کد خبر: ۶۵۳۸۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱

الجزیره در گزارشی تأکید کرد اعتماد ایران به اروپا درباره اقدامات پس از خروج آمریکا از برجام صد درصد نیست و این کشور در تعامل با بروکسل بر اساس سیاست گام به گام عمل می‌کند.

ایران در تعامل با اتحادیه اروپا به طور کامل به این اتحادیه اعتماد نخواهد کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالقادر فایز، خبرنگار الجزیره در ایران، در گزارشی اعلام کرد سفر میگل آریاس کانیته، کمیسر انرژی اروپا، به ایران با توجه به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای بسیار مهم است. وی افزود اعتماد ایران به اروپا در خصوص اقدامات پس از خروج آمریکا از برجام صد درصد نیست و این کشور در تعامل با اروپا و اعتماد به آن بر اساس سیاست گام به گام عمل می کند.

خبرنگار شبکه الجزیره درباره وعده های اروپا برای کاستن از زیان های ناشی از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران و میزان اعتماد ایران به این وعده ها به خصوص که برخی شرکت های اروپایی اعلام کرده اند از ایران خارج می شوند، گفت: ایران می گوید پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای به روابط خود با اتحادیه اروپا بر اساس سیاست گام به گام ادامه می دهد و به عبارت دیگر در تعامل با اتحادیه اروپا به صورت مطلق به آن اعتماد نمی کند.

این خبرنگار در گزارش خود افزود: می توان گفت سفر میگل آریاس کانیته به عنوان اولین مسئول اروپایی در این سطح که پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای به ایران سفر می کند، بسیار مهم است و پیام های بسیار مهمی برای تهران دارد. وی در کنفرانس خبری خود در تهران چند مسئله مهم را مطرح کرد. وی نخست بر پایبندی اتحادیه اروپا به توافق هسته ای و در پیش گرفتن مسیری متفاوت با آمریکا در این خصوص تاکید کرد. نکته دیگر این که وی تاکید کرد سران اروپا اتفاق نظر دارند که به توافق هسته ای عمل کنند و تا زمانی که ایران به این توافق پایبند باشد آنها نیز به آن پایبند خواهند بود. می توان گفت تاکید ایران بر تعاملات بانکی و تاکید بر این که پیشنهادهایی در این خصوص از اتحادیه اروپا دریافت کرده است، نشان می دهد مانع بعدی که در این مسیر وجود دارد تعاملات بانکی بین المللی یا همان سوئیفت است که تحت نظر آمریکاست و بدون آن تعاملات و سرمایه گذاری های اروپا در ایران با مشکلات زیادی روبرو می شود.
انتهای پیام/

گزارش الجزیره درباره تعاملات میان ایران و اروپا پس از خروج آمریکا از برجام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر