کد خبر: ۶۷۹۷۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱

امکان تغییر رشته یا گرایش دانشجوی کارشناسی در همان دانشگاه محل تحصیل با دارا بودن شرایط لازم ایجاد شده است.

امکان تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسیبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  برای تغییر رشته گرایش بر اساس ماده ۲۹ منشور حقوق دانشجویی لازم است، رشته گرایش مورد تقاضای دانشجو در دانشگاه محل تحصیل موجود و همچنین کد رشته گرایش مورد تقاضا درک ارنامه محرمانه صادره از سازمان سنجش آموزش کشور (به عبارت دیگر کمتر نبودن نمره‌های اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری گروه آموزشی مربوطه از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آن رشته گرایش در دانشگاه و در همان سال پذیرش) وجود داشته باشد.

 بر اساس ماده ۲۹ منشور حقوق دانشجویی، موافقت شورا‌های دانشکده‌های مبداء و مقصد و تأیید شورای‌آموزشی دانشگاه و محیا بودن شرایط ادامه تحصیل دانشجو در رشته گرایش جدید در سنوات مجاز باقیمانده لازم است.

بر این اساس ۲ تبصره برای ماده ۲۹ منشور حقوقی دانشجو بیان شده است که در تبصره ۱ آمده است:

دانشجو فقط در هر دوره تحصیلی برای یک‌بار می‌تواند با رعایت شرایط این ماده، تغییر رشته گرایش دهد و همچنن براساس تبصره ۲ تغییر رشته از دوره‌شبانه به‌روزانه و از شیوه آموزشی غیرحضوری به نیمه حضوری و حضوری ممنوع است، اما برعکس این موارد مجاز است.

 دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی پیوسته با داشتن برخی از شرایط، فقط برای یک‌بار در طول دوره تحصیل می‌توانند از یک رشته با گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در گروه آزمایشی دیگر و در همان مؤسسه، تغییر رشته یا گرایش دهند. تغییر رشته در دوره کارشناسی ارشد ممنوع است.

انتهای پیام/

آخرین جزئیات از شرایط تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر