کد خبر: ۶۶۲۸۷۳۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱

۱۱  طرح آبرسانی در شهر‌های تنکابن، خرم آباد، شیرود و نشتارود تنکابن امسال اجرا می‌ شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، رضا طبرستانی مدیر دفتر اجرای طرح‌ های تامین و توزیع آب شهری مازندران گفت: احداث مخزن ذخیره بتنی ۱۰ هزار مترمکعبی با هدف ایجاد ذخیره مطمئن برای تامین آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف و قطع آب در مواقع بحرانی و پیک مصرف  و زون بندی شبکه به اتمام رسید  و در مرحله محوطه سازی قرار دارد.

وی، با بیان اینکه در راستای انتقال آب چاه‌ ها به مخازن و از مخازن به شبکه توزیع، احداث ۱۴ هزار متر خط انتقال در قطر ۴۰۰ الی ۷۰۰ میلیمتر با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است، افزود: تا کنون ۱۲ هزار متر از این طرح اجرایی شد.

مدیر دفتر اجرای طرح‌های تامین و توزیع آب شهری مازندران به اجرای ۱۲ هزار متر شبکه توزیع اصلی با هدف اجرای زون بندی و توسعه شبکه و آبرسانی به نقاط انتهایی شبکه در شرق و غرب این شهر اشاره کرد و گفت: درحال حاضر ۶ هزار متر از این طرح اجرایی شده و برای ادامه کار، در مرحله تهیه اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار داریم.

طبرستانی، با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ ها تا کنون مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شد و برای اتمام آن به اعتباری بالغ بر ۵۰۰۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است، افزود: به منظور تامین آب در افق طرح و مقابله با کمبود آب ۳ حلقه چاه با آبدهی ۱۵۰ لیتردر ثانیه در تنکابن حفر و تجهیز شد.

مدیر دفتر اجرای طرح‌ های تامین و توزیع آب شهری مازندران با بیان اینکه در خرم آباد سه طرح آبرسانی در دست اجراست، گفت: این طرح‌ها شامل؛ طرح احداث مخزن ذخیره بتنی ۵۰۰۰ مترمکعبی با ۴۵ درصد پیشرفت، احداث ۸۰۰۰ متر خط انتقال در قطر ۴۰۰ الی ۳۰۰ میلیمتر که تاکنون طول ۱۰۰۰ متر آن اجرا شد و احداث ۵۰۰۰ متر  شبکه توزیع اصلی در قطر ۳۰۰ الی ۱۱۰ با ۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی هدف از اجرای این طرح‌ها را ایجاد ذخیره مطمئن جهت تامین آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف و جلوگیری از  قطع آب در مواقع بحرانی و پیک مصرف وزون بندی شبکه، انتقال آب چاه‌ها به مخازن و مخازن به شبکه توزیع پروژه و توسعه شبکه آبرسانی عنوان و افزود: برای اجرای این طرح‌ ها تا کنون ۳۰ میلیارد ریال هزینه شد که برای  اتمام آن نیاز به ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

طبرستانی گفت: به منظور افزایش توان تامین به میزان ۲۵ لیتر در ثانیه یک حلقه چاه در  شیرود حفر شد و اکنون در مرحله تجهیز قرار دارد.

وی افزود: به منظور ایجاد ذخیره مطمئن برای تامین آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف و جلوگیری از قطع آب در مواقع بحرانی و پیک مصرف و زون بندی شبکه احداث مخزن ذخیره بتنی ۱۰۰۰ مترمکعبی  با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این شهر در دست اجراست و در حال حاضر زمین مورد نیاز خریداری شد.

مدیر دفتر اجرای طرح‌های تامین و توزیع آب شهری مازندران، از اتمام ۶۰۰۰ متر  احداث خط انتقال و شبکه توزیع اصلی  با هدف ارتقاءکیفی آب استحصالی از منابع تامین در لپاسر خبر داد و گفت: به منظور افزایش ارتقای کیفی آب چاه لپاسر احداث یک باب پکیج حذف آهن و منگنز در حال اقدام است.

طبرستانی، اعتبار پیش بینی شده  برای اجرای این طرح‌ ها را ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی افزود: در راستای تقویت فشار آب و تأمین فشار مناسب در شبکه، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ  با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد و اعتیار ۸ میلیارد ریال در نشتارود در دست حال انجام  است.

انتهای پیام/ م

اجرای طرح آبرسانی در ۴ شهر تنکابن

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر