کد خبر: ۶۷۵۶۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران:

یونسلو گفت:۳۵ درصد آب مصرفی درخانه‌ها در حمام، ۷ تا ۸ درصد در روشویی و ۳۲ درصد در آشپزخانه‌ها مصرف می‌شود که می‌توان با حذف شوینده‌های محلول، آن را دوباره مصرف کرد.

۷۵ درصد آب مصرفی در خانه ها، قابل بازیافت است

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از صدا وسیما؛ صادق یونسلو مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران با اشاره به اینکه آب مصرفی در حمام، ­ روشویی و آشپزخانه‌ها آب خاکستری نامیده می‌شود، اظهار کرد: ۳۵ درصد آب مصرفی درخانه‌ها در حمام، ۷ تا ۸ درصد در روشویی و ۳۲ درصد در آشپزخانه‌ها مصرف می‌شود که می‌توان با حذف شوینده‌های محلول در این آب ها، آن را در فلاشتانک‌ها و در فضای سبز دوباره مصرف کرد.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از آب مصرفی در خانه‌ها در فلاشتانک‌ها استفاده می‌شود گفت: استفاده چند باره از آب خاکستری در اکثر شهر‌های دنیا انجام می‌شود در حالی که با وجود اقلیم گرم و خشک ما در ایران هنوز عملیاتی نشده است.


بیشتر بخوانید:هدر رفت ۲۵.۵ درصدی آب در شبکه‌های توزیع شهری


مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران ادامه داد: استفاده از آب خاکستری در مبحث ۱۶ مقرارت ملی ساختمان بیان شده، اما اجرای آن اختیاری است که ما به دنبال اجباری کردن آن هستیم.

یونسلو در پایان با اشاره به اینکه بازچرخانی آب خاکستری در ساختمان‌های پر واحد و ادارات دولتی امکان پذیر است، گفت: سیستم تصفیه این آب بسیار ساده است و می‌توان آن را به راحتی عملیاتی کرد.

انتهای پیام/

بازچرخانی آب خاکستری در ساختمان‌های پر واحد و ادارات دولتی امکان پذیر است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر