کد خبر: ۶۵۶۳۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶

مدیرعامل شرکت برق آذربایجان غربی گفت: تعداد ۹ هزار و ۷۲۵ مشترک دیماندی در استان وجود دارد که انتظار می‌رود ۹۴.۱ مگاوات از میزان برق مصرفی خود را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛‌ با بیان اینکه کاهش میزان برق مصرفی مشترکین دیماندی جزء اهداف اصلی این شرکت در راستای مدیریت مصرف برق است گفت: مشترکین دیماندی آن دسته از متقاضیانی هستند که برق درخواستی آن‌ها ۳۰کیلووات و بیشتر بوده و اکثرا" شامل متقاضیان صنعتی، تجاری و کشاورزی می‌شود.
وی بابیان اینکه تعداد ۹ هزار و ۷۲۵ مشترک دیماندی در استان وجود دارد افزود: انتظار می‌رود با برنامه ریزی انجام شده ۹۴.۱ مگاوات از میزان برق مصرفی خود را کاهش دهند.
حسن بکلو ادامه داد: تعداد ۱هزار و۳۷۰ مشترک صنعتی ۱۰۰کیلووات و بیشتر در استان داریم که دارای دیماند مصرفی ۱۷۵مگاواتی می‌باشند که سهمیه تعیین شده برای کاهش مصرف آن‌ها ۲۸ مگاوات است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان به میزان مشترکین بخش کشاورزی- دیماندی اشاره کرد وگفت: بخش کشاورزی- دیماندی با۶ هزار و۱۰۷مشترک با دیماند مصرفی ۱۷۲ مگاواتی است وسهمیه در نظر گرفته شده برای کاهش مصرف آن‌ها ۵۴ مگاوات است.
ایشان با بیان اینکه برای ۱هزار و۴۱۵مشترک بخش اداری-تجاری استان، سهمیه کاهش مصرف ۲ مگاواتی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: بخش تجاری- دیماندی استان نیز با ۷۰۵ مشترک، ۱۳ مگاوات مصرف دارند که سهمیه کاهش مصرف این مشترکین نیز ۴مگاوات اعلام شده است.
وی اضافه کرد: در سطح استان تعداد ۱۱۳ مشترک CNG وجود دارد که دیماند مصرفی ۱۶ مگاواتی دارند وسهمیه در نظر گرفته شده برای کاهش مصرف آن‌ها دو مگاوات است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تصریح کرد: در راستای برنامه‌های پاسخگویی بار در سال گذشته تعداد ۲۹۹۵ تفاهم نامه با مشترکین بخش‌های مختلف منعقد شده بودکه از این تعداد ۳۹۴ تفاهم نامه منجر به عملکرد (پاداش) شده بود که در مجموع ۸۰.۶ مگاوات کاهش دیماند مصرفی به دنبال داشت.
اکبر حسن بکلو اظهار داشت: برنامه پاسخ گویی بار یکی از عمده‌ترین روش‌های مدیریت مصرف انرژی الکتریکی است که برای بازار‌های برق طراحی شده وبه وسیله آن می‌توان میزان مصرف برق را کنترل نمود و این کار از طریق جلب مشارکت مشترکین و انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری در ساعات اوج مصرف برق انجام می‌شود.
وی اظهارکرد: از این تعداد تفاهم نامه‌های منعقد شده جهت پاسخ گویی بار، ۸۶ مورد مربوط به جابه جایی تعطیلات روز جمعه، ۳۰۰ مورد مربوط به کاهش اوج بارصنعتی، ۱۹مورد مربوط به کاهش۲۴ساعته صنعتی، ۱۱۰مورد اداری و سی ان جی، ۸۱ مورد تجاری، ۸ مورد مولد‌های خود تامین و۲هزار و۳۲۸ مورد مربوط به تفاهم نامه بخش کشاورزی است که این همکاری در سال گذشته منجر به کاهش۸۰.۶ مگاواتی مصرف برق شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: پیک بار شرکت در سال گذشته ۹۹۰ مگاوات بود که با همکاری و همراهی مشترکین صنعتی، کشاورزی، اداری و تجاری در طرح‌های تشویقی پیک سایی و با مدیریت و مصرف بهینه برق از سوی مشترکین خانگی، در تابستان سال گذشته از بابت کمبود تولید، خاموشی نداشتیم که امیدواریم با همکاری مردم، از پیک برق تابستان سال جاری نیز به خوبی گذر نماییم.
انتهای پیام/ح


وجود بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ مشترک دیماندی برق در آذربایجان غربی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر