کد خبر: ۶۸۳۵۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۱

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز به تضاد در سیاست خارجی آمریکا با بررسی اظهارات معاونان کنونی و سابق روسای جمهور این کشور در کنفرانس امنیتی مونیخ اشاره کرد.

نیویورک‌تایمز: در سیاست خارجی حال و گذشته آمریکا تضاد وجود داردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز به تضاد در سیاست خارجی آمریکا با بررسی اظهارات معاونان کنونی و سابق روسای جمهور آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ اشاره کرد.

نیویورک‌تایمز نوشت مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود بار دیگر بر شعار اول آمریکا را در میان نزدیک‌ترین متحدان آمریکا در اروپا مورد تاکید قرار داد.

وی بر خواسته خود از اروپایی‌ها برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران نیز تاکید کرده و خواستار افزایش سهم کشور‌های اروپایی در ناتو شد.

سخنرانی پنس با واکنش ضعیف قابل پیش‌بینی در کنفرانس مونیخ مواجه شد و تنها آمریکایی‌های حاضر در سخنرانی وی از این سخنان استقبال کردند.

چند ساعت بعد، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ به سخنرانی پرداخت. سخنرانی وی انتقاد از رفتار دولت ترامپ با متحدان بود و به نظر می‌رسید که به تشریح رویکرد خود در سیاست خارجی در صورت نامزدن شدن برای انتخابات پرداخته است.

بایدن در سخنرانی خود گفت: «من به شما قول می‌دهم، این نیز بگذرد و ما بازخواهیم گشت.»

با در نظر گرفتن سخنرانی پنس و بایدن، این دو به تشریح تغییرات شدید در سیاست خارجی آمریکا پرداختند که باعث شده متحدان سنتی که در کنفرانس امنیتی مونیخ گرد هم آمده بودند در ناامیدی قرار بگیرند.

پنس و مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا یک هفته در اروپا بودند و به چندین کشور اروپایی سفر دوره‌ای داشتند، سفری که در کمتر دولتی در آمریکا پیش از این انجام شده بود.

ایوو دالدر، سفیر سابق آمریکا در ناتو و رئیس کنونی شورای شیکاگو در اموربین‌الملل می‌گوید: «میان سیاست خارجی کنونی و قبلی آمریکا تضاد وجود دارد. در سیاست خارجی کنونی، آمریکا در اولویت قرار داشته و از دیگران انتظار می‌رود که کار‌ها را انجام دهند، اما در سیاست خارجی سابق از دیگران خواسته می‌شد تا با یکدیگر ارزش‌های مشترک را پیگیری کنند.»

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر