کد خبر: ۶۵۶۴۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

محمد رحیم نوروزیان گفت: در برنامه ششم توسعه با نگاه مدیریتی، حق طلبانه و شایسته سالارانه تصمیم گرفته شده است ۳۰ درصد مشاغل کلیدی و مدیریتی به زنان واگذار شود.

سهم ۳۰ درصدی بانوان از مشاغل مدیریتی
به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد معاون استاندار در کنار سایر مشکلات موجود عدم اعتماد به نفس بانوان برای قبول پست‌های مدیریتی را یکی از مشکلات این حوزه دانست و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای بانوان می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس آنان منجر شود.

 نوروزیان خواهان ورود مجمع مشورتی زنان بعنوان نهاد تخصصی، در مسائل مرتبط با زنان شد و گفت: مجمع مشورتی زنان در طرح‌های پژوهشی مرتبط با بانوان و همچنین آسیب‌های اجتماعی می‌تواند حضور پررنگی داشته باشد.

وی افزود: 49 درصد افراد جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، اما به این نسبت زنان در عرصه‌های مختلف حضور و بروز ندارند که امیدواریم با رفع موانع و مشکلات امکان استفاده بیشتر از ظرفیت بانوان فراهم شود.

معلون استاندار با اشاره به تخصیص 5 صدم درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی به حوزه بانوان گفت: در راستای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده و تقویت نهاد خانواده و جایگاه بانوان، 5 صدم درصد از اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی استان به حوزه بانوان اختصاص یافته است که این اعتبار به طرح‌های مصوب کارگروه زنان و خانواده تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام//ف. ن

افزایش سهم مدیریتی بانوان در برنامه ششم توسعه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر