کد خبر: ۶۶۹۶۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۶

سازمان همکاری شانگ‌های و ابتکار جاده و کمربند چین با برخورداری از فرصت‌های همکاری بر تقویت صلح و توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.

اهمیت ابتکار کمربند و جاده و سازمان همکاری شانگ‌های در تقویت صلح و توسعه منطقه‌ایبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری شین هوا، سازمان همکاری شانگ‌های و ابتکار جاده وکمربند چین با برخورداری از فرصت‌های همکاری بر تقویت صلح و توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.

ابتکار ۵ ساله جاده و کمربند شامل کمربند اقتصادی جاده ابریشم و جاده ابریشم دریایی قرن ۲۱، با هدف ایجاد شبکه زیرساخت و تجاری که بتواند از طریق مسیر‌های تجاری باستان و جاده ابریشم، آسیا را به اروپا و آفریقا متصل کند، راه اندازی شده است.

از آنجا که ساخت جاده و کمربند و همکاری سازمان همکاری شانگ‌های مشترکات زیادی جغرافیایی، فراگیری و منافع متقابل دارند لذا اینگونه ویژگی‌ها سبب تسهیل همکاری در چارچوب سازمان همکاری شانگ‌های و دستاورد‌های قابل ملاحظه‌ای در این زمینه شده است.

تاجیکستان، که ضمن استقبال از دیدار رسمی لی ککیانگ نخست وزیر چین میزبان وی در هفدهمین شورای روسای کشور‌ها بود، نمونه مناسبی از همکاری منطقه‌ای سازمان همکاری شانگ‌های در ایجاد طرح کمربند اقتصادی جاده ابریشم به شمار می‌رود.

این کشور آسیای میانه از همکاری با چین در حوزه‌های کشاورزی، انرژی، امنیت و مبادلات مردم با مردم برخوردار است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر