم به راحتی پاسخ محکمی به آمریکایی‌ها بدهیم.

ایران یا آمریکا؛ انگشت چه کشوری روی ماشه است

حال با این اظهارات فرماندهان و مقامات ایران و آشنایی آمریکا با توان نظامی ایران باید پرسید انگشت چه کسی روی ماشه است؛ کشوری که به استثمار جهان مشغول است و در اقصی‌نقاط جهان از جمله غرب آسیا پایگاه دارد که در تیررس موشک‌های ایرانی و محور مقاومت است یا کشوری که جبهه حق را دارد و حامی مظلومین جهان است.

توان بالا نظامی ایران و ترس آمریکا از آن انسان را به یاد جمله معروف امام خمینی(ره) می‌اندازد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ پس متخصصان ایرانی در حوزه دفاعی باید بدون توجه به تهدیدات دشمن به روند خود سرعتی بیش از پیش پیدا کند.

مقامات آمریکایی با نگاهی به تاریخ جنگ‌های ویتنام، عراق و افغانستان باید به خوبی بدانند که شاید بتوانند آغازگر جنگ باشند، اما قطعا نمی‌توانند پایان‌دهنده این جنگ باشند، آن هم در مقابل قدرتی به نام جمهوری اسلامی ایران که در سطح منطقه و جهان آقایی می‌کند.

گزارش از امین ملکیان

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
جانم فدای ایران...فقط باید رو پا خودمون بایستیم.اروپا هم هیچوقت منافعش که دست آمریکاست رو رها نمیکنه.آمریکا هم داداش هیچ کاری نمیتونه بکنه و نکرده. فکر و درست کن تا دنیات درست شه عزیزم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
ماامریکارازیرپامیگذاریم.امریکاهیچ کاری نمیتواندبکند.الموت المریکا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
اگر کسی جیزی در بساد داشته باشه هرگز بلوف نمیزنه اینو مطمهبن باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
باید امریکا را با خاک یکسان کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۲
اين آمريكا هنوز نفهميده دوره نرمش قهرمانانه گذشته و حالا نوبت قدرت قهرمانانه اس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
اگه آمريكا ميتونس تا حالا صد بار به ايران حمله كرده بود پس از اف ٣٥ نترسين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
خداوند پشت و پناه ایران اسلامی است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
به عمل کار برآید به سخندانی نیست خدا کنه همینطور که شما نوشتی باشه
اجمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
امریکا میداند اگر دست از پا خطا کند موشکهای زل زال ایران به مهمانی اسراییل میروند ما با هیج کس شوخی نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
عزیزان مادامی که مسئولین و مردم یار و یاور هم با شند نه آمریکا و نه کلفتتر از آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بعدشم آقا گفتند ما با آمریکا با هرچه با ما بجنگه ما هم با همون وسیله میجنگیم
آقای مهدی عابدیان زیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
دلم می خواهد آمریکا ایران چین آلمان فرانسه اسپانیا انگلستان ژاپن کره هند مکزیک برزیل آراژانتین پاکستان توروکیه روسیه اکراین لهستان کانادا اندونزی استرالیا تایلند ویتنام فیلیپین الجزایر مصرلیبی نیجریه تونس ایتالیا باهمدیگر دوست باشند.
دلم نمی خواهد درقرنی که هواپیما ماشین قطار کشتی اینترنت تلفن لوازم خانگی عالی برق وغیره داریم درآن جنگ باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
شیطان بزرگ امریکا وترامپ است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
مرگ بر USA
سید مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
لبیک یا خامنه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
رهبر فقط سید علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
عجب
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
با سلام در صورت یک درگیری نظامی در بهترین حالت ما می توانیم پایگاهها یا ناوهای آنان را هدف قرار دهیم و دشمن مراکز اقتصادی و صنعتی ما وشهر هایمان را هدف قرار می دهد بنابراین بایستی جهت بازدارندگی توانایهای کشور در حد هدف قرار دادن مراکز صنعتی و اقتصادی آمریکا بالا برد .و در حال حاضر جنگ اقتصادی از نظامی کاراتر شده است و آمریکا با تمام توان در فکر متلاشی کردن کشور است که مبارزه با آن تلاش همه دولت مردان ومردم را می طلبد با تولید با کیفیت به روز وحمایت از تولید داخل از طرف مردم وحمایت همه جانبه مشمولان محترم کشور از تولید کننده تا انشالله این بحران نیز طی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مرگ بر امریک ترامپ گرسنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
خواهشا فکر مردم باشید اخه تا
کی بیکاری خجالت جلوی زنو بچه
آسمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
اين راامريكا ميداند حريفش قدرتمند است وگرنه از سال ٥٧ تا الان امريكاييها تهديد ميكنن سنگ بزرگ نشانهء ننداختن است يه زماني امريكا قوي بود كشورهاي ديگر ضعيف اما الان فرق ميكند امريكا افتضاحش در سوريه و عراق برود جمع كند
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
اگه ایران اسرائیل را با خاک یکسان میکرد آن موقع آمریکا و دوستان آمریکایی هیچ غلطی نمیتوانستند بکنند
mohsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ایشالا همینطوره که میگین.البته من شنیدم جنگده های ساخت ایران فقط میتونه تو باند دور بزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ما تا آخر ایستاده ایم
ای رهبر آزاده آماده ایم آماده
اردشير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مطمئنا آمريكائيها كه هم مرز ما نيستند و اگر تهاجمي صورت بگيره غير ممكنه بتونن از خودشون در مقابل سربازان و پاسداران جان بر كف و با ايمان ما مقاومت كنن و به راحتي آسيب پذيرند.
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ایران بسیار قدرتمند شده و این باعث افتخار هر ایرانیه اما به نظرم بهتره بودجه نظامیمونو افزایش بدیم چیزی که در رسانه مشخصه این هست که تولد موشک های جدید کاهش پیدا کرده تو دنیایی که هر روز یه جنگنده جدید با قابلیت های بی نظیر معرفی میشه ما نباید از توان نیروی هوایی عقب بمونیم.
ان شاءالله با دعای خیر مولا و سرپرستمون امام زمان عجل الله بیش از اینها بدرخشیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
ایران قدرتمند تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مطلب جالبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مشکلات زیاده
ولی جانم فدای ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
چرا بعضیا با اینکه ایرانی هستن همش میخوان بزنن تو سر کشور که مثلا به پای آمریکا نمیرسه واقعا متاسفم برای این افراد و طرز تفکرشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
درود بر ایران و دوست داران ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
امریکا از نظر نظامی به پای ایران نمیرسه
majid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
نصر من الله وفتح القریب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
جالب بود
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ایشالا ایران حمله کنه به امریکا تصرفش کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مرگ بر اسرائیل و آمریکا و انگلیس
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مقایسه خوبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سلام ایران ایران است با قدرت خدا و مردم انسانی اگر رهبری شود هیچ قدرتی حریفش نیست فقط یک ضعف عمده در بعضی از سیاسیون این وطن عزیز هست که اگر از بین برود چی میشه آن هم رسیدگی به وضعیت معیشت مردم است.
مهدی
|
United States
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
یه بار بابا هامون با یاری خدا با کل دنیا جنگیدن وقتش که برسه ما هم با یاری خدا باز با کل دنیا می‌جنگیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ما همه آماده مقابله با آمریکا هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
آمریکا از تنها چیزی که واهمه داره مردم غیور ایرانه.چون اجازه حضور اونهارو توی خاک ایران نمیده.بچه شیرهای ایرانی با فدا کردن جان شیرین و گذر از میدانهای مین صدام امتحانشون رو پس دادن.وگرنه از لحاظ تجهیزات بجز موشکهای ما و نقطه استراتژیک کشور هیچ برابری با آمریکا نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ممممممررررررررررررررگگگگگگگگگ بببببررررررررررر آآآآآآآممممممممررررررییییییککککککککککااااااااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
آمریکا از قدرت ایران لرزه بر اندامش افتاده و همش به دنبال تفرقه افکنی در منطقه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سربازی آمریکایی یه مشت مزدورن وبرای پول میجنگند ولی سربازی ایران مقتداشون امام حسین علیه السلامه.مرگ برآمریکای جنایت کار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
اینو راست میگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
آذرخش و صاعقه هم رده با جنگنده های پیشرفته آمریکایی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
آذرخش و صاعقه هم رده با جنگنده های پیشرفته آمریکایی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ما به وعده خدای بزرگ ایمان داریم .... آمریکا هیچ کاری نمی تواند بکند.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
جانم فدای ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مرگ بر آمریکای جنایتکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
درود بر ایران و ایرانی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مقایسه خوبی بود ولی یه نکته کوچک وجود داره آمریکا بمب اتم داره ایران نداره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ما در قدرت ایمان برتریم و قرآن می فرماید هر مسلمان هزاران برابر دشمنان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
قدرت ایران در منطقه حرف اول را می زند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ایران همیشه قهرمان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ایران که کابوس امریکا شده است؛ چرا آمریکا نمی تواند بر این کابوسش غلبه کند؟ چون توان این کار را ندارد. اگر توان این کار را داشت، ایران را هم مثل عراق و افغانستان به سوی نابودی می کشاند. عاشق چشم ابروی ما نیست که کاری نمیکند، توان این کار را ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
کشور ما باید در چند جهت سرآمد جهان باشد : 1 - در شکار ناوهای هواپیمابر سرآمد جهان باشد و هر ناو هواپیمابری در جهان قصد تجاوز به ایران را داشته باشد خود را ساقط شده تصور کند 2- هیچ پرنده ای اعم از موشک، پهپاد یا هواپیما نتواند در آسمان ایران عرض اندام کند و قبل از رسیدن به آسمان ایران در آسمان کشورهای همسایه مورد اصابت موشک های ایران قرار گیرد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
زنده باید ایران و ایرانی مرگ بر جنایتکاران آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
خدا با مردم ایران است به طور حتم پیروزی با مسلمانان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
توپ ، تانک مسلسل دیگر اثر ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ما پاسداران خمینی بت شکن وخامنه ای غیور آماده ایم جان را چندین بار به اعتلای ایران ،ایرانی و اسلام فدا کنیم وهیچ گونه چشم داشتی نداریم ولی از مسئولین التماس داریم که مردم را فراموش نکنند.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
یعنی الان آذرخش میخواد با اف۳۵ بجنگه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
رتبه نظامی ایران بدون در نظر گرفتن سپاه و بسیج 21 هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ایران همیشه قهرمان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ممنون خیلیعالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
تفکرات و برنامه های آمریکا شیطان معابانه و ضد انسانیت است که قدرت و ثروتش را با پایمال کردن حق میلیونها انسان بی گناه و بی پناه بدست آورده. این کشور به مرور زمان موجبات نابودی خودش را به وجود خواهد آورد اما کشوری که بوده، هست و خواهد بود " ایران" است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
اصابت یک موشک نقطه ای وسط پیشانی ترامپ همه چیز را درست میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ماامریکارازیرپامیگذاریم.امریکاهیچ کاری نمیتواندبکند.الموت المریکا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
بودجه نظامی بالا نشان قوی تر بودن نیست ! فکر کنید ارتش آمریکا مثل پسر بچه ای که باباش پولدار و هرچی باباش پول خرج میکنه این بچه درس خون و به درد بخور نمیشه ! ارتش امریکا بیشتر یه شو و خیمه شب بازی میمونه برای ادامه چپاول دنیا البته آمارهای هزینه رو مبالغه میکنن برای ترسوندن ملتها اما واقعا" اصلا" این مبالغ هزینه نمیشه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
انگشت هیچ کدام رو ماشه نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
زنده باد ایران و ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
تشکر از مطالب ارزنده تون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
باید امریکا را با خاک یکسان کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
ما همه آماده مقابله با امریکا و نابودی دشمنان ایران اسلامی هستیم
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
آمریکا هیچ کاری نمی تونه کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مرگ بر آمریکا زنده و پاینده باد ایران
محمد میانکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سلام عرض ادب بسیار عالی بود . این وعده خداست قطعا حزب الله پیروز است و زمین به بندگان خوب خدا ارث خواهد رسید
نقدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
با سلام،
بسيار كار زشتي بوده كه پرچم ايران رو طوري قرار داده ايد كه آرم الله وجود ندارد. نفوذي ها رو دريابيد كه خيلي به شما نزديكند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
جانم فدای ایران
ناشناس
| Australia |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سلام دوست من. لطفآ بیشتر دقت کن. یک نفر در حال تنظیم و در محل ماسب قراردادن پرچمها است
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر