کد خبر: ۶۷۵۴۷۹۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس پیشنهاد میانگین افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها و دستمزد‌ها را در لایحه بودجه ۹۸ دارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در جمع نمازگزاران جمعه شهر باغین گفت: آب شرب شهر باغین که الان به دلیل کاهش نزولات جوی و پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی با محدودیت‌هایی مواجه شده است طی نشستی که با حضور آبفای شهری و روستایی داشتیم توافق شد تا ۲۲ بهمن چاه جدید آب شرب باغین تجهیز و مشکل مردم این منطقه حل شود.

وی ادامه داد: همچنین توافق شده که تا ۲۲ بهمن ماه امسال مشکل آبرسانی به روستای سعدی و رباط نیز برطرف می‌شود.

پورابراهیمی عنوان کرد: در راستای فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی در شهر باغین مقرر شد تا نشست مشترکی با شرکت‌های بزرگ اقتصادی از جمله سیمان ممتازان، مس باهنر و ... برای لزوم حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال جوانان با همکاری فرماندار کرمان و شورای شهر و شهرداری باغین برگزار کنیم و بخشی از اقدامات در حوزه اقتصاد مقاومتی پیگیری شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: حوزه ورزش و جوانان شهر باغین هماهنگی داشتیم که امیدواریم با حضور وزیر ورزش در استان بتوانیم بخشی از مطالبات را مطرح و کمک‌هایی بگیریم و ساختمان جدید ورزشی که ایجاد شده تجهیز و امکانات آن پیگیری شود.

وی اظهار کرد: اولویت اصلی شهر باغین اشتغال جوانان آن‌ها است که با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی شرکت بزرگ تولید و فرآوری مواد غذایی گوشتی در باغین، مقرر شده تا بخش قابل توجهی از نیرو‌های خود را از باغین بگیرد.

پورابراهیمی گفت: شرکت‌های جدیدی هم در حال شکل گیری است که به فراخون زمان تاسیس و راه اندازی ان‌ها مباحث اشتغال پیگیری می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه بودجه بیان داشت: لایجه بودجه ۲۵ آذر ماه توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس می‌شود و رسما آغاز به کار بررسی آن توسط نمایندگان را خواهیم داشت تا قبل از پایان سال بتوانیم بودجه سال ۹۸ را ببندیم.

وی ادامه داد: از مباحث اساسی در بودجه ۹۸ که مبنای تصمیم قرار می‌گیرد، سیاست‌های حمایتی دولت در حوزه بودجه است، در حال حاضر دولت به دلیل تغییرات نرخ ارز توافق کردیم که در ارتباط با کالا‌های اساسی تغییر قیمتی را نسبت به ۹۶ نداشته باشیم.

پورابراهیمی با اشاره و گلایه از افزایش چندین برابری قیمت کالا‌ها با اینکه ارز ۴۲۰۰ برای واردات کالا‌های اساسی پرداخت می‌شود، گفت: دولت در حوزه کالا‌های اساسی سیاست‌های نظارتی را باید اعمال کند که از واردات کالا تا خرده فروشی، تغییر قیمتی از بابت ارز رخ ندهد، اما بعضا شاهد سوءمدیریت‌ها و عدم نظارت بوده ایم.

وی تصریح کرد: دولت مکلف است یا با قیمت‌های سال ۹۶ کالا‌ها را در اختیار مردم قرار دهد یا اینکه یارانه مابه تفاوت ارزی را برای هر خانوار جداگانه در نظر بگیریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اظهار داشت: توافقی با دولت در پرداخت یارانه استانی صورت گرفته است، حدودا یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه سالانه استان کرمان است، متاسفانه بخش عمده‌ای از مردم دهک‌های پردرآمدی بودند.

وی افزود: در سیاست جدید یارانه قرار است در استان‌ها پرداخت‌ها به افراد مستحق و نیازمند باشد که دهک‌های کم درآمد و اقشار کم درآمد جامعه شامل می‌شود و دومین مسئله این است که افزایش میزان این پرداخت یارانه که از محل تفاوت نرخ ارز در بودجه ۹۸ می‌بینیم.

پورابراهیمی در مورد سیاست نرخ ارز در بودجه گفت: پیشنهاد کنونی دولت در مورد نرخ ارز ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، اگر این عدد بالاتر رود هزینه دولت افزایش می‌یابد و کاهش آن تاثیر منفی بر واقعیت‌های اقتصاد ما می‌گذارد.

وی ادامه داد: اگر سیاست‌های ارزی با همین شکل پیش رود در ماه‌های آینده کاهش بدون دلیلی را که در قیمت ارز داشتیم را شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به سیاست‌های انرژی که در لایحه بودجه باید دیده شود اشاره داشت و عنوان کرد: در لایحه بودجه ۹۸، دولت عدد یک هزار تومان برای هر لیتر بنزین در نظر گرفته شده است، البته به دولت گفتیم که هیچگونه اثار تورمی ناشی از سیاست‌های دولت را در حوزه بودجه بابت افزایش قیمت سوخت نمی‌توانیم تحمل کنیم.

پورابراهیمی بیان کرد: به دلیل قاچاق سوخت در کشور و مصرف خارج از ضوابط، روزانه ۹۰ میلیون لیتر مصرف بنزین در کشور است، دولت را ملکف کردیم که کارت سوخت را احیا کند.
انتهای پیام/ی

مجلس پیشنهاد میانگین افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها را دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر