کد خبر: ۶۸۹۷۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
مدیرکل بهزیستی لرستان:

مدیرکل بهزیستی لرستان از توزیع هفت هزار بسته حمایتی در بین مددجویان آسیب دیده مناطق سیل زده،خبر داد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فاطمه زهرا توکلی، مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: تاکنون هفت هزار بسته حمایتی شامل البسه، مواد غذایی، بهداشتی و پزشکی در مناطق سیل زده بین مددجویان آسیب دیده توزیع شده است.

توکلی اظهار داشت: به منظور افزایش تاب آوری افراد آسیب دیده ناشی از سیل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بعد از حوادث تاکنون ۴۵ تیم محب و ۲۲ تیم اورژانس اجتماعی در مناطق سیل زده استان مستقر شده اند.

وی تصریح کرد: در طرح محب که به معنای مداخله‌های حمایتی و روانی در بلایای طبیعی است کارشناسان این طرح با ارائه خدمات مشاوره، همدردی و دلداری و ایجاد امید و نشاط برای بازگشت به زندگی عادی تلاش می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان همچنین افزود: در طرح محب در قالب ۴۵ تیم ۱۲۴ کارشناس به ارائه خدمات می‌پردازند و در بخش اورژانس اجتماعی نیز تعداد ۲۲ تیم با تعداد ۶۶ کارشناس تا کنون ۱۲۰ ماموریت داشته اند.

توکلی بیان کرد: تاکنون در مناطق سیل زده استان کارشناسان اورژانس اجتماعی به ۲ هزار و ۳۶۶ مورد رسیدگی و یا آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داده اند.

به گفته وی در بخش اورژانس اجتماعی نیز به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی که بعد از حوادث و بلایای طبیعی امکان ایجاد آن‌ها وجود دارد کارشناسان اورژانس اجتماعی وارد عمل می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به تاب آوری کودکان در بلایا و حوادث طبیعی گفت: تاکنون در مناطق سیل زده استان ۱۲ مهد کودک ثابت و سیار به منظور ارائه برنامه‌های متناسب با ارتقای نشاط و شادی در کودکان راه اندازی شده است.

توکلی افزود: با اجرای برنامه‌های شاد، اجرای موسیقی، ارائه برنامه‌های مشاوه ای، دادن هدایا به کودکان و بازی درمانی تلاش می‌شود تا کودکان بر اثر این حادثه سیل دچار استرس و اضطراب نشوند و زودتر با شرایط موجود سازگاری داشته باشند.

وی گفت: برنامه‌های این طرح با رویکرد اجتماع محور مردم منطقه اجرا می‌شود و هدف این برنامه، شادی و نشاط برای کودکان و حمایت روانی و اجتماعی و تخلیه هیجانی مراحل پس از بحران است.

به گفته مدیرکل بهزیستی لرستان در شهرستان پلدختر نیز پنج تیم اورژانس اجتماعی و تیم ‎‌های محب فعال هستند، تعداد سه مهدکودک سیار و سه مرکز مشاوره روانشناسی نیز در حال ارائه خدمات هستند.

توکلی افزود: اداره بهزیستی شهرستان پلدختر بازگشایی شده، ولی تمام تجهیزات این اداره بر اثر سیل کاملا از بین رفته و تجهیزات جدید جایگزین شده است.

انتهای پیام/ ر

هفت هزار بسته حمایتی بین مددجویان سیل زده لرستان توزیع شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر