کد خبر: ۶۸۳۹۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
شهردار مشهد:

شهردار مشهد گفت: سال ۹۸، سال پر کار احداث پروژه‌های زیرساختی در مشهد خواهد بود.

سال ۹۸، فرصت مغتنمی برای احداث طرح های زیرساختی در مشهد استبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا کلایی شهردار مشهد در دیدار با اعضای هیات مدیره و بازرسان سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی گفت: به نظر می‌رسد سال ۹۸ سال پرکاری در زمینه احداث پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیرساختی به ویژه در بخش حمل و نقلی در مشهد باشد.

وی بیان کرد: پروژه‌های نیمه تمام چندانی در شهر باقی نمانده و ضرورت دارد پروژه‌های جدید تعریف شود.

کلایی الکترونیکی شدن فرآیند‌ها و حرکت به سمت بهبود فعالیت‌ها را موثر خواند و گفت: اینکه بتوان باری از دوش ارباب رجوع برداشت و آن‌ها را درگیر و دار طولانی و خسته کننده بروکراسی اداری یاری داد، جای خرسندی دارد.

وی در ادامه به موضوع تمرکز ساختمان‌های پزشکان در محدوده خیابان احمدآباد و مشکلات خاص آن‌ها اشاره کرد و گفت: تلاش‌های مختلفی در مجلس برای مصوب کردن قانون و حتی اصلاح قوانین گذشته برای حل معضل ساختمان‌های پزشکان شده است. همچنین تلاش‌هایی در شهرداری برای گرفتن عوارض از این صنف صورت گرفته یا مقاومت در برابر موضوعات ترافیکی انجام شده، اما چندان منتج به نتیجه نشده است.
 
رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد نیز در این نشست، بیان کرد: در حال حاضر از درآمد‌های ناشی از ساخت و ساز فاصله گرفتیم و این درآمد‌ها کاهش یافته، پس مدیریت شهری باید به سوی مسائلی، چون اتمام پروژه‌های ناتمام، اجرای پروژه‌های پایه‌ای و زیرساختی و اجرای پروژه‌های فرهنگی و حل معضل ترافیک حرکت کند.

سید مسعود ریاضی افزود: ترافیک یکی از مسائل مهمی است که با مسائل فرهنگی و اجتماعی گره خورده و در صورتیکه بتوان این معضل را حل کرد، می‌توان بعد‌ها به این موضوع افتخار کرد.

وی بیان کرد: پس باید برای حل موضوع بی. آر. تی همت جدی داشت و آن را اجرا کرد. همچنین موضوع طرح ترافیک در هسته مرکزی شهر نیز باید مورد توجه قرار گیرد و هم اکنون لایحه‌ای مرتبط با این موضوع در شورای شهر در دست مطالعه قرار دارد.

وی به دیگر اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون ۲ ناحیه شهر به صورت پایلوت معرفی شده و در راستای هوشمندسازی آن گام برداشته شده است. ضمن اینکه مقاوم‌سازی پل‌ها، ساخت المان خاص در مشهد و ... نیز برنامه‌ریزی شده است.


موارد اختلافی بین شهرداری مشهد و نظام مهندسی وجود ندارد

 
در ادامه این نشست، معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با نظام مهندسی، بیان کرد: تلاش شده با برگزاری نشست‌های مشترک و جلسات هماهنگی خلاء‌های موجود پر شود و در نتیجه همگام‌سازی اهداف و رویکرد‌ها می‌توان گفت: دیگر موارد اختلافی مشاهده نمی‌شود.

محمدرضا حسین‌نژاد با اشاره به تاکید شهردار مشهد مبنی بر لزوم کوتاه شدن فرآیند صدور پروانه ساختمانی، افزود: اصلاح فرآیند‌ها در زمینه کوتاه شدن فرآیند صدور پروانه ساختمانی ادامه دارد و برای تحقق کامل این موضوع، همکاری توامان بین شهرداری مشهد و نظام مهندسی دارای اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد، با هدف مشارکت در عمران و آبادانی شهر امام هشتم (ع) انجام می‌شود.
 
انتهای پیام//ف.ح
 

لزوم تعریف طرح های جدید در مشهد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر