کد خبر: ۶۷۸۹۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
با ژن‌های خوب فرهنگی؛

شرکت در کلاس‌های آموزش از راه دور دریچه‌ای برای موفقیت و اختراع دانش آموز دیروز و نخبه جوان امروزی شده است.

به گزارش خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، آموزش از راه دور سیستم آموزشی با قدمت بیش از ۲ دهه در کشور فعال بوده، اما همچنان ظرفیتش مغفول مانده است در حالی توجه به این سیستم آموزشی برای دانش آموزان لازم التعلیم که امکان حضور در کلاس درس را ندارند، کاملا کاربردی است.

کلاس‌هایی که با شیوه‌ای جدا از روش‌های سنتی امکان تحصیل حتی با فرسنگ‌ها فاصله از فضای آموزشی را فراهم کرده است همچنین گاه دانش آموزانی وجود دارند که چارچوب سنتی کلاس درس مانع فعالیتشان است که می‌توانند با بهره‌گیری از این فرصت ادامه تحصیل را در کنار دیگر برنامه هایشان زندگی دنبال کنند.

مریمی رستمی جوان مخترع ۲۷ ساله‌ای کرمانشاهی است که با استفاده از ظرفیت مدارس آموزش از راه دور و کنترل زمان تحصیل و پژوهش حالا مخترع برتر کشوری است.

وی که حالا کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارد و برای مقاطع تحصیلی بالاتر آمده می‌شود چندین اختراع از جمله محلول آفت کش با قابلیت قارچ کشی بدون گیاه سوزی، قلم خوشنویسی چند خط، سیستم جلوگیری از اتلاف الکترسیته، کاغذی که با کاغذ‌های باطله و مواد موجود در طبیعت ساخته شده، همزن هوشمند محلول‌های شیمیایی و سیستم تنظیم ولتاژ عبوری جریان الکتریسیته را در کارنامه کاری خود دارد.

تحصیل دور از کلاس درس تا بانوی علم سموم کشاورزی ایران شدن

تنظیم زمان تحصیل و رسیدگی به طرح‌های تحقیقاتی

رستمی درباره علت استفاده از سیستم آموزش از راه دور می‌گوید از دوران دبیرستان به دلیل آنکه روی چند طرح تحقیقاتی کار می‌کردم ترجیح دادم تا دور از فضای مدرسه و به صورت خودخوان دروس مدرسه را بگذرانم و درعوض زمانم برای تحقیق را بیشتر کنم و مدیریت زمان داشته باشم.

وی معتقد است زمان آزاد بعد از درس خواندن فرصتی مناسب برای پیگیری طرح‌های تحقیقاتی اش بوده است و توانسته با کار روی این طرح‌ها حالا به عنوان یک جوان نخبه و مخترع مطرح باشد.

تحصیل دور از کلاس درس تا بانوی علم سموم کشاورزی ایران شدن

کمبود توجه به مدارس آموزش از راه دور

این مخترع جوان کشور درباره نقاط ضعف و قوت این سیستم آموزشی بیان می‌کند که در اختیار قرار داشتن وقت از محاسن این طرح است، اما متاسفانه نقطه ضعف این طرح کمبود امکانات و نبود توجه کافی به آن است؛ در شرایطی که دنیا به سمت آموزش‌های دیجیتال و بدون حضور فیزیکی پیش می‌رود، فناوری‌های مختلف در حال شکل‌گیری است، این مدارس با زمان پیش نرفته است.

رستمی معتقد است به طور کلی توجه به نخبگان باید بیشتر شود و آزمایشگاه و امکانات در اختیار قرار گیرد تا فرآیند‌های آزمایشگاهی برای اجرا شدن یک ایده عملیاتی تسهیل شود.

وی که خانواده و دبیران سیستم آموزش از راه دور را عامل مهمی در موفقیتش می‌داند حالا به عنوان تالیف یک جلد کتب دانشگاهی با عنوان شیمی عمومی و دارنده لقب بانوی علم سموم کشاورزی ایران شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر