کد خبر: ۶۴۲۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خبر داد؛

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد تا پایان خرداد ماه ۹۷ خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ علی علیخانی ظهر پنجشنبه در شورای اداری خرم‌آباد با اشاره به اینکه استاندار لرستان پس از بازدیدی که از کتابخانه مرکزی خرم‌آباد داشتند، دستور تخصیص اعتبار آن را دادند، اظهار داشت: کتابخانه مرکزی خرم‌آباد ۷۳۰۰ متر مربع زیربنا و هزار متر مربع محوطه‌سازی دارد.

وی با بیان اینکه تا کنون ۵.۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این کتابخانه هزینه شده است، تصریح کرد: امسال ۳ میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه مصوب شده است.

فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد خرداد ۹۷ افتتاح می شود 

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه از این میزان، یکی میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص گرفته‌ایم، یادآور شد: در حال حاضر این پروژه فعال بوده و در بخش نازک‌کاری است.

علیخانی با بیان اینکه با تخصیص این اعتبار امیدواریم تا پایان خرداد ماه ۹۷ فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد را بهره‌برداری کنیم، تصریح کرد: این پروژه برای تکمیل به ۴.۵ میلیارد اعتبار دیگر نیاز دارد؛ تجهیزات خنک‌کننده، صوتی و تصویری این کتابخانه باید از خارج کشور وارد شود.

دو برابرشدن ظرفیت‌های فرهنگی با  افتتاح کتابخانه مرکزی خرم‌آباد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی خرم‌آباد، ظرفیت‌های فرهنگی شهر را دو برابر می‌کند.

علی جهان‌آرا هم در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جدی مردم خرم‌آباد در حوزه فرهنگ افتتاح کتابخانه مرکزی است، اظهار داشت: این کتابخانه پس از ۱۷ سال هنوز ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

وی با بیان اینکه این کتابخانه سرانه فضای مطالعه را تا دو برابر افزایش می‌دهد، تصریح کرد: از سنوات گذشته تخصیص اعتبارات این پروژه کم بوده است، اما امسال بودجه خوبی برای آن در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به اینکه امسال ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته، اما تخصیص اعتبار کافی نداشته‌ایم، ادامه داد: افتتاح این کتابخانه می‌تواند ظرفیت‌های فرهنگی را دو برابر کند.

انتهای پیام/د

افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد خرداد ۹۷

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر