کد خبر: ۶۴۲۰۳۸۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از افتتاح ۹۲ پروژه حوزه جهاد کشاورزی استان در دهه مبارک فجر امسال خبرداد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، خالد جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این تعداد پروژه در حالی در استان به بهره برداری می‌رسد که جهاد کشاورزی کردستان در هفته جهاد کشاورزی (خرداد ماه) و هفته دفاع مقدس(شهریورماه) تعدا زیادی از پروژه‌های اجرایی خود را افتتاح کرده است .

وی افزود: به بهره برداری رسیدن این پروژه‌ها، زمینه بهرمندی 7 هزار و 411 خانوار با تثبیت شغلی هزار و 535 نفر و اشتغالزایی ۲۸۰ نفر به صورت مستقیم را فراهم می‌کند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: از ۹۲ پروژه قابل افتتاح در دهه مبارک فجر سال جاری، حوزه بهبود تولیدات گیاهی؛ ۱۲ پروژه با اعتبار 26 میلیارد و 350 میلیون تومان با اشتغالزایی مستقیم 64 نفر و تثبیت شغل ۶۶۰ نفر زمینه بهره مندی 624 خانوار را فراهم خواهد کرد .

وی اضافه کرد: حوزه بهبود تولیدات دامی هم با 26 پروژه و اعتبار 4 میلیارد و 110 میلیون تومان برای 16 نفر به صورت مستقیم شغل و 95 شغل دیگر را تثبیت کرده و زمینه بهره مندی 427 خانوار را فراهم خواهد کرد .

جعفری ادامه داد: حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری با ۱۲ پروژه و با اعتبار 3 میلیارد و 180 میلیون تومان برای 92 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی نسبت به افزایش راندمان آب، آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی استان نیز با افتتاح ۱۷ پروژه با اعتبار 9 میلیارد و 397 میلیون تومان، علاوه بر بهرمندی ۷۵۱ خانوار و تثبیت شغلی ۷۰۷ نفر افزایش راندمان آبی را نیرز به همراه خواهد داشت .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: دامپزشکی با ۱۵ پروژه، سازمان تعاون روستایی با 2 پروژه، شیلات استان با یک پروژه و صنایع تبدیلی و تکمیلی استان هم با 7 پروژه 108 شغل را به صورت مستقیم ایجاد و 73 شغل را نیز تثبیت کرده‌اند .

انتهای پیام/م

افتتاح پروژه های جهادکشاورزی در دهه فجر

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر