کد خبر: ۶۹۰۲۹۹۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

استاندار کرمان گفت: ارتش استوار، سپاه پایدار و بسیج، همه نیرو‌های مسلح کشور در خط رهبری و در پی ایجاد آرامش برای مردم خود و مردم منطقه هستند.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در پی ایجاد آرامش برای مردم هستندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  محمدجواد فدائی استاندار کرمان در آئین رژه نیروهای مسلح مستقر در کرمان به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی، هدف اصلی نیروهای مسلح را ایجاد صلح و آرامش و دفاع از مظلومان دانست و افزود: حمله به مظلومان برای کسی به افتخار نمی آورد و حمله به مردم ننگ را برای حمله کنندگان به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه دکترین جمهوری اسلامی، دکترین بازدارندگی برای استقرار صلح و امنیت در کشور و در کشورهای منطقه است گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سایه خودباوری، خود اتکایی و نوآوری، بزرگترین نیروی مقتدر مسلح در منطقه هستند.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به رغم قدرت تابع قانون هستند زیرا ملت بزرگ ایران اهل تجاوز نیست و البته هیچگاه هیچ تجاوزی را نیز نخواهد پذیرفت.

استاندار کرمان گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی راه توسعه خود را ادامه می دهد و هدف دلاوران و امیران نظامی ما در کنار دلاورمردان عرصه دیپلماسی، صلح، امنیت و کمک به مظلومان کشور و منطقه است.

فدائی به چهار ویژگی بارز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اشاره و بیان کرد: همراهی با انقلاب اسلامی و ملت، اطاعت از امام و رهبری، اقتدار برای ایجاد آرامش و صلح طلبی از مهمترین ویژگی های نیروهای مسلح کشور به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی از آستانه روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در تمام صحنه های مهم، پیوند خود با ملت را حفظ کرده و فداکاری خود در برابر ارزش های بزرگ اسلامیت، ایرانیت و جمهوریت را نیز به خوبی نشان داده است.

استاندار کرمان بیان کرد: آن روز که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودیم اگر ارتش پاسخ مناسب را به امام راحل (ره) نداده بود، شاید انقلاب به پیروزی نمی رسید و این نیروی جان برکف پس از پیروزی انقلاب نیز برای دفاع از انقلاب در صحنه حضور داشت.

فدائی گفت: جایگاه تمام کسانی را که برای دفاع از کشور ایستادگی کرده و می کنند، به شهادت رسیدند همه دلاورمردان و خانواده های آنها و همه عزیزانی که در راه دفاع مقدس فداکاری کردند را ارج می نهیم.

وی افزود: هر جا امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور و فرمانی دادند و مسیری را انتخاب کردند، ارتش در خط مقدم اطاعت بود و آنگاه که امام خمینی در وصیت نامه خود تاکید کردند که نیروی های مسلح در احزاب، گروه ها و جناح های سیاسی وارد نشوند، ارتش امتحان بسیار خوبی را در تاریخ انقلاب نشان داد.

وی تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی، مظهر اقتدار ملی، نظم و انضباط، مدنیت، اسلامیت سلامت اداری، سلامت اقتصادی، فراجناحی بودن، فراحزبی بودن، اسلامی بودن، دینی بودن و ملی بودن است.

استاندار کرمان ادامه داد: امروز ارتش مایه آرامش ملت و مایه آرامش ملت های منطقه است و دلاوران نیروی دریایی ارتش از خلیج فارس تا خلیج عدن از دریای عمان تا دریای مدیترانه در آبهای آزاد با پرچم ایران اسلامی مقتدرانه حضور دارند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه ما افزایش انگیزه و روحیه در فرد فرد نیروهای مسلح است، تاکید کرد: امید به نصرت الهی، حمیت و دلبستگی ملی، آمادگی روانی برای مقابله با دشمن، احساس ارزشمندی، روحیه دشمن ستیزی، امید به پیروزی و فعال نگه داشتن نیروها و حفظ آمادگی ها از عوامل افزایش انگیزه نیروهای مسلح به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما اعتقاد دارند که در نهایت آنچه موجب پیروزی می شود، نصرت الهی است، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با علاقه و عشق به وطن اسلامی راه دفاع از میهن اسلامی را انتخاب کرده اند.

استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که نیروهای مسلح برای همه ما ارزشمند هستند و این احساس باید به آنها منتقل شود، افزود: در حال حاضر ستیز و مبارزه با دشمن به عنوان یک اصل باید به صورت یک روحیه درآید.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر