کد خبر: ۶۵۳۴۵۲۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: وضعیت عرضه کالاها در استان به گونه ای است که امکان احتکار وجود ندارد و گزارشی در این زمینه به ما نرسیده است.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ محمدی چهر ؛معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به ضرورت عدم افزایش قیمت کالاها در بازار اظهار کرد: هیچ گونه افزایش قیمتی از طریق وزارت صنعت به دلیل افزایش قیمت دلار پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: تاجران برای واردات کالاهای اساسی به کشور، ارز مبادله ای دریافت می‌کنند، همچنین ارز دلار به قیمت 4200 تومان هم برای واردات کالاهای دیگر به کشور داده می‌شود و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد، به همین دلیل افزایش قیمت کالاها در کشور منطقی نیست.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: تاجری که ارز دولتی 4200 تومانی را می‌گیرند، باید کالاهای خود را بدون افزایش قیمت به بازار عرضه کنند.

وی  با اشاره به وضعیت واردات کالاها به کشور اظهار کرد: در برخی از کالاها به صورت کشوری ثبت سفارش صورت می‌گیرد و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، بازار را رصد می‌کنیم تا در صورت وجود کمبود در بازار، این کمبود را برطرف کنیم.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: وضعیت عرضه کالاها در استان به گونه ای است که امکان احتکار وجود ندارد و گزارشی نیز در این زمینه به دست ما نرسیده است، اما در صورت مشاهده مورد احتکار در استان به شدت با آن برخورد خواهیم کرد.

محمدی چهر ادامه داد: اگر کسی از فعالیت واحدهای صنفی استان قم به سامانه بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به شماره 124 شکایت کند، به شکایت او رسیدگی می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم برای حمایت از کالاهای ایرانی به دنبال صنوفی است که به صورت کامل کالاهای داخلی را عرضه کنند، چندین فروشگاه در این زمینه در قم اعلام آمادگی کردند و به دنبال عرضه کالاهای داخلی با کیفیت توسط اصناف استان به مردم هستیم.

انتهای پیام/الف

امکان احتکار کالا در قم وجود ندارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر