کد خبر: ۶۴۲۳۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷

صادرات نفت و میعانات گازی ایران به ژاپن در ماه آخر سال 2017 نسبت به ماه قبل از آن 17 درصد افزایش یافت.

رشد17درصدی صادرات نفت و میعانات گازی ایران به ژاپنبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از آذرنیوز، در ماه دسامبر سال 2017 صادرات نفت و میعانات گازی ایران به ژاپن نسبت به ماه قبل از آن 17 درصد افزایش یافت.

این آمار از سوی وزارت اقتصاد و بازرگانی ژاپن ارائه شده است نشان می‌دهد علیرغم این افزایش ماهانه، صادرات این حامل‌های انرژی در ماه دسامبر 2017 نسبت به ماه دسامبر سال قبل از آن 11.2 درصد کاهش یافته و به 6.781 میلیون بشکه رسیده است.

صادرات نفت و میعانات گازی ایران به ژاپن در ماه پایانی سال 2017 شامل 427 هزار بشکه میعانات گازی از میدان گازی پارس جنوبی 261 هزار بشکه نفت سبک 4.14 میلیون بشکه نفت سنگین و 1.91 میلیون بشکه نفت از میدان نفتی فروزان ب است.

پس از عربستان، امارات، قطر و کویت ایران با تامین 6.2 درصد از نفت مورد نیاز ژاپن پنجمین صادرکننده نفت به این کشور آسیایی بوده است. این در حالی است که در ماه دسامبر سال گذشته سهم ایران 6.8 درصد بوده است.

آمار رسمی وزارت بازرگانی ژاپن نشان می‌دهد در ماه نوامبر سهم ایران از کل نفت وارداتی ژاپن 5.8 درصد بوده است. عربستان در ماه دسامبر سال گذشته 43.9 میلیون بشکه نفت به ژاپن صادر کرد و عملا 40.1 درصد بازار نفت این کشور را به خود اختصاص داده است. به طور کلی در سال مالی 2016 ایران حدود 84 میلیون بشکه نفت به ژاپن صادر کرد که نسبت به سال قبل از آن 38 درصد افزایش داشته است. ایران در سال 2016 هفت درصد کل نفت مورد نیاز ژاپن را تامین کرد. صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد صادرات نفت ایران در سال 2016 با یک میلیون بشکه افزایش به 2.42 میلیون بشکه در روز رسیده است و این صندوق پیش‌بینی کرد صادرات نفت ایران در سال 2018 به 2.59 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر