کد خبر: ۶۸۳۶۳۱۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بر ورود بنگاه های اقتصادی این استان به سمت و سوی ورزش قهرمانی تأکیدکرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدتقی امیری خراسانی در مجمع سالیانه هیئت والیبال استان کرمان که با حضور افشین داوری، سرپرست فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران در هتل آسمان برگزار شد، با قدردانی از خدمات داوری گفت: خوشبختانه آقای داوری اشراف ویژه‌ای به ورزش کشور دارند و از زمان حضور وی به عنوان سرپرست در رأس فدراسیون والیبال، منش و دیدگاهشان نسبت به استان ها، ویژه دیده شده و با اطلاعات کامل جلو رفته اند.


وی به وضعیت هیئت والیبال استان کرمان اشاره کرد و افزود: اتفاقات مثبتی نسبت به سال‌های گذشته در هیئت والیبال استان رخ داده، از جمله از اینکه در حال حاضر، از این رشته‌ی ورزشی، یک تیم لیگ برتری در سوپر لیگ و یک تیم در لیگ یک وجود دارد.
امیری خراسانی با تأکید بر اینکه باید به دنبال این باشیم که بنگاه‌های اقتصادی با دیدگاه‌های بهتری گام بر دارند، از رتبه‌ی نخست خیرین ورزشی یار و ورزشی ساز استان در بین استان‌های کشور خبر داد و تصریح کرد: طی هفته‌ی گذشته، در نشست خیرین که در استان هرمزگان به ریاست خانم فرامرزیان برگزار شد، استان کرمان رتبه یک را از لحاظ خیرین ورزشی یار و ورزشی ساز کسب کرد.
وی با اعلام اینکه قبل از حضور بنده در رأس ورزش استان، کرمان رتبه‌ی سوم کشور را در اختیار داشت، یادآور شد: از ابتدای حضورم در همان سال ۹۶، انجمن خیرین را راه انداختیم و با پیگیری و برگزاری جلسات منظم توانستیم به این افتخار برسیم.


مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: ما خیر ورزشی یار و ورزشی ساز در استان زیاد داریم، اما مشکل اعظمی که در استان وجود دراد، مسئولین ورزش باوری که حضورشان در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی می‌تواند به ورزش قهرمانی کمک کند، تعدادشان کم است لذا باید در وحله‌ی اول بجنگیم تا عزیزان ورزش باور شوند.
امیری خراسانی گفت: در بخشی از شهرستان‌ها صنایعی وجود دارند که هرازچندگاهی در راستای توسعه ورزش کمک می‌کنند، ولی در برخی از شهرستان‌ها هم صنایعی موجود نیست و پیشرفت اندکشان تنها به لطف خدا و تلاش و همت خود روسای هیئت هاست.
وی افزود: از زمان رزم حسینی، استاندار وقت کرمان به دنبال این بوده ایم تا بنگاه‌های اقتصادی و صنایع استان را برای کمک به رشته‌های مدال آور ساماندهی کنیم.


امیری خراسانی از تشکیل ستاد عالی رقابت‌های اُلمپیک و پارااُلمپیک ۲۰۲۰ توکیو به زودی خبر داد و تصریح کرد: به دنبال این هستیم مانند رقابت‌های ۲۰۱۸ جاکارتا که توانستیم بهترین کاروان ورزشی ادوار تاریخ استان کرمان را برای حضور در رقابت‌ها آماده کنیم، بتوانیم شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در این رویداد پیش رو برای استان باشیم.
وی یادآور شد: در بحث پارااُلمپیک خوشبختانه وضعیتمان خوب است، ولی در اُلمپیک نمایندگانی به آن صورت نداریم.


مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: برای حمایت از رشته‌ی والیبال، نیازمند حمایت داخلی در خود سطح استان و سطح فدراسیون از نخبگان ورزشی که می‌توانند در قالب تیم ملی حضور پیدا کنند، هستیم.
امیری خراسانی تأکید کرد: باید تلاش کنیم، بنگاه‌های اقتصادی را به سمت رشته‌های تیمی و انفرادی اُلمپیکی سوق دهیم.
وی با اعلام اینکه در بحث توسعه ورزش همگانی اتفاقات خوبی افتاده، نمونه‌ی بارز آن را برگزاری جشنواره سه نفره‌ی بسکتبال در خانه خشتی رفسنجان عنوان کرد و گفت: این کار یک اتفاق جدید در جهان بود، که علاوه بر بحث گردشگری، ورزش را نیز دنبال می‌کرد.
امیری خراسانی افزود: در رشته‌ی والیبال نیز می‌توان در چنین فضا‌هایی برای توسعه ورزش همگانی در بعضی شهرستان‌ها اقدام کرد.


وی به ارائه‌ی گزارشی از وضعیت ورزش بانوان، مربیان، داوران و پیشکسوتان رشته‌ی والیبال پرداخت و تصریح کرد: پیشکسوتان، مربیان و داوران بزرگ  مطرحی از استان کرمان در سطح کشور وجود دارند.
وی از سرپرست فدراسیون خواست: هیئت والیبال استان کرمان را ویژه ببیند، چرا که کرمان یکی از استان‌های پهناور کشور است که پتانسیل‌های بالایی در برخی شهرستان‌ها دارد.
امیری خراسانی از همه‌ی کسانی که خالصانه و ویژه برای پیشرفت ورزش والیبال استان کرمان زحمت می‌کشند، قدردانی کرد.
انتهای پیام/ب

مجمع سالیانه هیئت والیبال استان کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر