کد خبر: ۶۷۹۵۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
رییس شورای اسلامی شهر مشهد؛

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید از سنین کودکی و نوجوانی برحوزه جامعه پذیری توجه شود، زیرا این رده سنی مناسب‌ترین زمان برای نهادینه کردن رفتار‌های اجتماعی است.

اعتبارات آموزش فرهنگ شهروندی به حوزه کودک و خانواده معطوف شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،محمدرضا حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه مراسم نخستین جشنواره پاکیاران شهر امید وزندگی گفت: تفکیک زباله از مبداء یکی از مهمترین مسائل در حوزه محیط زیست شهری محسوب می‌شود و بدون شک آموزش و فرهنگسازی در این خصوص را به عنوان کم‌هزینه‌ترین و کارآمدترین روش، باید از مدارس، فضا‌های آموزشی و فرهنگی شروع کنیم.

وی افزود: از سنین پایه باید بر حوزه جامعه‌پذیری کودکان و نوجوانان متمرکز شویم چرا که این رده سنی، مناسب‌ترین زمان برای آموزش کودکان و نهادینه کردن رفتار‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

رییس شورای شهر مشهد گفت: این رویکرد باید به پهنه تمامی مدارس و دانش‌آموزان شهر مشهد گسترش یابد و آن‌ها را تحت پوشش خود قرار دهد؛ تحقق این مهم موفقیت بزرگی برای مدیریت شهری بشمار خواهد آمد.

حیدری با بیان این که یکی از راهکار‌ها و عرصه‌های مهم برای هزینه کردن اعتبارات حوزه آموزش شهروندی، در زمینه کودکان و خانواده است، افزود: فرزندان ما از سنین خردسالی و کودکی باید در جهت حفظ نظافت شهر خود کوشا باشند و همپای والدین خود در جهت تفکیک زباله از مبداء گام بردارند.

انتهای پیام// ز.‌ی

برگزاری مراسم نخستین جشنواره پاکیاران شهر امید وزندگی در مشهد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر