کد خبر: ۶۷۹۷۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
کد خبر : ۶۷۹۷۹۶۰
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر:

اصغری مهرآبادی گفت: ۵۷ هزار واحد مسکن مهر در شهر‌های مختلف فاقد متقاضی هستند که تسهیلات پرداخت شده به آن‌ها به ۲ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

۵۷ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی استبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در حاشیه اولین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه طرح مسکن مهر از سال ۸۶ آغاز شده است، گفت: در این بازه زمانی دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر هدف گذاری شد که از این تعداد ساخت یک میلیون و ۹۸۶ هزار واحد به اتمام رسیده و یک میلیون و ۷۴۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی افزود: سهم دولت یازدهم از این تعداد یک میلیون و ۱۰۵ هزار واحد بوده که به طور متوسط بیش از ۲۰۰ هزار واحد، پروژه نیمه تمام تکمیل و تحویل داده شده است.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر باقی مانده به دو دسته تقسیم می‌شود، گفت: پروژه‌هایی که کار ساختمانی آن‌ها به اتمام رسیده، ولی به دلیل پاره‌ای از مشکلات زیربنایی و روبنایی امکان تحویل وجود ندارد و تعداد آن‌ها به ۲۴۵ هزار واحد می‌رسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی با مشکل نصب در واحد‌های مسکن مهر روبرو شده‌ایم و امیدواریم با رویکرد‌های جدیدی که به کار گرفته‌ایم تحویل این واحد‌ها زودتر انجام شود.

وی درباره دسته دوم واحد‌های مسکن مهری که باقی مانده است، گفت: تعداد این پروژه‌ها به ۲۱۵ هزار واحد با پیشرفت فیزیکی میانگین ۶۱ درصد می‌رسد که این واحد‌ها دارای مشکلات بسیاری هستند و تعدادی از آن‌ها در مرجع قضایی مطرح شده است.

اصغری مهرآبادی افزود: ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر در قالب پروژه‌های تعاونی باقی مانده که ۶۱ هزار واحد آن هنوز در دست بررسی مراجع قضایی است. طی نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه درخواست کرده‌ایم که رسیدگی به آن‌ها در اولویت قرار بگیرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های مسکن مهر فاقد متقاضی هستند، گفت: طی تفاهم نامه‌ای که با کمیته امداد منعقد کرده‌ایم برخی از این واحد‌ها در استان‌های مختلف در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار می‌گیرد و تا پایان امسال هماهنگی‌های لازم برای آن‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد واحد‌های فاقد متقاضی مسکن مهر در کل کشور به ۵۷ هزار واحد می‌رسد، گفت: برخی از این واحد‌ها زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و همچنان راکد مانده‌اند.

اصغری مهرآبادی افزود: تلاش خواهیم کرد پروژه‌های بدون معارض مسکن مهر را تا پایان سال آینده به اتمام برسانیم و در این بخش از تمامی سیاست‌های وزارت راه و منابع مالی در اختیار آن‌ها، استفاده خواهیم کرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، تسهیلات بانکی پرداخت شده برای این ۵۷ هزار واحد را ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ۴۳۰ هزار واحد مسکن مهر در مناطق روستایی قرار دارند، گفت: تعداد کل قرارداد‌های منعقد شده برای این واحد‌ها به ۲ میلیون و ۳۶۶ هزار واحد می‌رسد و تعداد واحد‌های باقی مانده ۴۴۳ هزار مورد است. از این تعداد واحد‌ها ۲۰۳ هزار واحد فعال و ۲۴۰ هزار واحد غیرفعال و بلاتکلیف هستند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ۴۱ هزار و ۳۰ واحد مسکن مهر در مناطق روستایی دارای مشکلات زیرساختی هستند که از این تعداد ۳۰ هزار و ۸۰۰ واحد پیش از تحویل به فروش اقساطی رسیده‌اند که جزء واحد‌های تصرفی به شمار می‌روند.

وی یادآوری کرد: ۲۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر در روستاها به دلیل عدم مراجعه متقاضیان جزء واحد‌های فاقد متقاضی شناخته می‌شوند.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر به عنوان عظیم‌ترین پروژه عمرانی در  سال‌های ۸۶ تا به امروز شناخته می‌شود، گفت: در زلزله اخیر کرمانشاه کمترین خسارتی که به واحد‌های مسکونی رسید مربوط به مسکن مهر بود و بسیاری از واحد‌های فولادی دچار آسیب شدند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مسکن مهر، طرح عمرانی کشور است و به هیچ عنوان طرح دولتی به شمار نمی‌رود زیرا که در این طرح، ۲۶۳ هزار واحد در بافت‌ فرسوده ساخته شده است.همچنین  ۸۴۰ هزار واحد  توسط تعاونی‌ها در شهر‌های جدید و  ۵۵۰ هزار واحد دیگر در قالب قرارداد‌های سه جانبه به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: تا کنون وصولی اقساط مسکن مهر ۲۰ هزار و ۴۹ میلیارد تومان بوده است که ۱۹ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان آن در دولت یازدهم و دوازدهم و هزار و ۶۸۲ میلیارد پیش از سال ۹۲ پرداخت شده است.

اصغری مهرآبادی در پاسخ به سوال خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر تامین اعتبار واحد‌های مسکن مهر گفت: به جمع بندی‌هایی برای تامین اعتبارات رسیده ایم و امیدواریم در بودجه سال ۹۸ این کمبود اعتبار جبران شود.

انتهای پیام/

وصولی اقساط مسکن مهر ۲۰ هزار و ۴۹ میلیارد تومان بوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
علی222
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
بردن وسط بیابون و سینه کش کوه اپارتمان ساختن انتظار دارن متقاضی هم داشته باشه
والا تو قم که واسه مسکن مهر سرو دست میشکونن چون که مکان احداثش بدک نیست
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ