اتحادیه اروپا ۸ تبعه روس را تحریم کرد

اتحادیه اروپا ضمن تمدید تحریمهای روسیه به مدت شش ماه دیگر، افراد جدیدی را به فهرست تحریمها علیه مسکو اضافه کرد.

اتحادیه اروپا ۸ تبعه روس را تحریم کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، اتحادیه اروپا تحریمها علیه روسیه را به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

یک دیپلمات اتحادیه اروپا که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «سفرای اتحادیه اروپا با تمدید تحریمها علیه روسیه به مدت شش ماه دیگر موافقت کردند و همچنین ۸ تبعه روس به علت تنش دریایی اخیر در تنگه کِرچ به فهرست تحریمها اضافه شدند».

تنش دریایی اخیر بین مسکو و کی‌یف پس از آن آغاز شد که روز ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ سه فروند کشتی اوکراینی به صورت غیرقانونی به آب‌های سرزمینی روسیه در تنگه «کِرچ»، بین دریای سیاه و دریای آزُف (Azov)، در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه وارد شدند. نیروی دریایی روسیه کشتی‌های اوکراینی را توقیف و ملوانان آنها را نیز بازداشت کرد. رسانه‌های اوکراینی اعلام کردند که در این حادثه تبادل آتش بین نیروهای دریایی روسیه و اوکراین صورت گرفت و چند ملوان اوکراینی زخمی شدند.

در سال ۲۰۱۴ در پی تشدید تنش‌ها میان روسیه و غرب به دنبال الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه پس از برگزاری یک همه پرسی، اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرد. از جمله این تحریم‌ها می‌توان به تعلیق مذاکرات اتحادیه اروپا و روسیه در امور مربوط به روادید، بلوکه کردن دارایی برخی افراد روس و ممنوعیت سفر تعدادی از آن‌ها و همچنین اعمال تحریم‌های اقتصادی اشاره کرد. از سال ۲۰۱۴ تاکنون این تحریمها هر شش ماه یک بار تمدید می‌شود.

انتهای پیام/

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

برچسب ها: اروپا ، تحریم ، روسیه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
اکبر
۱۹:۲۷ ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
باید آمریکا ادب بشه یاتجزیه
آخرین اخبار