کد خبر: ۶۶۵۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در خراسان رضوی گفت: ۹ نفر از بازنشستگان عضو این صندوق در استان افزون بر ۱۰۰ سال سن دارند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ علیرضا کریمدادی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در خراسان رضوی  به مناسبت روز بزرگداشت خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: مسن‌ترین بازنشسته عضو صندوق بازنشستگی خراسان رضوی ۱۰۷ سال سن دارد و این در حالی است که  ۶  نفر بازنشسته نیز زیر ۴۰ سال سن دارند.

وی ادامه داد: ۱۰۵ هزار نفر در خراسان رضوی عضو صندوق بازنشستگی کشوری هستند. از این تعداد ۲۵ هزار نفر وظیفه بگیر بوده و ۸۰ هزار نفر آنان بازنشسته می‌باشند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در خراسان رضوی همچنین گفت: این استان بالاترین پذیرش تور‌های بازنشستگی را در کشور بطوری که ماهانه افزون بر پنج هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی از سراسر ایران به مشهد سفر می‌کنند. هزینه کمک سفر به مشهد برای هر فرد بازنشسته و همراهش ۷۴۰ هزار تومان است.

وی افزود: پرداخت وام به بازنشستگان و وظیفه بگیران در خراسان رضوی طی دولت تدبیر و امید ۱۴ برابر بیشتر شده است. پارسال ۱۹ هزار و ۲۹۲ فقره وام چهار درصدی در مجموع به مبلغ ۷۷۱ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال به بازنشستگان در این استان پرداخت شد.
کریمدادی همچنین تعداد بیمه شدگان عمر و حوادث اعضای صندوق بازنشستگی را در خراسان رضوی ۴۲ هزار و ۴۱۰ نفر عنوان کرد.

وی همچنین از افزایش ۸۲ درصدی پرداخت خسارت بیمه عمر و حادثه در خراسان رضوی ظرف چند سال اخیر خبر و ادامه داد: بابت غرامت هر فرد متوفی طی پارسال ۵۵ میلیون ریال پرداخت شد که افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

صندوق بازنشستگی کشوری از سازمان‌های دولتی است که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازنشستگان دولتی خدمات ارائه می‌کند.

۱۸ صندوق بازنشستگی در کشور دایر است. سازمان بازنشستگی کشوری بعد از صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بزرگترین آن‌ها است. ۱۵ شهریورماه روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شده است.

 

انتهای پیام /ی

 

کم سن ترین بازنشستگان چند سال سن دارند؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر