پیش‌بینی جبران خسارت‌های ناشی از سیل در قانون

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: محل اعتبار مالی برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث غیر مترقبه مانند سیل از قبل در قانون پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی جبران خسارت‌های ناشی از سیل در قانونبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ،محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اکنون پس از بروز سیلاب گسترده در مناطق مختلف کشور، یکی از نگرانی‌های عموم مردم مساله جبران خسارت‌های ناشی از سیل است که مبادا منابع مالی خاصی برای جبران این خسارت‌ها وجود ندارد.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۰ تنظیم مقررات مالی، دو درصد و بر اساس ماده ۱۲، سه درصد و در مجموع پنج درصد از بودجه مالی هر بخش مانند کشاورزی، بهداشت و غیره، برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث غیر مترقبه در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه قانون این ردیف مالی را برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمرتقبه مانند سیل در اختیار دولت قرار داده تاکید کرد: بر همین اساس است که دولت از جبران خسارت‌های ناشی از سیل در مناطق مختلف کشور خبر داده است.

مفتح با اشاره به بروز سیلاب در شهرستان تویسرکان در روز‌های ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه ابراز کرد: با تعامل، هماهنگی و مدیریت خوب فرماندار، مجموعه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مردم در شهرستان شاهد به حداقل رساندن خسارت‌ها بودیم و تلفات جانی نداشتیم.
وی گفت: در بازدید و بررسی از مناطق مختلف شهرستان شاهد وارد آمدن خسارت به بخشی از مزارع کشاورزی، تخریب برخی پل ها، تخریب بخشی از قنات‌ها، خانه‌های مسکونی و آثار تاریخی بودیم.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همان گونه که ستاد مدیریت بحران شهرستان تویسرکان در مهار و مدیریت سیلاب اخیر خوب عمل کرد باید در زمینه تعیین میزان خسارت‌های وارد شده به بخش‌های مختلف شهرستان دقیق و با برنامه عمل کند.
مفتح اظهار داشت: مردم شهرستان تویسرکان باید به صورت مستند میزان خسارت وارد آمده به خود را اعلام کنند و مطمئن باشند موضوع جبران این خسارت‌ها از مسیر‌های قانونی پیگیری می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/د.ا

جبران خسارت‌های ناشی از سیل در قانون پیش‌بینی شده است

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار