کد خبر: ۶۹۰۴۱۴۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از برگزاری کارگاه آموزش و انتقال تجربه "کار با کودکان در شرایط بحران" در اهواز خبر داد.

برگزاری کارگاه آموزش و انتقال تجربه به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، کارگاه آموزش و انتقال تجربه "کار با کودکان در شرایط بحران" امروز، جمعه ۳۰ فروردین ماه، با حضور شَری نجفی، نویسنده کتاب کودک و نوجوان و مدیرعامل انجمن یاری کودکان در معرض خطر، امیر سهرابی پژوهشگر و مدیر موزه عروسک و اسباب بازی کاشان، مدیرکل، جمعی از مربیان و کارشناسان کانون خوزستان و تعدادی از داوطلبان مردمی در مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک اهواز برگزار شد.

وحید کیانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در مراسم آغاز به کار کارگاه آموزش و انتقال تجربه "کار با کودکان در شرایط بحران" در اهواز گفت:  توجه به کودکان به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی در شرایط بحران ضرورتی قطعی است.

وی اظهار داشت: کودکان در شرایط بحران به مراتب ترس خورده و آسیب پذیرتر می‌شوند که این شرایط نوعی سردرگمی و نگرانی ِ مبهم را در آن‌ها بوجود می‌آورد و ما بر اساس تعهد انسانی و مسئولیت اجتماعی، می‌بایست برنامه ریزی لازم برای برون رفت بچه‌ها به واسطه‌ی اجرای برنامه‌های متفاوت و موثر فرهنگی و اجتماعی را فراهم کنیم.

در ادامه این کارگاه مدرسان این نشست با گروه‌بندی شرکت کنندگان به بررسی موضوع‌های تاثیر بحران بر کودکان، ترس از تکرار واقعه، دلایل بالا رفتن اضطراب، ابهام و سردرگمی و عدم احساس امنیت، واکنش سکوت یا پرخاشگری نسبت به واقعیت، کم تابی خانواده و احتمال رفتار‌های پر خشونت و انتقال به کودکان پرداختند.

گفتنی است؛ مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از آغاز بحران سیل در این استان در قالب طرح امداد فرهنگی «پیک امید» با حضور در محل اسکان خانواده‌های سیل‌زده در شوشتر، الهایی، حمیدیه، سوسنگرد، هویزه، کارون، ملاثانی، ویس، دارخوین و اهواز اقدام با هدف تقویت روحیه‌ امید و ارتقا آرامش روانی کودکان در شرایط سخت و بحرانی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری واهدا کتاب به کودکان و نوجوانان کرده است.

انتهای پیام/گ

امدادفرهنگی در مناطق سیل زده خوزستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر