کد خبر: ۶۶۶۵۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۱

یکی از مقامات ساف گفت: دولت ترامپ در قالب پیشنهاد مذاکرات صلح، به دنبال عملی ساختن طرحی به نفع رژیم صهیونیستی است.

مقام فلسطینی: دولت ترامپ به دنبال عملی ساختن طرحی به نفع اسراییل استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، حنان عشراوی -- یکی از مسئولان سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) -- فلسطینی گفت: دولت ترامپ در قالب پیشنهاد مذاکرات صلح، به دنبال عملی ساختن طرحی به نفع اسراییل است.

وی تاکید کرد: ‹‹ما را به جرم شروع نکردن مذاکرات با اسراییل تنبیه می کنند. مذاکره درباره چه چیزی؟ آیا یک تیم مذاکره کننده وجود دارد؟ آیا طرحی برای اینکار وجود دارد››؟

محمود عباس، رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی از ماه دسامبر 2017 و به دنبال آنکه آمریکا قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت، روابط این تشکیلات با واشنگتن را به حال تعلیق در آورد. عباس هرگونه تعامل دیپلماتیک برای حل منازعه با اسراییل را رد می کند. او آمریکا را متهم به جانبداری افراطی از اسراییل می کند.

آمریکا روز دوشنبه از بسته شدن نمایندگی سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن خبر داد. آمریکا همچنین کمک 500 میلیون دلاری به فلسطینی ها طی سال جاری را نیز قطع کرد. البته کمک کاخ سفید به نهادهای امنیتی فلسطینی کماکان ادامه دارد. سرویس اطلاعاتی فلسطین و سیا نیز همچنان در ارتباط هستند.

در بحبوحه تنش های دو جانبه، مسئولین نهادهای امنیتی و اطلاعاتی فلسطین اوایل ماه سپتامبر به منظور رایزنی با سیا، روانه واشنگتن شدند. بنا بر اعلام سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی، آمریکا طی سال جاری 61 میلیون دلار به نهادهای امنیتی تشکیلات خودگردان کمک خواهد کرد. هماهنگی میان نهادهای امنیتی فلسطین و اسراییل نقش مهمی در تضمین ثبات در کرانه باختری ایفا می کند. کرانه باختری در اشغال اسراییل است.

انتهای پیام/ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر