کد خبر: ۶۴۲۳۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
رئیسی مطرح کرد؛

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: حدود ۹۰ تا ۹۲ درصد از خدمات دندانپزشکی در دست بخش خصوصی بوده است.

سهم ۹۰ درصدی بخش خصوصی در خدمات دندانپزشکی/۶۰ درصد دانش آموزان دندان پوسیده دارندبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت  اظهار کرد: مراکز جامع خدمات سلامت و یونیت‌های مستقر در آن ظرفیت بسیار خوبی است تا در شیفت بعد ازظهر، دندانپزشکان بتوانند با ساز و کار‌هایی که از سوی معاونت بهداشت مشخص می‌شود، به مردم خدمات دندانپزشکی بدهند و این اقدام می‌تواند موجب کاهش پرداختی مردم شود.
 
وی ادامه داد: پرداختی مردم در حوزه سلامت از حدود ۶۳ درصد قبل از اجرای طرح تحول سلامت به حدود ۴۳ تا ۴۵ درصد رسیده و حدود ۲۰ تا ۲۲ درصد از پرداختی مردم در حوزه سلامت، مربوط به هزینه‌های دندانپزشکی است چراکه ۹۰ تا ۹۲ درصد از خدمات این حوزه، در دست بخش خصوصی بوده است.

سهم 8 درصدی بخش دولتی در ارائه خدمات دندانپزشکی

رئیسی اظهار کرد: سهم بخش دولتی در ارائه خدمات دندانپزشکی، ۸ درصد بود و یکی از اقداماتی که باید در جهت کاهش پرداختی مردم در حوزه سلامت انجام دهیم، توسعه دندانپزشکی و ارائه خدمات آن به مردم است.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر بالای انجام خدمات سطح یک دندانپزشکی در سطح روستاها، گفت: بهداشتکاران دهان و دندان می‌توانند این اقدام را انجام دهند و نیاز نیست که خدمات را به قیمت گران ارائه کنیم بلکه می‌توان خدمات را با کیفیت بالا و قیمت کم ارائه کرد.
 
رئیسی با بیان اینکه برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در کشور اقدامات پیشگیرانه سلامت دهان و دندان انجام شده است، یادآور شد: حدود ۶۰ درصد از دانش آموزان دندان پوسیده دارند و ارائه خدمات پیشگیرانه برای دانش آموزان به معنی کاهش پرداختی از جیب مردم است.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر