کد خبر: ۶۷۲۶۱۷۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی جاده تندرستی کرمان و احداث مسیر پیاده روی از جلوی این اداره کل تا سالن فجر در حال اجراست، گفت: این جاده تا سال 1400 به فرودگاه می رسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدتقی امیری خراسانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مجمع سالانه هیئت ورزش های همگانی استان کرمان که با حضور رئيس فدراسيون در مهمانسرای جهانگردی ماهان برگزار شد، ضمن تشکر و خداقوت به همه ی کارکنان هیئت ورزش های همگانی استان، بیان داشت: مطمئناً با کمک همه، چه در سطح شهرستان ها و چه کمیته هایی که وجود دارد، اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وی به کتابچه عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان در سال 96 اشاره کرد و افزود: وقتی به عملکرد بخش همگانی توجه کنیم، شاهد نرخ رشد خوبی طی سال 96 هستیم.

امیری خراسانی با اعلام اینکه در نیمه نخست امسال در هفته هایی چون: مبارزه با مواد مخدر، دفاع مقدس و ... برنامه های ورزش همگانی نرخ خیلی خوبی نسبت به پارسال داشته است، ابراز امیدواری کرد: این رشد ادامه داشته باشد و بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: در عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، ورزش همگانی، حالا چه در قالب هیئت ورزش های همگانی و چه هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی نقش کلیدی و بجایی دارد.

امیری خراسانی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: بر اساس اعلام دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان، در سال 95، اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان از بین 31 استان کشور رتبه 28 را داشت که به لطف خداوند، دعای خیر دوستان، تلاش همه مسئولان و بزرگان جامعه ورزش و حمایت های همه جانبه ی رزم حسینی استاندار سابق، در سال 96 از بین 31 استان، با 15 پله صعود، 13 کشور شدیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: بر این اساس، از نظر رشد ما با 15 پله صعود، اولین استان کشور شدیم که این از روی شاخص های اختصاصی ورزشی سنجیده شد.

امیری خراسانی گفت: در بحث ارزیابی دفتر عملکرد با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان پارامتر های اختصاصی و عمومی را سنجش می کند، آماری که اعلام کرد، استان کهگیلویه و بویراحمد 81 درصد و استان کرمان 80 درصد پیشرفت داشته است و مقایسه ی این استان با کرمان با توجه به وسعت، موقعیت و جمعیت آن، موفقیت استان کرمان را نشان می دهد.

 وی افزود: ورزش همگانی این نیست که توسط اداره کل یا خود هیئت انجام شود، بلکه نیازمند مشارکت های مردمی و سایر دستگاه ها به صورت چشمگیر است.

امیری خراسانی تصریح کرد: هنگامی که ما از بعد ارزیابی ها و تأثیر گذاری عملکرد خوبی از خودمان نشان دهیم می توانیم بقیه دستگاه ها را دعوت کنیم تا بیایند و کار انجام دهند.

وی با اعلام اینکه از بعد ارزیابی ها خوشبخانه ورزش استان در جایگاه خوبی قرار دارد، یادآور شد: در بعد تأثیرگذاری، باید گزارش هایی از بازخورد های مثبت سلامتی و تندرستی را بتوانیم در شورای عالی ورزش همگانی منتقل کنیم.

امیری خراسانی گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی ماده (53)‌ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در خصوص توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزش و امور جوانان، دستگاه‌های اجرایی مجازند یک درصد (1%) از اعتبارات خود را به منظور توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزش و امور جوانان در قالب قوانین بودجه سنواتی هزینه کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: اگر بتوانیم به صورتی خوب شفاف سازی ایجاد کنیم که چه ادارت و ارگانی هایی در ورزش به ویژه همگانی کمک می کنند، این امر می تواند بقیه دستگاه ها را ترغیب کند و یک حالت رقابتی در بین آن ها به وجود آورد.

امیری خراسانی با اعلام اینکه به دنبال این هستیم تا تنوع را وارد کار کنیم، تصریح کرد: کارهای روتین همیشه هستند، ولی در حال حاضر، جوانان و خانواده ها به دنبال ایده های جدید هستند.

وی یادآور شد: یکی از اتفاقات خوبی که امسال در هفته تربیت بدنی افتاد، با توجه به اینکه این هفته مصادف با ایام محرم الحرام و صفر شد، این بود، استارت موکب ورزشی را در کرمان زدیم و در مجموعه ورزشی آراد، یک ایستگاه تندرستی راه انداختیم.

 امیری خراسانی با تشکر از هیئت ورزش های همگانی برای همکاری در راه اندازی این موکب ورزشی بیان داشت: ما باید برای برنامه هایمان از این موکب های ورزشی در سطح شهر به نحو احسنت استفاده کنیم.

وی با ابراز خرسندی از راه اندازی این موکب ورزشی در کرمان گفت: با توجه به اینکه کار خوبی بود، ما پای کار هستیم و از هیئت می خواهیم در ایام خاص، این ایستگاه های ورزشی را در خیابان ها راه اندازی کند.

امیری خراسانی با بیان اینکه استارت ایستگاه های تندرستی در کرمان زده شد، ابراز امیدواری کرد: در شهرستان ها هم این اتفاق بیفتد و بدین نحو مردم را درگیر این قضیه کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه مرحله ی اول عملیات اجرایی جاده تندرستی کرمان و احداث مسیر پیاده روی از جلوی این اداره کل تا سالن فجر در حال اجراست، گفت: این پروژه جزو برنامه ششم توسعه است و با اعتبارات سال 96 و 97 آغاز شده و تا سال 1400 به فرودگاه می رسد.

امیری خراسانی با بیان اینکه این جاده تندرستی در مرحله ی نخست از مقابل اداره کل تا سالن فجر انجام می شود، ابراز امیدواری کرد: این مرحله تا دهه ی فجر به افتتاح برسد.

وی با ابراز خرسندی از اجرای این طرح افزود: امیدواریم بتواینم این جاده تندرستی را در شهرستان ها و تمام جاهایی که مردم فعالیت های خوبی دارند، به وجود آوریم.

امیری خراسانی به تشکیل کمیته گردشگری نیز اشاره و تصریح کرد: ایده ی خوبیست و ما آمادگی داریم در اولین فرصت، با اداره کل میراث یک جلسه مشترک بگذاریم و در این زمینه تفاهم نامه هم امضا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان یادآور شد: اتفاق خوبی که به لطف خداوند و زحمات وزارت ورزش و نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه افتاد، تخصیص ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بود که برای توسعه ورزش در بخش های ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساخت های ورزش به ویژه در حوزه معلولان و جانبازان در نظر گرفته شد.

امیری خراسانی بیان داشت: بر این اساس، از تمام هیئت های ورزشی استان خواسته ایم کمیته همگانی شان را تشکیل دهند و بدین ترتیب خیلی از هیئت ها تشکیل داده اند و حتی تفاهم نامه توسعه ورزش همگانی نیز با آنها بسته شده و مقرر شده هیئت ها در راستای توسعه ورزش همگانی گام بردارند.

وی گفت: یکی از کارهای خوبی که در این خصوص انجام شد، تهیه ی پکیج ورزشی برای شهرستان ها بود.

امیری خراسانی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه ورزش را به سمت سیاسی شدن نبرید، افزود: متأسفانه جامعه ورزش تعامل خوبی با سیاسیون ندارند، این در حالیست که باید با برای کمک به ورزش با سیاسیون ارتباط داشته باشیم و این با سیاسی کردن ورزش تفاوت دارد.

وی با اعلام اینکه سال آینده انتخابات مجلس را در پیش داریم، تصریح کرد: باید در برنامه ریزی ها چه در شهرستان ها و چه استان، طوری گام برداشته شود که هیچ گونه شائبه ای پیش نیاید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه زمانی که آمدم حدود 9 هیئت در قالب سرپرستی اداره می شد، یادآور شد: تنها دو هیئت باقی مانده که  تا پایان سال مجمع شان برگزار می شود.

امیری خراسانی، هیئت ورزش های همگانی استان را یکی از بازوان اصلی و توانمند اداره کل دانست و گفت: خوشبختانه ارتباط تنگاتنگی بین اداره کل و این هیئت وجود دارد.

انتهای پیام/ب

مجمع سالانه هیئت ورزش های همگانی استان کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر