کد خبر: ۶۸۶۶۳۷۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴

شهردار کرمان گفت: قصد داریم ،در مسیر آزادی به سمت مشتاق که به عنوان پر تردد ترین مسیر شهر، شناخته می‌شود، خط ویژه اتوبوس طراحی کنیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،نشست بررسی ارتقای کیفیت سیستم حمل و نقل عمومی بار و مسافر، برای راحتی، سرعت و ایمنی شهروندان برگزار شد.

عالم زاده شهردار کرمان در جلسه‌ای که با حضور اعضای کار گروه بی ار تی برگزار شد، هدف از برگزاری این نشست را ارتقای سیستم حمل و نقل عمومی فعلی ذکر کرد و گفت: قصد داریم در مسیر آزادی به سمت مشتاق که به عنوان پر ترددترین مسیر شهر، شناخته می‌شود، خط ویژه اتوبوس طراحی کنیم.

وی ارتقای سیستم حمل و نقل عمومی موجود را در چند مرحله عنوان و اظهار کرد: قرار است خط دیگری در این مسیر اجرا شود و مدت زمان برگشت اتوبوس از آزادی به مشتاق از ۴۵ دقیقه به ٢٠ دقیقه کاهش پیدا کند.
شهردار کرمان گفت: به منظور اجرای مسیر برگشت اتوبوس، لاین پارک حاشیه‌ای کنار خیابان باید حذف شده و به منظور دسترسی به کوچه‌های منتهی به شریعتی و خیابان شهید بهشتی جلوی این معابر باز گذاشته می‌شود.

وی با تاکید بر این که باید معایب و محسنات اجرای مسیر برگشت در این محور بررسی و بعد تصمیم گیری شود، تصریح کرد: بالا بودن کیفیت حمل و نقل عمومی نیز اصلی اساسی است و مسافر در طی مسیر باید آسایش و آرامش داشته باشد.

قنبری معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری در حاشیه‌ی این نشست نیز در گفتگو با کرمان آنلاین گفت: در مرحله اول ارتقای سیستم حمل و نقل عمومی قصد داریم سرعت حرکت اتوبوس در مسیر آزادی به سمت مشتاق را افزایش داده و زمان را کاهش دهیم.

وی افزود: اجرای تراموا و بی آر تی نیز پیشنهاد شده است، اما باید روی چگونگی و هزینه‌های اجرای این پروژه ها، مطالعات بیشتری انجام داد.

 در مرحله‌ی اول در مورد اجرای مسیر ویژه اتوبوس از آزادی به سمت چهار راه طهماسب آباد تصمیم گیری شده و قرار است مواردی، چون مسایل ترافیکی، ایستگاه‌های تاکسی، به همراه در نظر گرفتن فاکتور‌های شهرسازی، معماری بررسی شود.

انتهای پیام/ی

اجرای خط ویژه برای مسیر آزادی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر