کد خبر: ۶۵۹۳۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
وزارت علوم در هفته ای که گذشت؛

وزارت علوم این هفته با اخبار متنوعی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن را می‌توانید در این بسته خبری مشاهده کنید.

از جزئیات افزایش انواع وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید تا بازنگری در آئین‌نامه ارتقای اساتید تا پایان امسالبه گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حوزه وزارت علوم این هفته با اخبار متنوع و بی‌شماری روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن را می‌توانید در ادامه دنبال کنید.

دستور برخورد جدی با سوءاستفاده از منابع دانشگاه آزاد صادر شد

ولایتی رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد گفت: برای خودداری از هرگونه شائبه بهره بردای سیاسی، حزبی، گروهی و شخصی و نیز اهمیت حفظ و پاسداشت بیت المال و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از منابع معنوی و مادی، ضرورت دارد رئیس و دبیران محترم هیئت امنا‌های استانی و معاونان ذیربط  در خصوص هرگونه وقوع یا احتمال بهره برداری و سوء استفاده سیاسی و تبلیغاتی مستقیم و غیرمستقیم مادی و معنوی از نام و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی توسط افراد، گروه ها، مدیران و اعضای وابسته به دانشگاه در جهت نیل به منویات سیاسی و حزبی و حتی استفاده از تصاویر رئیس هیئت مؤسس و امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به هر نحو که شائبه بهره برداری را متبادر کند، حساسیت ویژه‌ای داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف در هر سطحی برخورد و موضوع را بلافاصله به دفتر ریاست هیئت موسس و هیئت امنا منعکس کنند.

بازنگری در آئین‌نامه ارتقای اساتید تا پایان امسال

مجتبی شریعتی نیاسر‌ معاون آموزشی وزارت علوم گفت: افزایش سنوات تحصیلی مانند گذشته بوده است و طبق روال براساس آئین‌نامه ارسالی به دانشگاه‌ها اجرا می‌شود و بنابراین شرایط دانشجویان لیسانس می‌توانند تا 2 ترم‌ افزایش سنوات داشته باشند و دانشجویان ارشد و دکتری هم طبق آئین‌نامه از سنوات تحصیلی برخوردارند.

وی در خصوص نحوه عملکرد پژوهشگاه‌های وزارت علوم گفت: ارزیابی ما این است که پژوهشگاه‌های منتخب، بسیار جدی به رتبه‌بندی می‌پردازند و متناسب با امکانات مالی عملکردی خوبی داشتند البته شرایط خوبی که امسال نسبت به سال گذشته داریم این است که سازمان برنامه و بودجه به طور جدی به این موضوع ورود پیدا کرده و حمایت رسمی خود را اعلام کرده است.

برنامه ریزی برای حرکت به سمت بین المللی‌سازی دانشگاه

محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران گفت: همان‌گونه که آموزش و پژوهش در تمامی سطوح این دانشگاه برقرار است تمام تلاش ما این است که بین المللی سازی دانشگاه هم امری عادی محسوب شود و این مهم را امری قطعی در دانشگاه تهران می‌دانیم به گونه ای است که در برنامه سوم دانشگاه تهران این موضوع دیده شده است.

نیلی بین المللی سازی، ارتقای تراز بین المللی، تأکید بر خلاقیت و نوآوری، مسئولیت پذیری اجتماعی، تقویت بین رشته‌ای شدن و اصلاح ساختار و ظرفیت سازی را از اهداف کلان دانشگاه تهران دانست و افزود: معتقدیم برای ارتقا و بین المللی‌سازی به یک نظام یکپارچه شامل ساختار، بودجه، نظام حقوق و دستمزد، ترفیع و ارتقا و دیگر سیاست‌های تشویقی و مالی احتیاج داریم.

جزئیات افزایش انواع وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید

یزدان مهر از افزایش وام‌های دانشجویی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال وام‌های شهریه، ازدواج، ودیعه مسکن، ویژه دکتری، ضروری دکتری، عتبات دانشجویی و تغذیه افزایش یافته و صندوق رفاه دانشجویان در مجموع 21 نوع وام دارد که به دانشجویان مستعد و کم‌بضاعت پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: در صندوق رفاه دانشجویان سعی کرده‌ایم طی سال‌های گذشته ارتقای خدمت رسانی توام با کرامت انسانی برای دانشجویان داشته باشیم.

اجرای طرح جامع کارآفرینی برای اشتغال زایی دانش آموختگان دانشگاهی از مهر ۹۷

معاون آموزشی وزارت علوم گف: با توجه به شرایط موجود وزارت علوم سیاست‌های جدیدی را به کار گرفته است تا حمایت از رشته‌های کم متقاضی کاهش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه باید پارامترهای جدید برای ایجاد اشتغال را جدی بگیریم، ادامه داد: بر این اساس ظرفیت‌ دانشگاه‌ها در رشته‌های غیر ضروری که بدون انطباق با نیاز بازار یا سربار دولت بوده با برنامه‌ریزی خوب کاهش می یابد.

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص مهارت‌افزایی دانشجویان بیان کرد: در راستای افزایش مهارت دانشجویان طرح جامعی تدوین شده است که در قالب آن دانشجویان طی تحصیل و پس از فارغ‌التحصیلی توانمند شده تا زمینه جذب افراد در مشاغل مختلف فراهم شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر