کد خبر: ۶۸۳۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
صبح امروز انجام شد؛

هیئت نظامی جمهوری آذربایجان با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش از بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند.

بازدید هیئت نظامی جمهوری آذربایجان از دانشگاه دافوس ارتشبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هیئت نظامی جمهوری آذربایجان به سرپرستی سرتیپ رحیم جعفراف با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ضمن دیدار با فرمانده این دانشگاه از بخش‌های مختلف دافوس ارتش بازدید کردند.

امیر سرتیپ ولیوند فرمانده دافوس در این دیدار ضمن تشریح ویژگی‌ها و توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: دانشگاه جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران در هر دوره تحصیلی پذیرای دانشجویانی از کشور‌های دوست و هم پیمان می‌باشد که در این امر آمادگی پذیرش و آموزش دانشجویان آذربایجانی را نیز داریم.

وی به روابط عمیق و دوستانه ایران و آذربایجان اشاره کرد و افزود: روابط بین دو کشور همواره بعد از استقلال جمهوری آذربایجان رو به پیشرفت بوده و این حوزه روابط می‌تواند در زمینه نظامی و دفاعی نیز بسیار گسترده‌تر باشد.

در ادامه این دیدار، سرتیپ رحیم جعفر اف، سرپرست هیئت نظامی جمهوری آذربایجان طی سخنانی، گفت: دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان روابط خوب و زمینه‌های بسیاری برای تقویت همکاری‌های مشترک دارند که از آن جمله می‌توان به دین مشترک، زبان مشترک با برخی از ایرانیان که در نقاطی از این کشور می‌باشند، مرز‌های گسترده آبی و خاکی و از همه مهم‌تر حس دوستی و صمیمیت بین دو کشور اشاره داشت.

وی آموزش‌های دفاعی و نظامی نیرو‌های مسلح ایران را قابل تقدیر دانست و گفت: در سال‌های قبل نیرو‌های نظامی شما به ما در زمینه‌های نظامی آموزش‌های بسیار مفیدی را انتقال داده اند و ما بسیار علاقه مندیم که از دستاورد‌ها و تجربیات نظامی شما بهره‌مند شویم.

همچنین در این بازدید برخی از عملیات‌های مهم دفاع مقدس از جمله عملیات فتح المبین برای هیئت بازدیدکننده تشریح و در ادامه با کاشت یک اصله نهال در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به عنوان درخت دوستی دو کشور ایران و آذربایجان بر تقویت همکاری‌های نظامی دوکشور در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی تاکید شد.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر