کد خبر: ۶۸۶۶۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰

تقاضا برای خرید گل در روزهای پایانی سال رشد چشمگیری می‌یابد که این مسئله سبب رونق این بازار می‌شود.

از بنت قنسول تا  آبشار طلایی/ در بازار گل‌های نوروزی چه می‌گذرد؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  فروش گل در ایام پایانی سال از جمله کسب و کار‌های پر رونقی به حساب می‌آید که افراد متعددی برای مدت زمان کوتاهی نیز شده به این حرفه وارد می‌کند.

نگاهی به بازار گل در این روز‌ها نشان می‌دهد گل‌های بهاری که در این روز‌ها متقاضیان بیشتری دارد با تفاوت قیمت نسبت به روز‌های گذشته، هر شاخه گل سنبل از ۱۰ هزار تومان و گل سینره مینیاتوری ۳۰ سانتی متری از قیمت ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در کنار هزینه گل‌های بهاری، گل‌های عرضه شده در بازار معمولا عمر کوتاهی دارند و در بهترین شرایط حدودا یک ماه طراوت و تازگی خود را حفظ می‌کنند. در بخش گل‌های تزئینی قیمت گل بنت قنسول مینیاتور ۳۶ هزار تومان، گل سوسن ۳۵ هزار تومان، گل آبشار طلایی با ارتفاع ۵۰ سانتی متر ۱۲ هزار تومان و گل ختمی درختی ۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.

کاکتوس از جمله گیاهانی است که در سال‌های اخیر علاقه‌مندان بیشتری را به سوی خود جذب کرده و در مقایسه با گیاهان دیگر عمر بیشتری دارند.در میان انواع مختلف کاکتوس مامیلاریا الانگاتا به قیمت ۲۰ هزار تومان، کاکتوس کراسولا مینیاتور ۲۰ هزار تومان، کاکتوس ژمینو بروچی ۱۰ هزار تومان و کاکتوس فوکاریا به قیمت ۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.برخی علاقه‌مندان به این حوزه ترجیح می‌دهند پیاز گیاهان را کاشته تا شاهد پرورش گیاهان خود باشند به همین خاطر در کنار فروش گیاهان، بذر یا پیاز گل‌ها نیز عرضه می‌شود.

طبق بررسی‌های میدانی قیمت پیاز سنبل هلندی ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان، پیاز لاله هلندی قرمز ۲ هزار و ۲۰۰ تومان، پیاز لاله ایرانی هزار و ۲۵۰ تومان، پیاز نرگس شیراز هزار و ۳۵۰ تومان، فروش بذر لاله عباسی ۲ هزار تومان، فروش بذر گل بنفشه الوان ۲ هزار تومان و فروش بذر شقایق ۲ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین در بخش تجهیزات و وسایل مورد نیاز قیمت بسته ۱.۵ کیلویی خاک مخصوص کاکتوس ۹ هزار تومان، بسته ۱ کیلوگرمی خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان، بسته ۴ کیلویی خاک مخصوص گل‌ها و گیاهان فضای باز ۷ هزار تومان و کود کامل گل و گیاهان زینتی ۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.

منبع:میزان

انتهای پیام/

گشتی بهاری در بازار گل/هر شاخه سنبل ۱۰ هزار تومان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر