کد خبر: ۶۸۳۱۶۵۸
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت:در بخش خانگی تاکنون هشت سامانه با ظرفیت تولید ۳۰ کیلووات در استان راه اندازی شده است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، هیوا لهونیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: تاکنون حدود ۳۰۰ کیلووات سامانه انرژی خورشیدی در استان و در بخش‌های مختلف اداری و خانگی نصب و راه اندازی شده است.

وی افزود:بخشی از این سامانه‌ها در ارگان‌هایی محدود و بخشی نیز در ادارات وابسته به شرکت برق، بخش خانگی و مدارس راه اندازی و به شبکه سراسری متصل شده است.

لهونیان با بیان اینکه در بخش خانگی تاکنون هشت سامانه با ظرفیت تولید ۳۰ کیلووات در استان راه اندازی شده است، یادآور شد: تعداد دیگری نیز در مرحله عقد قرارداد بوده و بعد از مراحل اداری راه انداری می‌شود.

وی گفت: براساس بخشنامه ابلاغی دولت در سال ۹۴، ادارات و ارگان‌ها موظف هستند ۲۰ درصد انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های تجدید پذیر به ویژه سامانه‌های خورشیدی تامین کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان، استقبال ادارات استان از نصب و راه اندازی پنل‌های خورشیدی محدود اعلام کرد و افزود: امیدواریم ادارات بیشتری به سمت استفاده از انرژی خورشیدی گام بردارند تا بخش نامه ابلاغی محقق شود.

 

انتهای پیام/م

۳۰۰ کیلووات سامانه انرژی خورشیدی در کردستان نصب شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر