کد خبر: ۶۷۸۹۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حوزه سلامت پیش قراول بوده است.

حوزه سلامت دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده است/بیش از ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد را دختران تشکیل می‌دهد
به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد  ، محمد رضا دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست برنامه ریزی برنامه‌های دهه مبارک فجر با بیان اینکه باید در دهه فجر مردم بدانند که حوزه سلامت چه خدماتی را به آن‌ها ارائه نموده است گفت:تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۴ درصد زایمان‌ها در بیمارستان‌ها انجام می‌شد، اما در حال حاضر درصد بسیار بالایی از زایمان‌ها ایمن برای مادر و نوزاد در بیمارستان‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: وجود آب بهداشتی، مقوله زیر ساختی، تغذیه، بالا رفتن میزان سواد سلامت مردم، ارتقاء آموزش بهداشت و سلامت از جمله اتفاقات مهی است که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب انجام شده است و رسانه‌های گروهی و صدا و سیما باید این اخبار را به مردم انعکاس دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳هزار کارمند در بخش‌های مختلف بهداشتی، درمانی و اداری به ارائه خدمات مشغول هستند، گفت:براساس آمار وزارت بهداشت بعد از وزارت آموزش و پرورش بالاترین تعداد نیروی انسانی را با ۵۰۰هزار نفر داراست.

دارابی با بیان اینکه در دهه مبارک فجر باید برای همه نیرو‌های تحت پوشش دانشگاه از جمله هیات علمی، کارکنان، دانشجویان برنامه‌های فرهنگی و متنوع در نظر گرفته شود، افزود:در حوزه درمانی نیز مسائل درمانی باید برای مردم مطرح شود و حوزه نیروی انسانی و توسعه نیز به فراخور نیاز موضوعات مختلف را اطلاع رسانی کند.

وی با تاکید براینکه در قالب برنامه‌های شاخص نمود ارزش‌های انقلاب را به مردم نشان دهید تصریح کرد:یکی از ارکان‌هایی که نقش پر رنگی در پیروزی انقلاب داشتند، بانوان هستند و در حال حاضر  ۵۰درصد کارکنان خانم هستند و بیش از ۶۰درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد را دختران تشکیل می‌دهد این موضوع نشان از حضور پررنگ بانوان در عرصه اجتماعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در برنامه‌های دهه مبارک فجر باید سعی کنیم تا نسل سوم انقلاب را با ارزش‌های انقلاب بیشتر آشنا کنیم، گفت: نسل سوم انقلاب باید بدانند که برای کشور چه خون‌هایی ریخته شده و مادران چگونه فرزندان خود را راهی جبهه‌ها کردند.

باید ارزش‌های انقلاب را زنده نگه داریم

دارابی افزود:ما باید ارزش‌های انقلاب را زنده نگه داریم و نسل سوم را جذب این آرمان‌ها کنیم چرا که با حضور آن‌ها آینده انقلاب تضمین است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بتوانیم ارزش‌های انقلاب را به صورت عینی به مردم بشناسانیم و باید بتوانیم پیام رسان خوبی برای انقلاب باشیم و فعالیت‌های مختلف دانشگاه را برای مردم تشریح کنیم.
 
انتهای پیام//ج.ر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر