کد خبر: ۶۴۲۵۰۷۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶

مدیرکل منابع طبیعی جنوب استان کرمان گفت: با استفاده از قراردادهای حفاظت مشارکتی موفق به کاهش بیش از 85 درصد آتش ‌سوزی طی 2 سال اخیر شدیم.

کاهش بیش از 85 درصد آتش ‌سوزی طی 2 سال اخیربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدحسن کردستانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان در نشست هم ‌اندیشی و هماهنگی ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: با استفاده از قراردادهای حفاظت مشارکتی موفق به کاهش بیش از 85 درصد آتش ‌سوزی و 100 درصد تصرفات در منطقه جنوب کرمان طی 2 سال اخیر شدیم.

افزود: این نشست در راستای هرچه بهتر برگزار شدن هفته مذکور نسبت به سالهای گذشته برپا شده تا گامهای مؤثرتری برای حفظ و حراست از منابع طبیعی برداریم.


وی با اشاره به اینکه همه ساله از 15 تا 21 اسفند ماه به عنوان هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نامگذاری شده است بیان کرد: این نامگذاری در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و بهره‌ برداری اصولی از عرصه ‌های منابع طبیعی به استناد آموزه ‌های دینی و با استفاده از جلب مشارکت حداکثری مردم انجام شده است.


کردستانی با بیان اینکه در بحث استفاده از ظرفیت ‌های مردمی طی یکی 2 سال اخیر حداکثر بهره‌ برداری از را حضور مردم در راستای تحقق جامع امر حفاظت داشتیم افزود: منطقه جنوب کرمان در حال حاضر دارای سه میلیون و 680 هزار هکتار عرصه‌ های منابع طبیعی است که نشان از ظرفیت بسیار زیاد آن دارد.


کردستانی عنوان گفت: برای تمام این عرصه‌ ها قراردادهایی با عنوان حفاظت مشارکتی با بهره‌ برداران منابع طبیعی و حافظان انفال منعقد شده که بر اساس آن امر حفاظت را به مردم سپردیم و خروجی این قراردادهای مشارکتی کاهش بیش از 85 درصد آتش ‌سوزی و 100 درصد تصرفات طی دو سال اخیر است.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به دیدگاههای مختلف در مورد منابع طبیعی ادامه داد: ما در راستای اجرای برنامه ‌های علمی با تمام توان از ظرفیت دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و مردم به نحو احسن استفاده می ‌کنیم تا کارهای انجام شده، کارشناسی و با بازدهی بالا باشند و صیانت از عرصه‌ های جنگلی و مرتعی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

 

انتهای پیام/س

 

کاهش 100 درصدی تصرفات منابع طبیعی در جنوب استان کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر