کد خبر: ۶۶۹۷۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دو کشیش شیلیایی را به خاطر تجاوز جنسی به کودکان برکنار کرد.

­پاپ دو کشیش شیلیایی را برکنار کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دو کشیش شیلیایی را به خاطر تجاوز جنسی به کودکان برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واتیکان، پاپ فرانسیس امروز درجه کشیشی را از دو کشیش شیلیایی به خاطر تجاوز جنسی به کودکان گرفت. این تصمیم بعد از دیدار میان پاپ و رئیس جمهور شیلی در واتیکان انجام گرفت. تصمیمی که پاپ فرانسیس در این باره گرفته غیرقابل اعتراض و قطعی است.

کلیساهای کاتولیک سراسر جهان در حال حاضر با بحران هایی از جمله سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی مواجه هستند که این رسوایی ها باعث افزایش بی اعتمادی به کلیسا شده است. این رسوایی بزرگ علاوه بر کلیساهای شیلی، گریبان کلیساهای سراسر آمریکا، استرالیا و ایرلند را هم گرفته است.

پاپ فرانسیس پیشتر در سفری که به ایرلند داشت برای همه جرم و جنایت هایی که کلیسای کاتولیک در حق مردم مرتکب شده است – از جمله موارد بی شمار آزار زنان و کودکان به دست کشیش های کاتولیک—از مردم عذرخواهی کرد. وی همچنین از ناتوانی مقامات کلیسا برای مقابله با این سوء استفاده های جنسی ابراز شرمساری و انزجار کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر