کد خبر: ۶۷۹۴۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۵

سفیر سابق آمریکا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان اعلام کرد ایالات متحده دیگر مهم‌ترین بازیگر در عرصه مسائل جهانی به شمار نمی‌رود.

سفیر سابق آمریکا در ناتو: آمریکا دیگر مهم‌ترین بازیگر دنیا نیستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سی‌ان‌ان، ایو دالدر، سفیر سابق آمریکا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد ایالات متحده آمریکا دیگر مهم‌ترین بازیگر در عرصه مسائل جهانی به شمار نمی‌رود.

ایو دالدر، سفیر سابق آمریکا در ناتو بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت: «در سال ۲۰۱۷... ایالات متحده در ذهن رهبران دنیا حضوری بسیار بسیار پررنگ داشت. اینکه آمریکا چه فکر می‌کرد، چه کاری انجام می‌داد یا چه کاری انجام نمی‌داد، اهمیت داشت.»

این دیپلمات که در حال حاضر ریاست اندیشکده شورای شیکاگو در امور جهانی را بر عهده دارد در ادامه گفت: «مطمئن نیستم که در سال ۲۰۲۱، برای رهبران دنیا هنوز هم اهمیتی داشته باشد که ایالات متحده می‌خواهد چه کاری انجام دهد.»

دالدر در کتاب جدیدش با عنوان «The Empty Throne» (سلطنت پوچ) هم نظرات مشابهی مطرح کرده. او در این کتاب به بررسی دیپلماسی آمریکا در عصر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و اثار آن بر نظم جهانی در دوران پساجنگ پرداخته است.

او در این کتاب نوشت: «یکی از نتایج احتمالی سیاست خارجی دولت فعلی آمریکا این است که هیچ کس کنترل امور را در دست نخواهد داشت و اوضاع دنیا به حالتی برمی‌گردد که همه دنبال منافع خودشان و تعیین قلمرو نفوذ خودشان هستند و می‌خواهند به روش خودشان در رقابت برای قدرت پیروز شوند.»

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر