کد خبر: ۶۴۷۰۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
بنابر اعلام کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا؛

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نتوانست به شواهدی مبنی بر تبانی میان کمپین انتخاباتی ترامپ و روس‌ها در سال ۲۰۱۶ دست یابد.

کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: شواهدی از تبانی در جریان انتخابات سال 2016 پیدا نشدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، «مایک کانوی»، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد: هیئت تحقیقات درباره اتهام تبانی میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و دولت روسیه به جمع‌بندی نهایی رسید و ما به شواهدی دال بر تبانی میان دو طرف دست نیافتیم.

جمهوری‌خواهان کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به توافق نظر رسیدند که میان رئیس جمهور این کشور و اتباع یا دولت روسیه تبانی صورت نگرفته است. با این حال تحقیقات تیم به سرپرستی رابرت مولر که از سوی وزارت دادگستری این کشور مامور بررسی تبانی مذکوراست، همچنان ادامه دارد.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما نتوانستیم به مدارکی دال بر تبانی، هماهنگی یا توطئه میان کمپین انتخاباتی ترامپ و روس‌ها دست یابیم. کانوی اعلام کرد متن کامل این گزارش فردا در اختیار دموکرات‌ها قرار می‌گیرد.

جمهوری‌خواهان کمیته اطلاعات مجلس آمریکا در تحقیقات خود که بیش از 12 ماه به طول انجامید و در آن با چندین نفر در این باره مصاحبه شد، در گزارشی که هنوز منتشر نشده است اعلام کردند به شواهدی مبنی بر همکاری مشکوک میان رئیس جمهور این کشور و اتباع روسیه جهت تاثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 دست نیافته‌اند.

کانوی که سرپرستی این تحقیقات را برعهده داشت، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: بدترین چیزی که آنها بدان دست یافتند شاید برخی قضاوت‌های بد، جلسات نامناسب، قضاوت‌های نادرست در برگزاری جلسات باشد. به عنوان نمونه مقامات کمپین انتخاباتی ترامپ نباید نشستی با یک وکیل روس در برج ترامپ در تابستان سال 2016 برگزار می‌کردند. 

این قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا به روزنامه واشنگتن پست گفت: شاید فقط تام کلنسی، نویسنده آمریکایی، یا وینس فلین، نویسنده تریلر سیاسی، بتوانند از این تماس‌های غیرمستقیم با یکدیگر، یا هر چیز دیگری به نوعی داستان یا تریلر جاسوسی درست کنند.   

او در ادامه گفت ما با داستان و تخیل سر و کار نداریم.  ما با حقایق کار می‌کنیم و بنا بر حقایق نتوانستیم به شواهدی که نشان دهد تبانی میان رئیس‌جمهور آمریکا و روس‌ها صورت گرفته است، دست یابیم.

انتظار می‌رود دموکرات‌ها درباره پایان یافتن دائمی تحقیقات این کمیته و اینکه آنها ممکن است نتیجه‌گیری متفاوتی داشته باشند، بحث‌های را مطرح کنند.

نتایج تحقیقات تیم رابرت مولر منجر به چندین اعلام جرم و درخواست مجازات برای برخی از افرادی که در کمپین انتخاباتی ترامپ کار می‌کردند، شد. با این حال اعلام جرم‌های صورت گرفته از سوی تیم تحقیقاتی بازرس پرونده مداخله روسیه درانتخابات 2016، تاکنون هیچ‌گونه تخلفی را در جریان مبارزات انتخاباتی آن سال مطرح نکرده است.

انتهای پیام/

تحقیقات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره تبانی ترامپ و روسیه به نتیجه نرسید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر