کد خبر: ۶۸۳۳۰۰۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی؛

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: دادستان کرمان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در کنار تولید کنندگان بوده و در صورت بروز مشکل برای تولیدکننده، تلاش براین است که تولید تعطیل نشود.

دادستانی در کنار تولیدکنندگان قرار داردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: یکی از تغییرات بنیادینی که به برکت نظام جمهوری اسلامی در دستگاه قضایی رخ داده است استقلال قوه قضاییه است و جایگاه دادستان به عنوان مدعی العموم در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی به جایگاهی مستقل تبدیل شده است و دادستان در کنار جامعه و ودر دفاع از مردم قرار دارد و در رخداد‌هایی که به جامعه و مردم خسارتی وارد شود حتی اگرشاکی هم وجود نداشته باشد، دادستان ورود پیدا می‌کند.

وی افزود: علاوه بر نظارت بر شرکت‌های دولتی، مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و نظارت بر فضای مجازی و ... از جمله مواردی است که دادستان به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کرده و مسائل و مشکلات را رصد و با هر گونه اقدامی که امنیت جامعه و امر تولید را مخدوش سازد برخورد خواهد کرد.

سالاری به اقدامات انجام شده در خصوص حمایت از تولید کنندگان اشاره کرد و بیان داشت: طی بخشنامه‌ای در خصوص انعقاد قرار داد بین بانک‌ها و تولیدکنندگان، بانک‌ها موظف به ارائه یک نسخه از قرارداد به تولید کنندگان شد و همچنین در بحث مالیات‌ها به عنوان دغدغه دیگر تولید کنندگان نیز امور مالیاتی موظف به شفاف سازی مالیات برای تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل تولیدی شده اند.

وی گفت:: در استان کرمان شرکت‌های تولیدی و اقتصادی وجود دارد که به عنوان مصطلح خصولتی در حال فعالیت هستند و دادستان به عنوان مدعی العموم بر اقدامات انان نظارت نموده تا اگر تخلف قانونی صورت گیرد، حقوق عمومی لحاظ نشود و یا اموال بیت المال در معرض تضییع قرار گیرد به موقع به موضوع ورود و جلوی تضییع اموال عمومی گرفته شود.

سالاری همچنین اظهار داشت: از دیگر اقدامات انجام شده در دادسرای استان کرمان تشکیل معاونت فضای مجازی است که با رصد فضای مجازی با افرادی که در فضای مجازی مرتکب جرم می‌شوند برخورد و امنیت را در فضای مجازی برای مردم ایجاد نمایند.

وی افزود: استان کرمان پهناورترین استان خاکی کشور با اقلیم‌های متفاوت است که این گستردگی می‌توانست سبب بروز مشکلات متفاوتی شود که خوشبختانه با درایت، همدلی و اقتدار دستگاه قضایی و عوامل ذیمدخل در تحقق امنیت از جمله نیرو‌های انتظامی، نظامی و مامورین اداره کل اطلاعات اوضاع و احوال امنیتی استان مطلوب و امیدوار کنند می‌باشد.

این مقام قضایی در استان بیان داشت: یکی از مشکلات ما همجواری با مرز‌های شرقی و نزدیکی به کشور‌های افغانستان و پاکستان است که این مجاورت مشکلاتی را برای استان سیستان و بلوچستان ایجاد و استان کرمان هم به دلیل همجواری با این استان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، ولی به حمداله در این خصوص دغدغه جدی وجود نداشته و احساس امنیت در مردم مطلوب می‌باشد.

سالاری با بیان این مطلب که باید به سمتی حرکت کنیم که در همه‌ی زمینه‌ها پیش بینی و پیشگیری کنیم، گفت:: استان کرمان یکی از استان‌هایی است که در مسیر عبور مواد مخدر قرار گرفته است و بیش از ۶۰ درصد مواد مخدر از پهنای این استان عبور تبعاتی نیز برای استان دارند، ولی خوشبختانه با اقدامات مقابله‌ای که دستگاه قضایی، مجموعه عوامل پلیسی و نیرو‌های اطلاعاتی و نظارتی در سطح استان انجام گرفته علی رغم عبور باند‌ها و کاروان‌های موادمخدر غیربومی از پهنای این استان با کم‌ترین مشکل امنیتی روبه رو می‌باشیم.

وی افزود: با اقدامات انجام شده توسط مجموعه عوامل پلیس و سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات استان کرمان و نیرو‌های سپاه پاسداران و هوانیروز در خصوص برخورد و انهدام کاروان‌ها و باند‌های قاچاق در استان در حال حاظر هیچ کاروان مواد مخدر استقرار یافته‌ای که در استان کرمان که امنیت را مخدوش کند وجود ندارد و تمامی باند‌های عبوری مواد مخدر غیر بومی استان کرمان می‌باشند.

سالاری تصریح کرد: باور در دستگاه قضایی این است که دادستان و مدعی العموم باید همواره صدای رسای مظلومان بوده و ما هم بر این مبنا و خط سیر حرکت خواهیم کرد.
انتهای پیام/ح

دادستان حامی تولید کنندگان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر