کد خبر: ۶۷۹۴۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
شریفی مقدم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

دبیرکل خانه پرستاری ایران گفت: هنوز سازوکار جذب ۱۹ پرستار در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به طور دقیق مشخص نشده است.

خبرنگار: جنیدی/برگزاری آزمون جهت جذب پرستار به وسیله وزارت بهداشت / وجود ابهام در خصوص علت جذب 19 هزار پرستار طی سال‌های 98 و 99محمد شریفی‌مقدم دبیرکل خانه پرستاری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بر اساس گفته‌های مسئولان وزارت بهداشت، قرار است طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۱۹ هزار پرستار در سراسر کشور جذب و استخدام شوند که در این خصوص ابهاماتی در زمینه علت به کار‌گیری این نیرو‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: بر اساس گفته سرپرست وزارت بهداشت، قول جذب ۱۰ هزار پرستار تا تیرماه ۹۸ داده شده است، مسئله مهم این است که این تعداد پرستار برای توسعه تخت‌های بیمارستانی و احداث مراکز درمانی جدید جذب یا برای رفع کمبود کادر پرستاری حال حاضر کشور به خدمت گرفته می‌شوند.

بازنشستگی سالیانه ۵ هزار پرستار در سراسر کشور

دبیرکل خانه پرستاری ایران تأکید کرد: سالیانه ۵ هزار پرستار در سراسر کشور بازنشسته می‌شوند، یعنی از میان ۱۹ هزار پرستار، تنها ۹ نیرو برای توسعه تخت‌های بیمارستانی یا رفع کمبود کادر پرستاری کشور اختصاص پیدا می‌کند.

شریفی‌مقدم بیان کرد: بر اساس استاندارد‌های دنیا به ازای هر تخت باید ۲ پرستار مشغول به فعالیت شوند اما در ایران به ازای هر تخت تنها یک پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور به بیماران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.

وی گفت: تمام مراحل برگزاری آزمون جهت جذب پرستار بر عهده وزارت بهداشت است و سازمان نظام پرستاری هیچ نقشی در آن ندارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر