کد خبر: ۶۵۱۸۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
کد خبر : ۶۵۱۸۰۴۱

حمله‌ی پانیک می‌تواند منشأ ناشناخته‌ای داشته باشد و اگر مکرراً روی بدهد معمولاً به این معنی است که فرد دچار نوعی اختلال پانیک یا اختلال وحشت زدگی است.

10 علامت که به شما می گوید بدون نیاز به دارو بر حملات پانیک غلبه کنیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛حفظ آرامش و خونسرد ماندن طی یک حمله‌ی پانیک کار ساده‌ای نیست و به همین علت افراد در همان مرحله‌ی اول سراغ دارو می‌روند. ما در این مطلب ده نکته به شما ارائه می‌دهیم تا کمکتان کنیم بدون نیاز به دارو، بر حملات پانیک غلبه کنید. با ما همراه باشید...


حملات پانیک
زانوهایمان سست می‌شوند، قلبمان تند تند می‌زند و احساس تنگی نفس می‌کنیم. گاهی ممکن است در سینه‌ی خود دردی احساس کنیم و سرگیجه هم داشته باشیم. این‌ها برایتان آشناست؟ برخی از افراد حتی تجربیات شدیدتری هم دارند و احساس می‌کنند در حال سکته کردن هستند.

حمله‌ی پانیک می‌تواند کوتاه مدت باشد یا بلندمدت و تأثیر آن احساس ترس و بی‌دفاع بودن را به ما بدهد. یک حمله‌ی پانیک خیلی بدتر از اضطراب‌های هرازگاهی است. حمله‌ی پانیک می‌تواند منشأ ناشناخته‌ای داشته باشد و اگر مکرراً روی بدهد معمولاً به این معنی است که فرد دچار نوعی اختلال پانیک یا اختلال وحشت زدگی است.

حملات پانیک هر چه بیشتر روی بدهند، بیشتر سعی خواهیم کرد تا از موقعیت‌هایی که برانگیزاننده‌ی یک حمله‌ی پانیک هستند اجتناب کنیم. ضمناً ممکن است به جایی برسیم که از خود حمله‌ی پانیک بیشتر از احساسی که از شرایط داریم بترسیم. خوشبختانه نیازی نیست تا از حملات پانیک بترسید و لازم هم نیست از دارو استفاده کنید. در این مطلب چند نکته به شما ارائه می‌دهیم تا کمکتان کنیم بدون نیاز به دارو، بر حملات پانیک غلبه کنید.

مثبت باشید

اگر فوراً خودتان را سرگرم نکنید و حواستان را پرت نکنید حمله‌ی پانیک می‌تواند غیرقابل کنترل و بدتر شود. سرگرم کردن خودتان یک راه تضمینی برای غلبه بر حمله‌ی پانیک است. وقتی متوجه شدید حمله‌ی پانیک در شرف وقوع است فوراً کاری برای انجام دادن پیدا کنید یا به چیز‌هایی فکر کنید که ذهنتان را به سمتی کاملاً متفاوت بکشد.

نگرش درست می‌تواند به شما کمک کند با حمله‌ی پانیک مبارزه کنید. اگر ذاتاً آدم منفی باشید نه تنها بیشتر دچار حملات پانیک خواهید شد بلکه غلبه بر آن‌ها نیز همیشه برایتان دشوار خواهد بود. حمله‌ی پانیک می‌تواند وحشتناک باشد، اما درست مانند هر چیز دیگری در زندگی، واکنشی که نشان می‌دهید مهم است. اگر به حمله‌ی پانیک، واکنش مثبت نشان بدهید و نگاهتان را درست کنید، خواهید توانست خیلی راحت‌تر از گذشته بر آن غلبه کنید. حالا چطور مثبت باشید؟!


به خودتان بگویید که اینجا شما رئیس هستید! این شمایید که کنترل را در دست دارید نه اضطرابتان. غلبه بر این شرایط در دستان شماست و این شمایید که تصمیم می‌گیرید چه احساسی داشته باشید. افکار منفی را دور بیندازید و نگاهتان را اصلاح کنید. یادتان باشد که اضطراب شما نسبت به شما برتری ندارد.

فکر کنید حمله‌ی پانیک مانند یک کابوس است
کابوس‌های شبانه ترسناک هستند و حملات پانیک نیز همین‌طورند، اما یادتان باشد که هر دو نهایتاً پایان می‌یابند. آن‌ها واقعیت دارند و خیالاتی زائیده‌ی ذهنتان هستند.

یادتان باشد که شما حق انتخاب دارید
گاهی ما در مقابله با شرایطی که دران قرار داریم دست به هیچ اقدامی نمی‌زنیم و همین باعث تشدید یک حمله‌ی پانیک می‌شود. در یک مهمانی هستیم و حمله‌ی پانیک شروع می‌شود، تصمیم می‌گیریم همان‌جا و در همان شرایط باقی بمانیم، چون نمی‌خواهیم ضعیف یا ناخوش جلوه کنیم.

اگر در یک جمع مشغول غذا خوردن هستیم و دچار حمله می‌شویم، به اجبار به غذا خوردن ادامه می‌دهیم و لقمه‌ها را فرو می‌بریم با وجود اینکه احساس ناخوشایندی داریم، صرفاً به این دلیل که نمی‌خواهیم مثل بقیه نباشیم یا کسی چیزی بفهمد.


بیشتر بخوانید:راه‌های کشتن هیولای مضطربیادتان باشد که شما حق دارید تا خودتان را از شرایطی که عامل اضطراب شماست خارج کنید. اگر احساس خوبی ندارید و نیاز دارید فضا را ترک کنید، حتماً این کار را بکنید و برای خودتان بهانه نتراشید. لازم نیست بابت دور شدن از بقیه توضیحی ارائه بدهید. اگر نیاز دارید بیرون بروید تا آرام شوید این کار را بکنید. این زندگی و سلامت شماست و کنترل آن نیز به دست شماست.

خودتان را در یک کتاب غرق کنید
خودتان را غرق مطالعه‌ی کتاب مورد علاقه‌تان بکنید و وارد دنیایی شوید که فانتزی شماست و ذهنتان را از پیرامون‌تان دور کنید.

برای خودتان یک سرگرمی پیدا کنید
اگر فوراً خودتان را سرگرم نکنید و حواستان را پرت نکنید حمله‌ی پانیک می‌تواند غیرقابل کنترل و بدتر شود. سرگرم کردن خودتان یک راه تضمینی برای غلبه بر حمله‌ی پانیک است. وقتی متوجه شدید حمله‌ی پانیک در شرف وقوع است فوراً کاری برای انجام دادن پیدا کنید یا به چیز‌هایی فکر کنید که ذهنتان را به سمتی کاملاً متفاوت بکشد. با یک دوست تماس بگیرید، پول‌هایتان را بشمارید یا اتاقتان را تمیز و مرتب کنید.

هر چه بهتر بتوانید خودتان را سرگرم و مشغول کنید، راحت‌تر خواهید توانست این حملات را شکست دهید.یک راه واقعاً ساده برای سرکوب کردن قدرت حمله‌ی پانیک این است که یک اسم خنده دار برایش پیدا کنید. مثلاً بگویید: خنگول جان! تو دیگه نمی‌تونی بیای، چون قبلاً بهت گفتن که دوستت ندارن و نمی‌خوام دور و بر من پیدات بشه!

یادتان باشد که این نیز می‌گذرد
بعضی از آدم‌ها اصلاً با نگرانی و اضطراب متولد می‌شوند؛ اگر بیمار شوند نگران این هستند که مبادا باقی عمر خود را بیمار بمانند. هر چیزی می‌گذرد، دل‌شکستگی بعد از جدایی و شکست عشقی بالاخره می‌گذرد، آنفلوانزا با تمام آن حس و حال بدی که دارد نهایتاً می‌گذرد و حمله‌ی پانیک نیز همین‌طور است. به خودتان یادآوری کنید که حمله‌ی پانیک هم مانند هر چیز دیگری خواهد گذشت. گاهی شاید کمی بیشتر طول بکشد، اما همین‌طور نخواهد ماند.

حمله‌ی پانیک واقعی نیست!
خیلی از ما به اشتباه فکر می‌کنیم اضطراب واقعیت دارد در صورتی که حقیقت چیز دیگری است! اضطراب وجود ندارد و همه چیز به تفسیر و تعبیر ما از حوادث برمی‌گردد. اگر همسر شما سر ساعت همیشگی به منزل نرسید، این تفسیر و نگاه شماست که معلوم می‌کند چه واکنشی نشان دهید؛ آیا دارد به شما خیانت می‌کند؟ آیا مشکلی برایش پیش آمده؟ آیا با دوستانش مشغول خوش‌گذرانی است؟ حمله‌ی پانیک نیز همین‌طور است؛ ما می‌توانیم تصور کنیم واقعی است و حالمان خوب نیست یا اینکه آن را جدی نگیریم و صرفاً واکنش شدید بدنمان نسبت به خطر تلقی کنیم.

وقتی دچار حمله‌ی پانیک می‌شوید معمولاً به خودتان چه می‌گویید؟
بیشتر ما می‌گوییم: دارم می‌میرم! این یک واکنش طبیعی است، اما واقعاً واکنش بدی است. در عوض سعی کنید حمله‌ی پانیک خود را به چالش بکشید: این بار نمی‌توانی شکستم بدهی! یا: من از تو قوی‌ترم! زبانی که از آن استفاده می‌کنید می‌تواند تعیین کند در مورد شرایط خود چه احساسی داشته باشید. کلام خود را تغییر دهید تا بتوانید رویکرد بهتری نسبت به حمله داشته باشید. احساس کنید تحت کنترل خودتان هستید نه اضطرابتان.

کار‌هایی بکنید که شما را می‌ترسانند
حرف آخر اینکه باید یادتان باشد بیشتر ما نسبت به چیز‌های غیرمنطقی مضطرب می‌شویم. در میان جمع احساس وحشت می‌کنیم یا اگر در شهری گم شویم دچار هراس می‌شویم، اما این موقعیت‌ها خطرناک یا کُشنده نیستند. سعی کنید تدریجاً خودتان را در شرایطی که باعث ترس و وحشتتان می‌شوند قرار دهید تا مغزتان به آن‌ها عادت کند و دیگر دچار وحشت و حمله‌ی پانیک نشوید.

منبع:تبیان

انتهای پیام/

چطور بدون دارو بر حملات پانیک خود غلبه کنید

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۸
در انتظار بررسی: ۲
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سلام دوستان من تقریبا از ۲۵ اسفند دچار مشکلاتی شبیه به پانیک شدم مخصوصا غروب تا صبح حالم خیلی بده دچار وحشت و ترس شدید هستم میترسم چشم رو هم بزارم در طول این خواب درستی نداشتم با توجه به اینکه خیلی خوابم میاد ولی میترسم بخوابم متاسفانه اینقدر ذهن درگیر افکار بد کردم که نمی تونم از یاد ببرم و فکرم رو مشغول چیز خوبی کنم بدنم خیلی ضعیفه نمیتونم غذا بخورم اگه لطف کنید یه دکتر خوب تو مشهد معرفی کنید ممنون میشم
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
مدیتیشن ازنظرمن نوعی تمرین صبراست تاثیرداره ازقرص آرامبخش قوی تره
عباس
|
Denmark
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
من۲سال قبل ۴صبح امد سراغم رفتم درمانگاه خوب شدم سال بعد مجدد ۲شب امد سراغم سال سوم ۴روز پیش آمد
تجربه فقط موقع حمله قرص آرام بخش یا پراپرانول۲۰ بخور تمام یک روزم آرام بخش میره تا سال بعد نگران نباشید
ریحانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سلام.من چهارده سالمه...ده روزی میشه دچار پنیک میشم ولی بنا به دلایلی نمیتونم به خانوادم بگم...اختلال در مسخ واقعیت و شخصیت هم دارم...بنظرتون میتونم فقط با مشاور خوب بشم یا باید برم دکتر؟؟
پاسخ ها
زینب
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
سلام، خواستم بهت بگم من پانیک داشتم و الان کاملا خوب شدم بدون دارو،،،،،، مدیتیشن یکی از موثرترین کارایی که کمک میکنه نتیجه بگیریم،، اگه ده روزه دچاره پانیک شدی هرچی زودتر درمانش کن، مدیتیشن کن هرشب قبل از خدا، روزی ۸ تا لیوان آب بخور، دایره ی دوستاتو تغییر بده، به هیچ عنوان سمته سیگار و مشروبات الکلی و.... نرو چون پانیکو تشدید میکنه، مدام کتابای انگیزشی بخون، به خودت بها و ارزش بده، مدام تکرار کن که خوبی و سلامتی و پر از آرامش، شکرگذاری کن، نفس عمیق بکش،
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
عالی
مهدی محمد رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
ممنونم از توضیحات کامل در مورد این بیماری و راهکارهای مقابله خوبتون خیلی وحشتناکه مخصوصا دفعات اول که برای آدم ناشناخته هست و دقیقا حس سکته و مرگ رو داره و من بار اول کاملا حس میکردم دارم تموم میکنم تا الان در چند مقطع حملات بهم دست داده هر بار خودم رو سریع به اورژانس و بیمارستان رسوندم نوار قلب گرفتن گفتن چیزی نیست تا آخرین بار تو اورژانس یه دکتر بهم گفت پانیکه و چیز خاصی نیست با این که میدونم چیز خاصی نیست ولی دفعه بعد که دچار حمله شدم باز هم اضطراب شدید شدم چون در حالت خواب آلودگی بودم بیشتر ترسیدم سریعا بلند شدم قدم زدم نفس های عمیق کشیدم هی تغییر حالت دادم تا کنترلش کردم خدارو شکر و این دفعه خیلی بهش مسلط تر شدم بهترین راه مقابله با پانیک تغییر نگاه به زندگیه بی توجهی به نکات منفی
Mary
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
سلام من حدود۶ساله پانیک دارم بار اول خیلی وحشتناک بود اوایل هی میرفتم درمانگاه یا بیمارستان که ی بار ی دکتر بهم گفت اونیکه بعد اون اومدم راجع بهش خوندم فهمیدم چیه ولی حین حمله نمیتونستم کنترل کنم خودمو مییاختم‌ یا باز میرفتم دکتر نصفه شبی کم کم حالم بدتر شد قلبم درگیر شد الان دوساله پانیک یادم رفته بااینکه حمله دارم ولی اصلا به ذهنم نمیاد که از پانیکه میگم قلبمه قرص وراپامیل میخورم برای قلبم اخه علایم مشکل قلبی بیشتراز پانیکه ،دیگه رسما از زندگی سیر شدم و ناامید ولی اخیرا سعی میکنم به خدا نزدیکتر بشم
بازم نمیدونم چمه پانیکه یا مشکل قلبی ادامه داروهامو بخورم با توجه به عوارضشون یا فقط به داروی گیاهی بسنده کنم یا سرمو بزارم بمیرم بعضا حس میکنم آخرای عمرمه و خدا داره ماری میکنه برام عادی بشه افسرده شدم هم نیاز به دکتر روانپزشک دارم هم دکتر معنوی هرکاری که کردمو میکنم پشت بندش عذاب وجدان دارم
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
من سه چهار روز پیش این حمله سراغم اومد خیلی وحشتناک بود تو اون لحظه حتی یه قطره آب هم از گلوم پایین نمیرفت مرگ رو جلو چشمام دیدم دست و پام شروع کرد به لرزیدن نا گفته نمونه حدود دو سالی هم بود که مدام سرگیجه داشتم اما بی خیالش بودم و دیگه این اواخر برام قابل تحمل نبود تا اینکه این اتفاق افتاد رفتم پیش مغز و اعصاب بهم گفت که پانیکه سه چهار تا قرص برام نوشت و نوار مغز هم گرفت که نرمال بود گفت شش ماه طول میکشه ولی از اون روز تا حالا دیگه سراغم نیومده فقط کمی تپش قلب دارم و یه کمی هم نفس تنگی اما به شدت بار اول نبوده خواستم از کسانی که سابقه دارن بپرسم ممکنه اون حالت اول بازم بیاد سراغم و اگه اومد و تنها بودم چه راهکارهای میتونه کمکم کنه ممنون
امید مجیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
توکل کنید به خدا نماز بخونید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
سلام پیش یه سید برید دعای دفع ترس وحشت بگیرید امتحان کنید
نسرين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
سلام،اتفاقا مقاله خيلي خوبي بود
من پنيك دارم تقريبا ٤ ساله با دارو گياهي و يه روانشناس خوب كنترل ميشه
نميگم صدرصد خوب ميشين ولي بهتر ميشين
از تجربيات من اينه كه هرچي بيشتر در موردش بدونين و تجربيات افراد رو بخونين قوي تر ميشين
بايد به خودتون ثابت كنين اينا زاييده ذهن شماس
حوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
متاسفانه باید بگم این مقاله واقعا چرته
هرکسی گفته بدون اقدامات پزشکی درمان میشه این بیماری الکیه
من ۵.۶ ساله پنیک دارم. یه دوره چند ماهه رو با داروهای دکتر روانپزشک و داروهای گیاهی پشت سر گذاشتم و خوب شدم اما بعد ۲.۳سال برگشت. چند ماه اول خیلی مقاومت کردم که نرم دکتر و دارو نخورم اما فقط شرایطم بدتر شد. شاید اگه زودتر میرفتم برای درمان شرایط اونقدر سخت نمیشد که خونه نشین بشم و برای تا سرکوچه رفتن و حتی حمام کردن نیاز به همراه داشته باشم. لطفا با شروع علائم پیش دکتر خوب برید و نذارید بیماری کهنه شه و خاطرات حملات باعث اجتنابتون از هر چیزی بشه و محدودتون کنه. من دو سال پیش یه دکتر غیر خوب و روانشناس رفتم اما درمان نشدم. بالاخره که دکترمو عوض کردم در عرض چند هفته نتایج خوبشو دیدم. الان بعد از یکسال شرایط خیلی بهتر از پارساله اما هنوز هم توی ترافیک و مسافتای دور با ماشین و تنها واقعا زجر کش میشم. درسته این بیماری هیچ خطری نداره اما ادمو ب معنای واقعی زجر کش میکنه. الان بعد یکسال استفاده از دارو تصمیم دارم که برم هیپنوتیزم. نمیدونم چقدر تاثیر داره اما امتحانش میکنم چون واقعا بدنم و روح و مغز و زندگیم کشش این همه فشار و محدودیت و زندانی شدنو دیگه نداره. الان خاطرات زمان هایی که حالم بد شده آزارم میده و نمیزاره محدودیت هام از بین بره. مواظب خودتون باشید. هرکاری که لازمه و احساس خوبی بهتون میده رو برای درمان انجام بدید. هیچکس هیچکس هیچکس جز کسایی که این بیماری رو تجربه کردند این بیماری و حال بدشو درک نمیکنه. نزارید کسی با حرف هاش ازارتون بده و اعتماد بنفستون رو بگیره. فقط روی خوب شدن تمرکز کنید. اگر هیپنوتیزم جواب داد حتما براتون اینجا مینویسم
پاسخ ها
عیسی
| Germany |
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
سلام . تشکر از کامنتتان حرف دل منو بیان کردید ، واقعا زجر آور است این پانیک لعنتی، چیشد هیپنوتیزم جواب داد؟؟؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
همین الان حمله بهم دست داده" فقط نمیدونم چرا بعضی وقت ها هر شب میاد سراغم" حالت گیجی بهم دست میده فک میکنم این بار مثل دفعه های قبل نیست و حتما میمیرم" بعضی از نقاط سرم شروع بع درد کردن میکنه" میگم نکنه تو سرم تومور دارم" یا اینکه همیشه نگران خوانوادهمم که نکنه چیزیشون بشه" دوست دارم به سرم ضربه بزنم یا بکوبم به دیوار" فک میکنم اینطوری سرم خوب میشه" ولی نمیشه " من تا اینجا که خوندم هیچکس نگفته بخاطر چی این بیماری سراغش اومده" ولی من میگم" ۶ تا قرص که کمر درد عصاب و ویتامین بودن" بخاطر کمر دردم هروز استفاده میکردم" بعد از خوردن داروها حالت بدی بهم دست میداد احساس میکردم دارم میمیرم" بعد دارو هارو ترک کردم" و این بیماری اومد سراغم" الانم ترس از خوردن دارو دارم حتی یه قرص استومینافن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
حبیب منصوری هستم ازلرستان کوهدشت مشکل پانیک دارم کسی هست راهنمای کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
سلام آقای حبیب بله وجود داره.
به روان پزشک مراجعه کن اشکالی نداره، احتمالا برات آسنترا ۵۰ تجویز میکنه بعد از چند ماه ۵۰ رو میکنه ۱۰۰ و بعد یه سال قطع میشه و دیگه مثل موتور بنز کار میکنی.ضمنا کتاب علمی بخون ، در جمع باش و حتما کار کن ، کار و تلاش خیلی خیلی اهمیت داره. روزی چند دقیقه هم قرآن گوش بدی عالیه. ان شا الله که خوب میشی.
۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
با سلام ، من الان مبتلا هستم
همش حس مرگ دارم
به فردا هم امیدی ندارم
توروخدا واسم دعا کنین
شادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
سلام دوستان ، من پدرم ۱۰ساله که دچار این بیماری هست.و سال به سال شدتش بیشتر و وحشتناک تر میشه.از‌ زندگی کاااملا نا امید شده و هیچ چییز هیچ چیز حالشو خوب نمیکنه.هر راهی رو امتحان کردیم اما با هیچ چی دلخوش و آروم نمیشه.همیشه گوشه گیره و تحمل نداره توی جمع باشه.همیشه میگه مغزم داره منفجر میشه دارم از درون منفجر میشم.روز به روز بدتر میشه.همش نگرانشم. حدود ۲ سال دارو مصرف کرد اما بعد از مدتی دیگه دارو ها روش اثری نداشت و باید دوز دارو ها میرفت بالاتر و نهایتا تا ۱ هفته موثر بود.الان ۱ ساعت دارو رو ترک کرده اما با وجود تلاش هایی که میکنه اصلا خوب نمیشه.خواهش میکنم اگر راه حلی دارید کمکم کنید.وضعیت روحیش اصلا جوری نیس که بتونه به خودش امید بده .هومیوپاتی و طب سنتی هم تاثیر نداشت.
ترانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
یه روزصبح وقتی ازخواب بلندشدم سرگیجه داشتم وچشمام سیاهی میرفت هرطوری بودبلندشدم امازمان کمی نگذشت که حالم بدشدبدنم به شدت یخ کردرنگ ازصورتم پریده بودآبمیوه هرچیزشیرین بهم دادن اثرنکردداشتم ازحال میرفتم جون داشت ازبدنم بیرون میرفت انگاری واقعاداشتم میمردم ولی چراانقدر ناگهانی اونم تواوج جوونی باسرعت هرچه تمام منوبه بیمارستان رسوندم بعدش خوب شدم بایه سرم ومسکن اماوقتی خونه اومدم چیزینگذشت حمله های بعدی شروع شدهممون شوکه شده بودیم بعدازاون همش توبیمارستانابودم اونجاحالم خوب بوداصلادوست داشتم فقط توی بیمارستان باشم چکاب کامل دادم اماچندروززمان میبردتاآماده شدخدامیدونه تواین مدت بهم چی گذشت هرلحظه ازشدت تپش قلب احساس میکردم دارم سکته میکنم یافکرمیکردم سرطان یابیماری بدی دارم امان ازاون روزی که بیمارستان کسی تشخیص نمیده چت شده حتی چندبارنوارقلب گرفتن ازم تااینکه جواب آزمایشم اومدهیچ مشکلی نداشتم اونجابودکه دکترگفت ازاعصابشه بلاخره رفتم متخصص باداروی آلپرازولام به شدت آروم شدم منم دارودوست نداشتم اماتمام کسانی که پانیک دارن به نظرم اول بایدمصرف کنن تامطمئن بشن چیزیشون نمیشه وکنترل خودشونوبه دست بیارن همزمان بادارودرمانی ازداروهای طب سنتی هم استفاده کنن درکنارش مهم ترازهمه ایناارتباط ونزدیکی باخدای مهربونه که وقتی بهش توکل کنی دلت دیگه قرص میشه درضمن پانیک طوریه که ممکنه الان خوب باشی بعدیهوحمله بهت دست بده پس اینکه اطرافیان درکت کنن وهمراهی خیلی مهمه سعی کنین مراسم ترحیم شرکت نکنیدسرهرچیزبیخوددچاراسترس نشیدکه سمه واس این بیماری هربارکه بهتون حمله دست دادمطمئن باشیدچیزیتون نمیشه درصورتی که میدونم هرباربرای آدم تازگی داره وباخودت میگی اینباردیگه دارم میمیرم من یک سال ازبیماری میگذره ولی خداروشکرباکمک خداوندوتلاش خودم روبه بهبودی هستم اینم بدونیدکه فقط خودتون میتونیدبه خودتون کمک کنیدتااین غول بی شاخ ودوموازبین ببریددرضمن ممکنه احساسکنیدداریددیونه میشیدیاتویه عالم دیگه ایدایناهمه به خاطربیماری پس نگران نباشیدمن تواین مدت اکثرعلائم پانیک وتجربه کردم امامن آدمی نیستم که کم بیارم تابهبودی کامل امیدتونوازدست ندیدچون خدایی داریم بسیارمهربان که هوای همه بنده هاشوداره فقط کافیه به سمتش بری انشالله به امیدبهبودی همه
امیر سام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
من حدود ۵ ساله پانیک دارم،۱.۵ قرص خوردم ولی بعد از قطع و گذشت مدتی دوباره سراغم میاد لعنتی
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
به نظرمی سد وقتی بدن انسان دچار کمبود ویتامین‌ها مخصوصا ویتامین های گروه ب می‌شود این حملات بیشتر به سراغ آدم می آید
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
به امید روزی که همه بیماران روحی و جسمی درمان شوند وبه زندگی عادی برگردند
ماریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
اصلا نترسید فقط حواستونو پرت کنید مهم تنمون سالمه اگه خدایی نکرده سرطان بود چی اکثر ما هم منفی نگر هستیم مثبت فکر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سلام منم این مشکل رودارم کل بدنم اون لحضه بی حس میشه آیا کسی مثل من میشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
منم اینجوری شده بودم تو دوماه فهمیدم چ نوع بيماريه دکتر نريد نترسید کسی نمرده با این بیماری فکرتونو آزاد کنید نمی فهمید کی خوب شدید
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
من ۶ماهی هست درگیرش بودم،با ضربان بالا وتنگی نفس شروع میشد وحس مردن به آدم دست میداد،اسهال وحالت تهوع،ولی دارو کمک کرد به کم شدن وضعیف شدن حمله ها،بعدش هر وقت احساس کردن داره بهتون حمله دیت میده،تنفس دیافراگمی واقعا حمله رو رفع میکنه
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
سلام،من10ساله این مشکلو دارم،یعنیاز14سالگی،تنگی نفس شدید میگیرم،آروغ زیاد میزنم،روی دلم میگیره،احساس میکنم دارم میمیرم، غذا نمیتونم بخورم،چه دارویی بهتره دوستان،قبلا سرترالین برام تجویز شده بود،خوب بود،الان دکتر قطع کرده پاراکستین نوشته،2روزه میخورم،هر دو روز حالم بدشد،آیا با مصرف بیشتر حالم بهتر میشه؟
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
سلام دوستان
من به قرآن پناه می برم. شروع به خواندن قرآن می کنم. سپس آرام می شوم.حتی به خاطر این حملات الآن حافظ چند سوره شدمه. هر شب ۱۰۰ آیه می خونم.
پارسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
من حدود ۷ سال پیش دچار بیماری پنیک بودم. اوایلش نمیدونستم چم شده که اینطوری میشم جای هزار جور دکتر رفتم که بگن چمه ولی هرکی یه تشخیصی میدادو بعدش یه سری دارو که اصلا تاثیری نداشت تا این که پیش یه روانپزشک خوب تو مشهد رفتم و اون فهمید چمه و یه سری دارو تجویز کرد ... یک سالی مصرف کردمو خوبِ خوب شدمو بعد یکسال شروع به قطع داروها کرد دکترم ...بعد از اینکه داروهامو قطع کردم یکسره میترسیدم بیماریم دوباره برگرده ولی خداروشکر اصلا برنگشت. تا این که این اواخر دوباره یه شوک عصبی داشتمو احساس می‌کنم یه مقدار صبح هاتا ظهر حملات ترس دارم ولی مطمئنم این بار هم حالم خوب میشه ولی این بار دیگه جای دکتر نمیرمو خودم کنترلش می‌کنم. چون نه شدتش مثل ۷ سال پیشه نه من دیگه اون بچه ۱۸ ساله ام که نتونم از پسش بربیام. کنترلش می‌کنم و بی خیالش میشم تا اونم دُمسو بزاره رو کولشو بره... به امید خدا
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
من اولین بار در حال رانندگی بودم و زنگ زدم با همسرم برای همیشه خداحافظی کردم .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
من هفت ساله به پنیک دچار شدم.سه سال دارو میخوردم ولی انقدر حمله ها شدید بود می افتادم و این افتادن ها زیاد بود که بیکار شدم و در پی اون بی پول.هر چه در زندگی جمع کردم همه رفت و باز در پی اون بدهکاری های بالا و این دوران با اتفاقات بسیار بد مانند بازداشت و تصادف و .... سپری شد و افسردگی هم اضافه شد .در حال حاضر مواد مصرف میکنم و فقط اون آرامم میکنه.راه های زیادی رو رفتم اما دیگه هیچ امیدی ندارم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
من ۴۰سالمه چندسالی بااین بیماری سروکله زدم تمام ازمایشات قلبی وانجام دادم ولی وقتی فهمیدم مشکلم چیه دیگه باهاش کناراومدم وفکرای منفی وازخودم دورکردم هیچ دارویی نخوردم خداروشکرخیلی خوب شدم ازشمادوستان عزیزم میخام که اصلا این بیماری وجدی نگیریدمثبت نگرباشیدتابتونیدازخودتون دورش کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
باسلام...دوست عزیز...منم مشکل شما رو داشتم..۱۰۰۰تا دکتر رفتم دارو خیلی دادن ...هر دکتری یک نخسه دارو میداد..حالم بد شد.و روز به رور حالم بدتر هم شدم...۱۰۰تا خداخافظی و ۱۰۰تا وصیت ببشتر نوشتم...تا زمانیکه دارو رو ترک کردم...ودیگه دکتر نرفتم...شکر خدا یکساله بهتر شدم...به این بیماری پر وبال ندید...دارو بیماریتونو تشدید میکنه...لا اقل یه بار امتحانش بکنید...یه ماه دارو نخورید تحت هیچ شرایطی
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
منم حدود ۸ ساله که پانیک دنبالمه دارو میخورم ولی من برنده میشم موقع احساس هر استرسی شکلات بخورین و به خدا توکل کنین خوب میشین .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
سلام من ١ماهه به اين بيماري مبتلا شدم و ١هفته هست كه حالم خيلي اكي ، فقط بايد بيخياله تمام اين فكرايي كه ميكنين بشين مطمعاً باشين زود اكي ميشين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
من چند ساله که درگیرش هستم با دارو کنترل شد البته یه مدت بستری شدم چون خیلی شدید بود الان چهار ساله دارو مصرف میکنم تا سه سال پیش خیلی خوب بودم اما آدم های منفی که دوره خودم جمع کردن اضطراب اومد سراغم البته حمله پنیک نداشتم ولی باز درگیر شدم واینکه این بیماری قابل درمان نیست فقط تو مقاطع مختلف شدت پیدا میکنه یا حالت خنثی داره
ماهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
من دوساله که پنیک دارم و هرچی میگذره شدید تر میشه ممنون میشم برای هیپنوتیزم دکتر معرفی کنید بهم
حسنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
دوستان منم مثل همه شماها پنیک رو باشدت بالا تجربه کردم، اولین یارم اگاهی بود، بعد مشغول کردن خودم باکار که احساس توانمندی بهم میداد،ویه طب درمانی که خیییلی بمن کمک کرد هومیوپاتی بود، من ۸ماهه دورشو تموم کردم،شاید لازم باشه بیشترمصرف شه، اما فک میکنم روانکاو خوب میتونه مشکلو ریشه ای حل کنه
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
باسلام و تشکر از مطالب مفیدی که در اختیار کاربران می گذارید.
افسانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
دوستان انقد سخت نگيريد من تو سن نوزده بيست سالگي دچار حمله هاي پانيك شدم هيچ وقت دفعه ي اول كه سراغم اومد يادم نميره وحشتناك بود اسم بيماريمو نميدونستم گيج بودم فكر ميكردم مشكل قلبي دارم تو جاهاي شلوغ بيشتر استرس داشتم كه واي الان غش نكنم كه بدتر ميشد و پانيك حمله ميكرد ديگه خسته شده بودم ازش هيشكي از خانواده نميدونست من چمه به كسي هم نميگفتم واسه همين از دكتر و دارو هم خبري نبود يه كم كه تو اينترنت سرچكردم فهميدم اسمش پانيك و تنها راه حلش بيخياليه اينكه ازش نترسي خودمو مشغول ميكردم با درس خوندن دوستام و خيلي كاراي ديگه به خودم كه اومدم ديدم ده سال گذشته و اون ديگه نيست رفته ده ساله من راحت گذاشته بچه هاااا لطفا از هر چي پانيك و اسمشه دوري كنيد فقط فراموش كردن و بيخيالي بهتون كمك ميكنه نه دكتر و دارو من خيلي خيلي ادم ضعيفي ام ولي تونستم از پسش بر بيام پس شماها هم ميتونيد حالا كه فهميدين مشكلتون چيه ديگه دنبالش نريد و نت هم سرچش نكنيد مطمئن باشيد نميميريد پس بيخيالي رو عشقه موفق باشيد
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
باسلام
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
سلام من 3 سالِ که با پنیک درگیرم ... به نظرم یکی از دلایل این بیماری مرگ افرادی هست که دوست داریم یا شکست عشقی و یا مصرف حشیش و گل ... در ضمن سیگار کشیدن زیادی هم این بیماری و تشدید می کنه ...بهتون پیشنهاد می کنم وقتی این بیماری با مصرف دارو کمرنگ تر شد کم کم مصرف دارو بزارید کنار و شاید هر 3 ماه پنیک بیاد به سرغتون ولی مصرف دارو شروع نکنین خودتونو سر گرم کنید .... کار هایی نکنید که تو ذهنتون اون کار گناه به حساب بیاد که عذاب وجدان به شکل پنیک میاد سراغتون و یادتون باشه که هیچکی از پنیک نمُرده ... پنیک و با خوانوادتون در جریان بزارید وقتی رخ داد با خنده به آنها بگویید که پنیک اومد سراغم ... اهنگ هایی که بهتون حس خوبی میده گوش کنین ... میتونین با بازی کردم کنسول ها و کامپیتور از پنیک فرار کنید ... یکی از بهترین راه ها خواب کافیست .... شب زود بخوابید و صبح زود بیدار شوید ... ورزش هم خیلی تاثیر داره چون افکار نا درست و اضافی و از ذهتون بیرون می کنه ... من خودم از 17 سالگی به علت مصرف حشیش، مرگ پدرم و... این مشکل و دارم ، خیلی راجب این بیماری تحقیق کردم و یاد گرفتم ازش فرار کنم البته به کمک روانپزشک ... گاهی بدون دارو هم مشکلی با پنیک ندارم ... و اینکه این بیماری درمان داره ، من خودم 6 ماه بهبود یافتم همچی خوب شده بود تا اینکه فقط یه بار حشیش مصرف کردم که دوباره پنیک اومد سراغم ... با تشکر از دوستداران :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
يک دنيا ممنون
بي قرار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
منم مدتهاست درگير پنيك هستم ،سه سال قرص خوردم خيلي خوب شدم،ولي از مدتي كه نميخورم دوباره اومده سراغم هر دفه هم يه موقعيت خديد بهش اضافه ميشه،توروخدا اگه كسي دماني داره بگه
محمدرضا زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
با سلام پانیک خیلی سخته من ۵ ساله دارم اگه مشکلات دوربر بزار با شنا و کوه نوردی درست میشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
سلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
من ۳ ماه که اینجوری شدم و تقریبا ۱۸ سالمه دارون زیاد خوردم فایده نداره فقط اینکه هرچیزی درمان داره اگر بکر میکنید چیزی که ارومتون میکنه همون رو مصرف کنید حالا هرچی
خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام دوستان من حدود ۱۰ سال حمله هراس داشتم که ابتدا به روان پزشک مراجعه نکردم و فکر می کردم از معز و اعصاب و پیش متخصص معز اعصاب رفتم که بدتر شدم و دارو قلب و دارو های ارامبخش میدادند که همه ی دارو ها را امتحان کردم بااخره پیش روان پزشک رفتم والان دارو مصرف می کنم و گفتند تا اخر عمر باید دارو بخوری خواههش می کنم اگر درمان قطعی داره ما را راهنمایی کنید بسیار سپاس گدارم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
سلام دوستان منم پانیک دارم میگم بیاید عین زامبیا حمله کنیم به مردم اگه مردیم راحت میشیم اگه نکه ترسمون میریزه
پاسخ ها
سینابختیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
فکرجالبیه
پانیکی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سلامتی همه پانیکیا :دی
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
واقعا عالی بود ه واست
سمیرا
|
Netherlands
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
دوستان منم یک ساله ک پانیک دارم اما مطمئن باشید میتونید سرکوبش کنید... درسته هراز چند گاهی میاد اما همیشه ب خودتون بگید من میتونم شکستت بدم من قوی هستم... و ی نکته دگ دوستان اگ دیدید حمله داره سراغتون میاد برید رو ی صندلی بشینید طوری ک پاهاتون اویزون باشه بعد تنفس دیافراگمی انجام بدید خیلی تاثیر داره.موفق باشید دوستدن ب امید شفای همه
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
اصلا ناراحت نباشید یه روزی به این لحظات میخندید فعلا فقط باید صبر کنید و خودتونو با چیزای مختلف سر گرم کنید عزیزان خوش باشید خودش میزاره میره
من خوب خوب شدم فقط با خوشگذرونی و تفریح با دوستا بخندید به این حالتون
مهدی
|
Germany
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
بچه ها من دو ماه پیش گل کشیدم و از اون موقع همش استرس و اظطراب دارم دستو پام سرد میشه ب نظرتون قابل این پانیکه یا خیر؟؟؟
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
سلام پانيک خيلي مريضي سختيه من الان 1 ساله درگيرشم زير نظر دکتر ولي قرصا خيلي ادم و وابسته ميکنه
آهو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
من پانیک داشتم خوب شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
سلام دوستان لطفا درمان شده ها نطر بدن
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
سلام دوستان من تو سن22سالگی عشقمو از دست دادم وهمون شب اول دفنش پانیک اومد سراغم.پانیک یعنی هزار بار مردن ونمردن.الان که36سالمه خیلی بهترم.من قرصهای زیادی خوردم.روانشناسای زیادی رفتم.اما اول واخره راه حل کنترل البته فقط کنترل این بیماری چون بنظر من درمان نداره فقط وفقط فوت کردن تو نایلون هس کلا فوت کردن.واینکه بگی نهایتش مرگه دیگه.ولی کسیکه پانیک گرفت هرگز اون ادم سابق نمیشه محاله.واینکه افزایش سن هم کمرنگتر میکنه.بامید سلامتی همگی
پانیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
من خیلی ناراحتم. حملات پنیک من با دلشوره و ضربان قلب شروع میشه و با تنگی نفس و اسهال و حالت تهوع و استفراغ همراهه. یک ساله تقریبا درگیرشم. نمیدونم چکار کنم :'( دارو مصرف میکنم, ورزش میکنم. اما هنوزم هست.... خسته ام خیلی زیاد
ناشناس
|
Afghanistan
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
پس توکل به خدا کنین خوب میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
من 32سال هست که پانیک دارم غیر قابل درمانه ولی میگن کنترل شدنیه نمیدونم چی بگم فعلا قدیمی ترین بیمار منم بی خیال برای مردنم دعا کنید
ماه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
من برای درمان برادرم از هیپنوتراپی و هیپنوتیزم درمانی کمک گرفتم خیلی خوب بود اسم درمانگرش رو بخاطر اینکه تبلغ میشه نمیتونم بگم اما خانم واقعا حرفه ای و دلسوزی بود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
سلام دوستان .
من ۵ ساله که درگیر این مساله هستم
خیلی فکر میکردم این یه مساله جسمیه و هزار و یگ نوع آزمایش دادم امابعد متوجه شدم روحی هست .
و اوایل ک میومدسراغم بصورت وحشتناکی بهم میریختم و حس میکردم قراره سگته کنم . خیلی شب ها میگفتم دیگه صبح رو نمیبینم . حس میکردم چنگ یه نفر تو قلبمه و داره محکم قلیم رو فشار میده . اما ب روان پزشگ مراجعه گردم و با مصرف زاناکس و کلرودیازپکساید زیر نظر پزشک خیلی بهتر شدم .
حتما بدونید این درمان باید با روان پزشک شروع شه تا اون حالت های وحشتناگ لحظه ای رو ازش نجات پیدا کنید اما درمان دائم نیست . سپس به روان شناس مراجعه کنید تا بصورت ریشه ای مساله تون رو حل کنه . و یواش یواش قرص ها رو گم میگنید و یادمیگیرید چطور باهاش مقابله گنید . هیچ راه یک شبه ای برای درمان وجود نداره پس دنبالش نگردید وپیش روان پزشک و روان شناس مراجعه کنید و باید چند جلسه این درمان رو ادامه بدید تا اونها از روند بهبود شما مطلع باشند.
سپیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
سلام من الان ۴ساله پانیک دارم اما امسال باهاش آشنا شدم خیلی حملاتش وحشتناکه میدونم گذراس ولی خیلی عذاب آورده وقتی میادسراغم مال من سالتهاطول می‌کشه وفقط ذکر و صلوات آروم میکنم خودمودرمواقع حمله یک چهارم کلونازپام میخورن ک خیلی خوبه آروم میشم البته حمله شدید باشه التماس دعا و براتون آرامش آرزو دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
من هم با ضربان تند قلب و بیقراری تنگی نفس. میرفتم دکتر وبعد از گرفتن فشار و تزریق آروم میشدم.الان کمتر شده اما نمیشه بهش فکر نکرد همیشه بدترین حالتها برا ما به یادگار میمونه.من دنبال یه دکتر متخصص مجرب میگردم تا با دارو یا صحبت این حال بدو فراموش کنم.اگر کسی دنبال درمان رفته و دکتر خوب سراغ داره وجواب گرفته لطفا به منم بگه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
دكتر روانپزشك خيلي خوب هستن
جواد
|
United States
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
سلام دوستان
من چند سال به صورت خفیف داشتم و منشا و اسم اون رو نمیدونستم .الان که سنم بالاتر رفته بیشتر اثر میزاره .بیشتر به خاطر بالارفتن نبض و ضربا ن ودر نهایت فشار خون بالا مراجعه کردم .دکتر قلب و کلیه و فشار خون رفتم هیچ مشکلی نداشتم .تا پیش یه روانپزشک خوب رفتم و با اصطلاح پانیک آشنا شدم .قرص تجویز کرده و الان تونستم با اراده و به کمک قرص کنترل کنم و ره حداقل برسونم .
نگران نباشید و فقط به خودتون بگید چیزی نیست و گذراست.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
سلام توروخدایکی بگه وقتی این حمله به سراغمون میادچه کارکنیم من فقط دلم مبخوادبمیرم یه بچه کوچیک دارم به خاطراونه که خودمونمیکشم وگرنه هرلحظه به مرگ فکرمیکنم کسی آدمودرک نمیکنه دلم واقعاآرامش میخوادازروانپزشک وداروخسته شدم
محدثه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
سلام ممنون از مطابت خوبتون من الان یک ساله این حملات و دارم از وقتی ک مرگ ناگهانی اعضای خانوادم شنیدم اینجور شدم و همچنان با من هست من هنوز باهاش میجنگم ولی هر بار شکست میخورم خسته شدم دوستدارم انقدر قوی باشم ک بتونم شکستش بدم ولی نمیشه میخوام رو بیارم به روانپزشت خودم تنهایی از پسش بر نمیام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
من ۴ساله دچار حملات پانیک سدم. واقعاااااا وحشتناکه. حاضرم بمیرم ولی حمله به من دست نده. حتی ب روانپزشک یا بیمارستان هم ک مراجعه میکنم نمیدونم چطور توصیفش کنم . حس میکنم هیچکی متوجه حالم و منظورم نمیشه. نه درد داره نه چیزی. فقط یهو حس وحشتناک و غیر ارادی داد میزنم نمیدونم چرا حتی اون صدا رو از خودم درمیارم و کاملا حس جنوووون و روانی شدن دارم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
من 20 ساله درگیرم ولی شکستش دادم اصلا نگران نباشید درمان میشه.
پاسخ ها
صفورا معروف زاده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۱
تو رو خدا بگید چطور درمان میشه؟
آسیه
|
Germany
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
من دوسال درگیرم از زندگی دلسرد شدم و اعتقاداتم رو از دست دادم. بدبختی من اینه من دقیقا روزای خواستگاریم دچار حمله میشم دهنم قفل میکنه کف میکنه و نفسم بندمیاد چشمام تار میشه حالاشما بیا بگو بستگی به خودخون داره چه جوری میشه خواستگارت رو توجیه کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام بخدا توکل کنید چون این حمله پانیک وحشت بکار میبره نگران نباشید مثل اینکه میخوای بستنی بخوری
امیرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
سلام منم دو ساله دچار این حمله میشم و الان حاملم بهترین درمان توکل بخدا و فکر کردن به اینکه اینهم یه بیماری ساعتیه و بالاخره خوب میشم برا همتون دعا میکنم شما هم برای من دعا کنید.
عجیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
اونایی ک این راه حل رو نوشتن خودشون احتمالا این بیماری رو نداشتن
...
تخیلی و فانتزی هست راه حل ها عزیزانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
سلام دوستان گلم خدا قوت ایمان بیارید به خودتون و باور کنید که این حال و احساسات بعد از حمله اظطرابی کسی رو نمیکشه واز سکته و این چیزا خبری نیست وقتی از درون قوی باشید ومحکم و استوار حملات اظطراب قدرتش کمرنگ تر میشه و حساسیت شما هم از بین میره باید روی ترس هامون کارکنیم و با اونها رودررو بشیم
پاسخ ها
سارا .
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
موافقم . ما نباید تحت هیچ شرایطی مغلوب بشیم . چون انسان توانایی جابجا کردم اجسام رو با ذهن داره این که یک اختلال روحی روانی به حساب میاد پس ما با قدرت ذهن اگر نتونیم اشیا رو جابجا کنیم حتما و قطعا میتونیم تاثیرات مثبت رو ذهنمون بزاریم
ستاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمیتونم با این حرفا خودمو قول بزنم واقعا دیگه خسته شدم و میخام ب هر نحوه ای از این عذاب خلاص شم
پاسخ ها
alireza
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
خسته نباشید و خسته و تاراحت نباشید من هم مثل شما هستم
آیدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
این ها چطور میتونه درمان حملات پانیک باشه ؟ وقتی من دچار حمله خیلی شدید پانیک میشم نیاز فوری و شدید دارم که از اون وحشت زدگی ترسناک رها شم ولی این رهاکارهیی که گفتید به نظر من نیازمند زمان هستند و نه درمان لحظه ایی و فوری .
پاسخ ها
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
منم حمله پانیک زباد دارم اما نمیزارم بیشتر از یک دقیقه طول بکشه زیر ی دقیقه ضربه فنیش میکنم
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
بله ولی شما باید یاد بگیری باهاش مبارزه کنی . دقیقا مثل ترک اعتیاد هست متاسفانه و باید راه مقابله باهاش رو یادبگیرید . ک روان شناسان بهتون یاد میدن . ساده ترینش اینه ک خودتون رو سرگرم کنید و دیگه به اون مساله قکر نکنید به مروز کم میشه ‌ .
مها
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
از هیپنوتیزم درمانی کمک بگیر ایشالا خوب میشی
ایمان خبازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
بسیار مطلب عالی بود . من حدود چهار سال دارو می خوردم . تقریبا به روزی 10 قرص هم رسیده بودم . البته داروها کمک کرد ولی جسمم رو روز به روز ضعیف تر می کرد . در هر صورت داروها کمک خوبیه . دوستان من چهار سال چند روز یک بار یا زیر اکسیژن بودم یا آرام بخش بهم تزریق می شد تا جایی که بعضی وقتا به خودم می گفتم خودکشی کن تا راحت بشی ولی با تمام سختی ها و دردهایی که کشیدم روحیم رو از دست ندادم و تلاش کردم تا روز به روز بهتر بشم . امروز بعد از چهار سال هنوز این بیماری سراغم میاد ولی دیگه نمی تونه بهم غلبه کنه . شاید این صحبت کلیشه ای باشه و از دکتر و اطرافیان هم شنیده باشید ولی همه چیز بستگی به روحیه ی خودتون داره . منظورم از روحیه این نیست که خودتون رو به بی خیالی بزنید . منظورم صبر و حوصله برای درمانه . منظورم آرامشه . شاید بگین گفتن کلمه ی آرامش مسخرست ولی منم شبیه خیلیا توو خونمون همیشه جنگ و دعواست . همه چیز عمل و عکس العمله . اینکه هر عمل اشتباهی اتفاق افتاد شما دورش کنی یا ازش عبور کنی .
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر