کد خبر: ۶۸۹۴۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
وزیر نیرو:

وزیر نیرو گفت: از طرف رئیس جمهور و هیأت دولت به مردم لرستان اطمینان می‌دهیم خسارت‌های ناشی از سیل به نحو احسن جبران شود.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رضا اردکانیان، وزیر نیرو گفت: از طرف رئیس جمهور و هیأت دولت به مردم لرستان اطمینان می‌دهیم خسارت‌های ناشی از سیل به نحو احسن جبران شود.
«رضا اردکانیان» که به قصد ابراز همدردی با مردم سیل زده لرستان به این استان سفر کرده است؛ عصر امروز (پنجشنبه) در جلسه مدیریت بحران استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از طرف رئیس جمهور و هیأت دولت به مردم لرستان اطمینان می‌دهیم خسارت‌های ناشی از سیل به نحو احسن جبران شود.

وی با بیان اینکه اعتبار اختصاص داده شده به استان‌ها از طرف وزارت نیرو، به کیفیت خدمت گزاری مدیران و همکاران در سراسر کشور بستگی دارد، گفت: در همه امور مربوط به وزارت نیرو مسائل را از مسیر صحیح خود به سرعت دنبال خواهیم کرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه در وقوع سیل و اتفاقات هیچ تردیدی نیست و در همه جای دنیا این گونه حوادث رخ می‌دهد، افزود: همان‌گونه که خشک‌سالی نتیجه طبیعی کم‌بارشی است سیل نیز نتیجه طبیعی پربارشی است و اجتناب ناپذیر است منتهی ما باید آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث را داشته باشیم.

اردکانیان بیان کرد: همین‌که سیل عبور کند و آرامش حاکم شود گزارش عملکرد رئیس جمهور کشورمان در این حادثه یکی از گزارشات شاخص در سطح دنیا از لحاظ امداد و خدمت‌رسانی خواهد بود.

وی به ویژگی‌های اقلیمی و طبیعی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یک دهه خشک‌سالی را پشت سر گذاشتیم و سال گذشته تابستان ۳۴۰ شهر تحت تنش آبی بود و ۱۵۰ تالاب سال‌ها رنگ آب‌ندیده بود و نیروگاه‌های برق‌آبی چهار الی پنج مگاوات در خط تولید نبود و از طرفی ریز گرد‌ها در جای‌جای کشور مردم را تحت‌فشار و آسیب قرار می‌داد که همه به برکت این سیل رفع شد.

وزیر نیرو از تشکیل کمیته ملی مستقل از سازمان‌های اداری به دستور رئیس جمهور خبر داد و گفت: این کمیته تحت مسئولیت یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور کارش را شروع می‌کند.

وی گفت: از خروجی کمیته‌های ملی رسیدگی هر ظرفیت کارشناسانه‌ای که به‌صورت آرام به مسئله بپردازد و دور از احساسات و هیجانات که اقتضا دوران بحران است؛ اگر در این دوران تمرکز را روی امداد و نجات بگذاریم سدهایمان در خوزستان حفظ شود، کشورمان با یک تراژدی مواجه نشود و شرایط امداد سرعت بگیرد.

اردکانیان با اشاره به اینکه از عوامل تغییر اقلیم در برابر سال‌های بسیار خشک که متعاقبش سال‌های بسیارتر است، ادامه داد: تعهدی نیست سال دیگر چنین سیلابی نداشته باشیم، اگر در شرایط گذشته به سر می‌بردیم سد می‌ساختیم برای آب شرب و کشاورزی و صنعت و با ساخت این سد‌ها سیل راهم کنترل می‌کردیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه الآن شش گروه داریم که در معرض حادثه هستند، اضافه کرد: مردمی که در بطن حادثه هستند و سیل‌زده‌اند، هم‌وطنانی که شاهد این بحث‌ها هستند و دور از حادثه هستند، کارگزارانی مانند مدیران و کارشناسان، مراجع رسمی کشور، دشمنان این نظام و دوستان این مملکت.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: مسائل مطرح شده در جلسه یادداشت شده و مطالب مربوط به وزارت نیرو را پیگیری خواهم کرد و مسائل مربوط به سایر امور را نیز باید به استاندار به مرجع مربوطه ارسال کند و رونوشتی به من داده شود تا یکشنبه در هیئت دولت دنبال کنم.

انتهای پیام/ب

خسارات ناشی از سیل جبران می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر