کد خبر: ۶۸۳۹۵۵۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴

بانوی خیر خمامی یک واحد مسکونی خود را با نیت کمک به ایتام وقف کرده است.

وقف یک واحد مسکونی با نیت کمک به ایتامبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت،حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت گفت: بانو شهناز نقی زاده، واقف اهل خمام یک واحد آپارتمان خود را به مساحت ۸۰ متر مربع با نیت عمران و آبادانی بقعه امام زاده حسن این شهر، رسیدگی به ایتام شهر خمام و برپایی مراسم سوگواری امام حسین (ع)وقف کرده است.

وی، با اشاره به اینکه با وقف این بانوی نیکوکار سی و نهمین وقف گیلان در سال جاری در شهر خمام به ثبت رسیده است، افزود: ارزش این وقف ۳ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، با بیان اینکه شهرستان رشت ۴۰۰ موقوفه و ۴ هزارو ۵۰۰ رقبه دارد، گفت: بیشتر نیات موقوفات این شهرستان روضه خوانی امام حسین (علیه السلام) و کمک به فقرا است.

حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، سنت حسنه وقف را از ارکان اقتصاد اسلامی اعلام کرد و افزود: وقف یکی از راهکار‌های متعالی اسلام برای کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه ثروت است.

وی گفت: سنت حسنه وقف این ظرفیت را دارد به عنوان یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش نیاز اقتصادی کشور به کمک مسئولان کشور بیاید.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، با اشاره به اینکه توجه وقف و واقفان همواره رفع نیاز‌های جامعه بوده است، افزود: انعطاف پذیری وقف برای رفع نیاز‌های جامعه باعث شده تا این سنت حسنه الهی مورد استقبال جوامع بشری حتی غیر مسلمان باشد.

حجت الاسلام حمیدرضا کریمی تصریح کرد: وقف تنها متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه نیست و از آنجائی که برکات وقف به همه آحاد جامعه می‌رسد همه باید برای ترویج این سنت حسنه تلاش کنند.

 

انتهای پیام/م.ع

خیر خمامی یک واحد مسکونی خود را  با نیت کمک به ایتام وقف کرده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر