کد خبر: ۶۸۵۹۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی گفت: وضعیت تامین آب ۷۳ شهر زیر پوشش استان در موقعیت زرد و قرمز است.

تامین آب خراسان رضوی در شرایط هشداربه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سید ابراهیم علوی مدیرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: شهر‌های گلبهار، قوچان، رضویه، نیشابور و شاندیز به لحاظ برخورداری از منابع آب شرب در شرایط قرمز و ۲۵ شهرهم در موقعیت زرد قرار دارند.

وی تصریح کرد: در این جلسات راهکار‌های تامین کوتاه مدت مورد بررسی قرار می‌گیرد، ولی مسیر تامین آب شهر‌های بزرگ در قالب طرح جامع برای افق ۱۴۱۰ باید مشخص و برای رفع مشکل آب آینده ۷۳ شهر تحت پوشش هم برنامه ریزی شود.

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی با بیان اینکه ۵۰ درصد اجرای پروژه‌های بخش آب صرف رفع کسری آبدهی چاه‌های موجود می‌شود، گفت: چالش کمبود آب در استان هر روز عمیق‌تر می‌شود.

علوی با اشاره به عبور موفقت آمیز از شرایط تنش آبی در چند سال گذشته، افزود: وضعیت تامین آب بیشتر شهر‌ها در نقطه سر به سر است که در صورت بروزکوچک‌ترین مشکل با کم آبی مواجه خواهند شد.

ویتصریح کرد: از مدیران آب منطقه‌ای خراسان رضوی خواستاریم در کنارمسائل مرتبط با تامین آب مشهد، دغدغه تامین آب شهر‌های استان را هم داشته باشند و تمدید پروانه بهره برداری را با حساسیت و سرعت عمل بیشتری در دستور کار و پیگیری قرار دهند.

انتهای پیام//آ. ف


مدیران آب منطقه‌ای دغدغه‌ای فراتر از تامین آب مشهد را داشته باشند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر