کد خبر: ۶۸۵۹۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
رییس سازمان تبلیغات اسلامی:

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شاعران می‌توانند تأثیرات سرنوشت‌ساز داشته و گفتمانی را در جامعه تثبیت کنند.

شاعران تاثیر ژرفی در سرنوشت یک جامعه دارند/ شاعران، مبلغان مکتب و معارف انقلاب اسلامیبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گردهمایی مجمع شاعران اهل بیت (ع) در مشهد گفت: سازمان تبلیغات توجه ویژه‌ای به شعر آئینی و شعر هیئت دارد و این عرصه خاصی است که بی ادعا آمده‌ایم تا با کمک هم آن را پیش ببریم.

وی تصریح کرد: مجمع شاعران اهل بیت (ع) برای ما مهم بوده و بخشی از نکاتی که اعضای مجمع در این نشست بیان کردند برای ما واضح است و وظیفه خود می‌دانیم مطالبات راپیگیری کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مجلس روضه حضرت سیدالشهدا را نباید با دست کاری‌های مدرن بلا سرش آورد و تبدیل به یک سازمان حاکمیتی کرد. همچنین پیرامون موضوع اقتصاد هیئت باید دقت شود که نباید به چرخه طبیعی این شجره طیبه لطمه زد.
حجت الاسلام قمی افزود: مجلس روضه سیدالشهدا (ع) شجره طیبه است، آسیب شناسی هم لازم است، اما گاهی بیش از حد پرداختن به آسیب‌شناسی خودش تبدیل به آسیب می‌شود و اگر برکات این مجالس را بررسی کنیم آن‌هایی که اهل فرهنگ و ادب بوده و دغدغه‌مند هستند می‌دانند و می‌توانند به اصلاح و ارتقا و هدایت آن بیاندیشند.

وی با اشاره به دیدار اخیر مداحان و شاعران آئینی با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این جلسه اشاره کردند که مداح مبلّغ معارف اسلام ناب و انقلاب اسلامی است و از یک منظر و به طریق اولی می‌توان گفت، شاعر نیز مبلّغ مکتب و معارف انقلاب اسلامی است و حتماً می‌تواند تأثیرات تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز داشته باشد و گفتمانی را در جامعه تثبیت کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار در مصاف تمدنی و الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی نمونه‌ای اولویت دار را مطرح کردند که آن موضوع خانواده بود.

انتهای پیام//آ. ف
 

مجلس سید الشهدا را نباید به یک سازمان حاکمیتی تبدیل کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر