کد خبر: ۶۶۵۹۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

ارتش آمریکا در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰، هزار و پانصد نظامی را به نیرو‌های خود در آلمان اضافه کند.

آمریکا شمار نظامیان خود در آلمان را افزایش می‌دهدبه گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش آمریکا در نظر دارد تا سپتامبر سال 2020، هزار و پانصد سرباز جدید به نیروهای نظامی خود در آلمان اضافه کند. این تعداد نیرو، به 33 هزار نیروی نظامی آمریکایی مستقر در آلمان اضافه می‌شود.

 خبرگزاری رویترز از این تصمیم واشنگتن به عنوان اقدامی که ممکن است تنش‌های تازه با روسیه را به دنبال داشته باشد، یاد کرد.

ستاد اروپایی ارتش آمریکا در ویستبادن آلمان اعلام کرد: نیروهای جدید به عنوان نشانی از تعهد همیشگی ما به ناتو و تصمیم جمعی برای حمایت از امنیت اروپا، به طور دائم در آلمان مستقر خواهند شد.

انتقادات شدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از پیمان ناتو نگرانی‌های را درباره تصمیم احتمالی واشنگتن برای کاهش هزینه‌های دفاعی و حضور خود در اروپا را به دنبال داشت. با این حال ستاد اروپایی ارتش آمریکا اعلام کرد: افزودن این نیروها آمادگی ارتش آمریکا در اروپا را افزایش داده و این تضمین را برای ما به همراه دارد که بهتر می‌توانیم به هرگونه بحرانی پاسخ دهیم.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، میزان افزایش نیروهای نظامی آمریکا همچنان پایین‌تر از شمار این نیروها در زمان جنگ سرد است.

بر اساس قانون مصوب سال 2017 آمریکا، افزایش شمار نیروهای نظامی این کشور مجاز شناخته شد. این قانون خواستار افزایش میزان نیروهای ارتش آمریکا شد که بخش قابل توجهی از این افزایش مربوط به نیروهای نظامی این کشور در خاک اروپا می‌شد.

ارتش آمریکا اعلام کرد در سال جاری چند واحد جدید از جمله یک گردان دفاع هوایی کوتاه برد در چندین پایگاه در آلمان آغاز به فعالیت خواهند کرد. ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان اعلام کرد این تصمیم بر تعهد واشنگتن بر تقویت اتحاد با متحدانش تاکید دارد و در عین حال یادآور شد افزایش برنامه‌ریزی شده هزینه‌های نظامی به بهبود امنیت کمک خواهد کرد.

ارزولا فن در لاین، وزیر دفاع آلمان ضمن استقبال از تصمیم واشنگتن اعلام کرد تصمیم آمریکا برای افزایش حضور نظامی خود در آلمان نشانه‌ای خوب از سرزندگی اتحاد اعضای ناتو و تعهد نسبت به امنیت مشترک ما است.

ماه گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حضور نیروهای ناتو، پیمان آتلانتیک شمالی در اروپای شرقی را تهدیدی برای کشورش دانست با این حال مقامات ناتو این موضوع را رد کردند.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر