کد خبر: ۶۵۳۵۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۹

چهار تن از اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا پس از طرح اتهام فساد، با برخی محدودیتها در خصوص اختیارات خود روبرو شدند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ چهار تن از اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا پس از طرح اتهام فساد علیه آنها، با برخی محدودیت ها در خصوص اختیارات خود روبرو شدند.

بر اساس نتایج تحقیق یک کمیسیون مستقل، جمهوری آذربایجان به برخی اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا رشوه پرداخت کرده است. اعضای مجمع پارلمانی در حقیقت وظیفه داشته‌اند علیه رشوه و فساد مبارزه کنند اما برخی از آنها به وظایف خود عمل نکرده و رشوه دریافت کرده‌اند تا در تصمیم گیریها، به نفع جمهوری آذربایجان رای دهند.

در چارچوب این تحقیق، دو عضو اسپانیایی، یک رومانیایی و یک عضو دیگر مجمع پارلمانی شورای اروپا از جمهوری آذربایجان از برخی حقوق خود محروم شدند. محرومیت از ایفای گزارشگری یا نظارت بر انتخابات، محرومیت از ریاست یا معاونت کمیسیون‌ها و همچنین محرومیت از اعلام نامزدی برای ریاست مجمع از جمله مجازات‌هایی است که اعضای خاطی مجمع پارلمانی شورای اروپا با آن روبرو شده‌اند.

نتایج تحقیق نشان می‌دهد برخی از این افراد هدیه‌هایی مانند خاویار و فرش دریافت کرده یا به طور مجانی در هتل‌های مجلل جمهوری آذربایجان سکونت کرده‌اند. دریافت کنندگان رشوه به اعمال نفوذ در رای گیری های مجمع، به ویژه در مورد گزارشی در خصوص زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان متهم شده اند.

انتهای پیام/

اتهام فساد به چهار عضو مجمع پارلمانی شورای اروپا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر