کد خبر: ۶۸۸۸۵۴۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم عنوان کرد؛

جوادیان گفت:دو مورد از این شهربازی‌ها در سال ۹۸ و یکی در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنین پروژه تله‌سیژ بوستان علوی و تله‌کابین بوستان هزار هکتاری در دستور کار این سازمان است.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری برای ایجاد فضایی با طراوت در شهر قم گفت:متولی اصلی فضای سبز و مباحث زیست‌محیطی در شهر‌ها شهرداری‌ها هستند که کار این بخش از طریق سازمان پارک‌ها و فضای سبز پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این سازمان در چند جنبه در خصوص ارتقاء بوستان‌ها و فضای سبز شهر گام بر می‌دارد عنوان کرد: یکی از اهداف ما توسعه کمربند سبز و سبزکردن زمین‌های اطراف شهر است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به توسعه امکانات ورزشی و زمین‌های بازی در بوستان‌های شهر اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری هم با توجه به اینکه قم در گذشته شهربازی‌های خوبی داشته که تعطیل شده برنامه داریم سه شهربازی بزرگ را در شهر احداث کنیم.

وی ادامه داد: دو مورد از این شهربازی‌ها در سال ۹۸ و یکی در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنین پروژه تله‌سیژ بوستان علوی و تله‌کابین بوستان هزار هکتاری در دستور کار این سازمان است.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته اقدامات گسترده در توسعه سرانه فضای سبز صورت گرفته است گفت: سرانه فضای سبز شهر قم از حدود ۱۵ مترمربع به حدود ۱۹٫۷ مترمربع به ازای هر شهروند رسیده که همین شرایط توسعه‌ای را ادامه خواهیم داد.

جوادیان با اشاره به آلودگی‌های زیست‌محیطی و مخاطراتی که شهر را تهدید می‌کند اضافه کرد: در حوزه توسعه پارک‌های شهری به عنوان ریه‌های اصلی شهر نیز برنامه‌هایی داریم که نقش مهمی در مباحث تفریحی شهر دارند.

انتهای پیام/ح

دو شهربازی امسال در قم به بهره‌برداری می‌رسد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر